Manipulacja. Jak się przed nią bronić?

Wydawnictwo: Słowa i Myśli
poradniki
SłowaiMyśli

Prawie w każdym kontakcie między ludźmi można odnaleźć chociaż ślad działań manipulacyjnych. Autorka poprzez omówienie technik manipulacji, stara się pokazać jak skutecznie bronić się przez tym zjawiskiem. Poznanie narzędzi jakimi posługuje się manipulator, pozwoli wyrobić sobie pewnego rodzaju odporność na mechanizmy wywierania wpływu stosowane przez innych. W publikacji szeroko prezentowane...

W publikacji szeroko prezentowane są zagadnienia manipulacji społecznej (jak np. presja grupy, manipulacja tekstem, mobbing). Dużo uwagi autorka poświęca roli słów, wypowiedzi jako potężnej machiny, która tak niepostrzeżenie wpływa na nasze emocje i decyzje. Całość została opatrzona humorystycznymi rysunkami Mateusza Wójtowicza.

Dzięki tej książce dowiesz się:

- Jak cienka jest granica między dyscyplinowaniem a celowym wywoływaniem strachu?
- Czym jest ingracjacja i dlaczego jest tak powszechna?
- Co warto wiedzieć o mowie ciała?
- Kim są wampiry energetyczne?
- Co wspólnego mają z manipulacją mass media?
- Jakie jest ryzyko zostania ofiarą mobbingu?
- Dlaczego aureola nie zawsze jest cechą anioła?
- Jak wschodnie sztuki walki pomogą w antymanipulacji?

Uaktualnione wydanie książki "Manipulacja. Wszystko co powinieneś o niej wiedzieć".

źródło opisu: www.slowaimysli.pl

źródło okładki: www.slowaimysli.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!