Komunikacja marketingowa 2030. Technologiczna rewolucja i mentalna ewolucja

Wydawnictwo: Słowa i Myśli
biznes, finanse
SłowaiMyśli

Wbrew skojarzeniem jakie mogą nasuwać się myśląc o 2030 roku, świat nie będzie oparty na programowaniu wszystkich i wszystkiego. Nie pojawią się rozwiązania, które za jednym kliknięciem zdobędą dla nas klientów. Przeciwnie dobór odpowiednich narzędzi będzie wymagała od nas, marketerów dużo większego zaangażowania. Personalizacja, to jeden z najważniejszych trendów w komunikacji marketingowej najbliższych lat. To pojedynczy człowiek a nie grupa będzie celem komunikatów reklamowych. Marka będzie musiała odpowiadać na konkretne oczekiwania i potrzeby klienta tu i teraz.

Jednak jak dotrzeć z przekazem reklamowym indywidualnie do każdego klienta? Zarówno autora jak i jego rozmówcy są zgodni - w 2030 roku największy udział w komunikacji marketingowej będzie stanowił digital. Mobile marketing, big data, model programmatic, internet rzeczy czy rozszerzona rzeczywistość - które z tych narzędzi będą najbardziej rozwojowe, a które staną się tylko chwilową modą? Nie znajdziesz tu prostego przepisu, który w skali 1:1 da się przełożyć na marketingowy sukces Twojej marki, ale szereg inspiracji, które mogą Cię przygotować do funkcjonowania w epoce 3.0, czyli czasie ciągłej i dynamicznej zmiany.

Książka podzielona została na dwie części. W pierwszej z autor opisuje aktualne trendy w marketingu m.in.: content marketing, wideo, wyszukiwarki (SEO i SEM), mobile, big data. Natomiast druga część to rozmowy z wybitnymi przedstawicielami polskiej reklamy i public relations, z których wyłania się pełny obraz trendów, które zmienią komunikację marketingową w latach 2016-2030.

Swoją wizję przyszłości zdradzają dla Ciebie Czytelniku:

źródło opisu: www.slowaimysli.pl

źródło okładki: www.slowaimysli.pl

Łukasz Czechowski | 2018-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2018

Raczej nic odkrywczego, zaskakującego, intrygującego tutaj nie ma. Może te trzy lata temu tak, teraz - raczej nie warto czytać.

Klaudia Raczek | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Największą zaletą tej książki jest jej druga część, czyli wywiady z ekspertami.

Ogromną jej wadą, która tak naprawdę może zniechęcić zupełnie i skłonić do odłożenia na półkę, jest przegadana pierwsza połowa. Lanie wody, mnóstwo ogólników, a to, co mnie najbardziej irytowało, to przerośnięte ego autora, wylewające się z co drugiego zdania.

Ktoś, kto kupuje tę książkę, na pewno nie robi tego z chęci głębszego poznania postaci "autora". To nie jest żaden klasyk literatury, żeby z wypiekami na twarzy czytać o całym procesie twórczym i dylematach "pisarza".

Paulaaaa | 2016-07-22
Przeczytana: 27 czerwca 2016

"Dzisiaj napiszę Wam kilka słów na temat ciekawej pozycji wydawnictwa Słowa i Myśli, którą miałam przyjemność niedawno przeczytać. Komunikacja Marketingowa 2030 autorstwa Roberta Stępowskiego to próba odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądała komunikacja marketingowa w roku 2030. Odpowiedź okazuje się jednak niełatwym zadaniem, bo ciężko jednoznacznie wskazać, jak bardzo zmienią się nasze realia w przeciągu 14 kolejnych lat."

[...]

Komunikacja marketingowa 2030 to świetna książka regulująca podstawowe definicje i trendy, które już zaczynają być aktualne. To także świetna książka, która pokazuje, co w najbliższym czasie będzie modne, popularne i na czym specjaliści powinni skupić swoją uwagę. [...]