Dotyk Północy

Wydawnictwo: Biblioteka
Aleksji

Wszystko zaczęło się od niepokojącego snu. Później było już tylko mroczniej, zimniej i ciemniej. Laura na co dzień wiedzie normalne życie, kończy studia, pracuje, spotyka się ze znajomymi. Jej życie drastycznie zmienia się, gdy wyjeżdża na wolontariat do dalekiej Norwegii. Tam po raz pierwszy w życiu poznaje mężczyznę, który ją intryguje, pociąga i odpycha zarazem, a nawet potrafi zawładnąć...

i ciemniej. Laura na co dzień wiedzie normalne życie, kończy studia, pracuje,
spotyka się ze znajomymi. Jej życie drastycznie zmienia się, gdy wyjeżdża na
który ją intryguje, pociąga i odpycha zarazem, a nawet potrafi zawładnąć jej ciałem
wbrew jej woli. Laura nawet sobie nie wyobraża, jak mroczną tajemnicę ukrywa
rodzina, u której przebywa...

Kup teraz:
www.sklep.dotykpolnocy.pl

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

WampirkaJustynka | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Muszę przyznać, że jak na debiut to ta książka jest całkiem dobra. Przez nią zarwałam noc, ale nie żałuję. Naprawdę przyjemnie i szybko się ją czytało. Bardzo polubiłam Laurę i Remka. Co do Gabriel to mam mieszanie uczucia. A samo zakończenie jak dla mnie jest troszeczkę za szybkie i nie do końca wyjaśniające pewne sprawy. Myślę, że jeszcze nie raz wrócę do historii Laury i Gabriela.

Pokrecona | 2017-01-30
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Książka z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej się rozkręca i wciąga, a mnie do tego stopnia, że zarwałam noc.
Autorka stworzyła ciekawy świat, dała nam odrobinę romansu, szczyptę sensacji, oraz spory dreszczyk emocji.
Jest to niesamowicie klimatyczna opowieść. Książka jest świetnie napisana, lekko i barwnie.

Magda | 2016-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2016

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com

Zawsze uważałam, że ważnym jest dbać przede wszystkim o debiutantów. Wspierać ich pierwsze kroki na rynku wydawniczym. Oni przecież dopiero wyrabiają sobie nazwisko, jakąś pozycję. W dodatku tak trudno przecież się przebić i w ogóle wydać swoją powieść. Dlatego tak chętnie kupuję debiutantów wierząc, że w ten sposób im właśnie pomagam. Niestety wielokrotnie była to marna inwestycja, strata pieniędzy. Jak było tym razem? Wszak reklamy, opisy samej autorki niesamowicie zachęcały.
Poznałam Laurę. Studentkę, która właśnie skończyła studia i... no właśnie, nie do końca miała plan, co ze sobą zrobić. I ten jeden, dziwny sen. Nagle po nim zaczyna być ogrom jeszcze dziwniejszych zbiegów okoliczności. Tajemniczy rozbitek cudem ocalony. Grupa studentów, których Laura widuje niesamowicie często, choć Łódź przecież jest na tyle duża. Zbyt dużo tych zbiegów okoliczności? To dopiero początek. Nagły wyjazd. Wszystko zaczyna się dziać tak bardzo...

Książkomaniacy | 2016-12-27
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Wszystko zaczęło się od niepokojącego snu. Niezwykle dziwnego... Ale to nic w porównaniu z tym, co działo się później. Było już tylko coraz bardziej tajemniczo i niejasno. Wszystko zaczęło się nieźle komplikować. Niby życiowa szansa, a jednak...

Laura to zwyczajna kobieta. Studia, praca, grono oddanych przyjaciółek. Dostaje jednak szansę na przeżycie przygody życia. Jej aplikacja na wolontariat za granicą zostaje pozytywnie rozpatrzona. Wybierze się do Norwegii. Tam pierwszy raz w życiu pozna mężczyznę, który ją intryguje, pociąga i odpycha zarazem. Potrafi też zawładnąć jej ciałem wbrew jej woli. Kim tak naprawdę jest tajemniczy chłopak? Laura nie wyobraża sobie jaką tajemnicę skrywa rodzina, u której przebywa... Czy mieszkańcy wyspy są normalnymi ludźmi? Czy wyjazd do Norwegii był dobrym pomysłem?

Polka potrafi. Książka urzeka lekkością, dynamizmem i prostotą języka. Z pewnością trafi w młodzieżowe gusta czytelnicze. Z jednej strony historia miłosna jak z bajki. A jak to w...

