Słownik obrazkowy polsko-hiszpański

Wydawnictwo: LektorKlett
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
gosieq

Zobacz to, co inne słowniki jedynie opisują. Zawiera ponad 20 000 haseł w 17 rozdziałach głównych i 600 obszarach tematycznych. Możesz znaleźć tu tłumaczenie, którego na próżno szukać gdzie indziej. Dzięki szczegółowym ilustracjom masz znacznie większe szanse na zapamiętanie polskiego tłumaczenia. Słownik obrazkowy to jedyne rozwiązanie, jeśli nie znasz polskiej nazwy danego...

Zobacz to, co inne słowniki jedynie opisują.

Możesz znaleźć tu tłumaczenie, którego na próżno szukać gdzie indziej.
Słownik obrazkowy to jedyne rozwiązanie, jeśli nie znasz polskiej nazwy danego przedmiotu, a musisz znaleźć jego odpowiednik w języku obcym.
600 stron w pełnym kolorze dostarcza materiał ciekawy nawet dla tych, którzy sporadycznie posługują się językiem obcym.

źródło opisu: LektorKlett, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

gosieq | 2016-05-25

To jeden z najlepszych słowników polsko-hiszpańskich, jakie miałam w rękach. Niesamowicie szczegółowy, bardzo dopracowany estetycznie, a do tego, mimo ogromnej ilości zawartego w nim słownictwa, można spokojnie zaliczyć go do kategorii słowników kieszonkowych (14cm x 17cm). Ponadto podpisy do obrazków są zawsze w obu językach, dzięki czemu jest idealny i dla Polaków szukających nazw hiszpańskich, i dla Hiszpanów szukających nazw polskich.
Właściwie...to książka, z której można się sporo nauczyć, nie oczekiwałam znaleźć w słowniku(!) przekroju teatru, budowy pralki, rozrysowanej różnicy pomiędzy rodzajami skoków w jeździe figurowej czy zasad ułożenia sztućców w zastawie w stylu francuskim, angielskim, amerykańskim i chińskim, a tu proszę :) Ot, wartość dodana do słownika za mniej niż 50 zł.

Minus: nie posłuży nam do tłumaczenia czasowników, przymiotników czy rzeczowników abstrakcyjnych, ale nie tego oczekuję od słownika obrazkowego.