Laura w tym roku broni pracy magisterskiej na kierunku Historia sztuki. Kiedy udaje jej się wszystko zaliczyć, postanawia wyjechać na wymianę międzynarodową, a konkretniej na wolontariat do Norwegii. Pakuje więc walizki, pod pachę zabiera swojego psa Leona Zawodowca, żegna swoje dwie najlepsze przyjaciółki i jedzie na przygodę życia. Pech jednak chciał, że kilka dni wcześniej zaginął Remek, chłopak poznany przez przypadek w kawiarni, który prawdopodobnie zaginął w okolicach jej wycieczki, gdy poszukiwał odpowiedzi na temat samobójców skaczących z klifu i istot nadprzyrodzonych. Nic jej jednak nie powstrzymuje przez wyjazdem, w końcu będzie tylko rzut beretem od stolicy. Nikt nie podejrzewa jednak, że przy wpisywaniu miejscowości nastąpiła pomyłka i tak naprawdę będzie mieszkać i prowadzić renowację jednej z sal zamku na wyspie, która ma ograniczony dostęp do ludzkich zasobów, gdzie świat nie zagląda i gdzie tajemnica jest tematem przewodnim. Dlatego też nie jest zaskoczeniem, kiedy...

Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/dotyk-polnocy-adelina-tulinska/

z-nosem-w-książkach | 2016-07-08

zznosemwksiazkach.blogspot.com

To miał być zwykły wyjazd na wolontariat. Laura decyduje się udać do Norwegii na kilka miesięcy aby pomóc w konserwacji starego budynku. Chce zobaczyć kraj i podszkolić język, którego uczy się od lat. Dziewczyna nie spodziewa się jednak, że podróż ta całkowicie odmieni jej życie. Rodzina u której się zatrzymuje okazuje się być naprawdę wyjątkowa. Laurę spotykają dziwne rzeczy. Jakie tajemnice skrywają ci ludzie? Prawda okazuje się o wiele bardziej niezwykła niż bohaterka się tego spodziewa. Laura ciągle ma przeczucie, że wydarzy się coś złego... Czy się sprawdzi?

Kiedy przyszła do mnie książka postanowiłam z ciekawości przeczytać kilka pierwszych stron. Tytuł ten zainteresował mnie jeszcze przed premierą i byłam bardzo ciekawa opisanej historii. Tak się jednak wciągnęłam, że siedziałam z "Dotykiem Północy" dużo więcej czasu niż planowałam. Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że opowieść będzie aż tak dobra.

Już od...

brakpomysłu | 2016-07-13

Życie Laury jest proste - praca, studia i znajomi. I tak w kółko. Jej życie zmienia się gdy sceny z jej snu zaczynają się spełniać. Wtedy też wyjeżdża na wolontariat do odległej Norwegii. I tam, wszystko się zmienia.

Jakimś dziwnym trafem z reguły podchodzę sceptycznie do tego typu historii. Gdzieś mi to zawsze zalatuje przewidywalnością i banałem. No co zrobię, skoro z reguły moje podejrzenia się sprawdzają? Dlatego nie nastawiałam się na nic konkretnego zaczynając te książkę.

Pierwsza rzecz jaka ogromnie mi się podobała, to fakt jakie istoty zostały tu "wplatane". Są niebanalne, mało kiedy spotykane, wiec działają na ogromny plus historii. Dają tym samym autorce pole do popisu i bronią przed porównaniami do innych twórców. A to pomaga ogromnie, zwłaszcza gdy wykorzystuje mityczne stworzenia. Jest ich ostatnio tak wiele w pop kulturze, że aż ciężko stworzyć coś oryginalnego. Tutaj się to udało.

Z sama historia nie było aż tak łatwo. Pomysł jest oryginalny, zarówno na fabule...

DonataBosak | 2016-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2016

"Dotyk Północy" to powieść, którą miałam okazję przeczytać, biorąc pierwszy raz udział w Book Tour zorganizowanym przez autorkę.
Powieść opowiada o losach Laury, której życie biegnie zwykłym torem, Kończy studia,pracuje,spotyka się z przyjaciółmi. Wszystko jednak zaczyna się zmieniać od niepokojącego snu, który staje się rzeczywistością, jak Laura wyjeżdża na wolontariat do Norwegii. Trafia na tajemniczą wyspę Frisord, której nie można znaleźć na mapie, poznaje intrygującego mężczyznę Gabriela oraz całą jego tajemniczą rodzinę. Wiele niedopowiedzeń i tajemniczych sytuacji zmusza ją do podjęcia wielu niebezpiecznych kroków zmierzających do poznania tajemnicy rodu Seihval. Pomysłowość Laury i jej przebiegłość a dodatkowo rodząca się miłość między nią a Gabrielem doprowadzają do osłabienia czujności osób strzegących tajemnicy i zbliżenia się wielkimi krokami do jej poznania. Tylko czy jej umysł jest wstanie otworzyć się i przyjąć do wiadomości poznaną historię?O tym musicie przekonać...

monyszka | 2016-05-28
Przeczytana: kwiecień 2016

Świetna książka dla miłośników gatunku literackiego jakim jest fantastyka. Napisana w taki sposób, że czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie. Wspaniały opis miejsc pozwala czytelnikowi na precyzyjne zobrazowanie sytuacji i otoczenia, w którym znajduje się główna bohaterka. Dzięki stworzonej przez autorkę tajemniczej atmosferze ciężko oderwać się od czytania. Dodatkowo końcówki poszczególnych rozdziałów intrygują i wręcz zmuszają do kontynuacji przygody. Poza tym nie brakuje również poczucia humoru i zabawnych sytuacji. Polecam osobom, które chcą spędzić miło czas w towarzystwie ciekawej książki!