rozwińzwiń

The Diary of Anne Frank

Okładka książki The Diary of Anne Frank Anne Frank
Okładka książki The Diary of Anne Frank
Anne Frank Wydawnictwo: Pan Horizons reportaż
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Pan Horizons
Data wydania:
1989-01-01
Data 1. wydania:
1989-01-01
Język:
angielski
ISBN:
0330308300
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3762
3704

Na półkach:

Ocena niemal niemożliwa, znając zakończenie historii. Urwany pamiętnik, nie przeznaczony dla postronnych, stanowiący kanalizację uczuć nastolatki kilka lat ukrywającej się i zamkniętej w małej przestrzeni z siedmioma innymi osobami w atmosferze ciągłego strachu i zagrożenia. To musiało być ekstremalnie trudne. Z drugiej strony warunki okupacji w Holandii wydają się bardziej znośne od sytuacji choćby w Polsce. Ale niezależnie od doświadczeń ukrywających się w różnych krajach to od momentu odkrycia i złapania, kraj denuncjacji przestaje mieć znaczenie, wszyscy trafiają w nazistowską machinę śmierci. Dziennik jednak nie skupia się na wydarzeniach wojennych a na codzienności ukrywania się i tarciami rodzinnymi, okazuje się bardzo impulsywnej Anne, a może to tylko nastoletniość.

Ocena niemal niemożliwa, znając zakończenie historii. Urwany pamiętnik, nie przeznaczony dla postronnych, stanowiący kanalizację uczuć nastolatki kilka lat ukrywającej się i zamkniętej w małej przestrzeni z siedmioma innymi osobami w atmosferze ciągłego strachu i zagrożenia. To musiało być ekstremalnie trudne. Z drugiej strony warunki okupacji w Holandii wydają się bardziej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
390
146

Na półkach:

Nie rozumiem aż tak ogromnej sławy "Dziennika" Anne Frank. Przez pierwsze kilkanaście, kilkadziesiąt stron tej książki miałam wrażenia, że to wynurzenia rozpieszczonej, zadufanej w sobie nastolatki, a chyba nie taki powinien być wydźwięk podczas czytania historii Żydówki żyjącej w czasach II wojny światowej. Jeżeli odnosi się opisane "ciężkie" warunki ukrywania się rodziny Franków oraz jej towarzyszy do sytuacji w obozach koncentracyjnych, to momentami zakrawa to o nieporozumienie.

Nie rozumiem aż tak ogromnej sławy "Dziennika" Anne Frank. Przez pierwsze kilkanaście, kilkadziesiąt stron tej książki miałam wrażenia, że to wynurzenia rozpieszczonej, zadufanej w sobie nastolatki, a chyba nie taki powinien być wydźwięk podczas czytania historii Żydówki żyjącej w czasach II wojny światowej. Jeżeli odnosi się opisane "ciężkie" warunki ukrywania się rodziny...

więcej Pokaż mimo to

avatar
585
505

Na półkach: , ,

Marzyła, aby, PO WOJNIE, zostać pisarką. I dziennikarką. PO WOJNIE chciała wydać książkę pt. „Oficyna”, napisaną w oparciu o zapiski, czynione podczas ukrywania. Planowała, PO WOJNIE, podróżować, uczyć się języków, studiować historię sztuki. Chciała przez rok, PO WOJNIE, mieszkać w Paryżu i Londynie. Martwiła się, że „będzie zapominalska, gdy będzie mieć osiemdziesiąt lat”. Chciała, PO WOJNIE, „zobaczyć kawałek świata i coś przeżyć.” Przez ponad dwa lata życia w ukryciu, NIGDY nie zwątpiła, że będzie dla niej czas „PO WOJNIE”.

Przeżyła niewiele ponad 15 lat.
W tym, ponad dwa wraz z rodziną i czwórkę innych Żydów, w ukryciu. Ostatnie pół roku – dla nas, jej czytelników, milcząca, bo w piekle obozów koncentracyjnych, z oczywistych względów, bez możliwości pisania.
Czy w te ostatnie miesiące swojego życia, Anno, wciąż wierzyłaś, że „ludzie są z natury dobrzy?”

Boję się znać odpowiedź na to pytanie…

Czytałam tę książkę po raz pierwszy bardzo dawno temu, na początku liceum. Jak dobrze, że do niej wróciłam, już nie jako nastolatka, ale dorosła kobieta, by zmierzyć się z obrazem psychiki dziewczyny dojrzewającej w ekstremalnych, wojennych warunkach. Z doświadczeniem i wiedzą zupełnie innymi niż kiedyś. Nie spodziewałam się, że po latach, wywrze na mnie takie wrażenie. Pobudzi do przemyśleń nad własnym życiem, przywróci wspomnienia z własnych czasów nastoletnich, zainspiruje do głębokich refleksji nad człowieczeństwem.

Anno, gdziekolwiek jesteś (bo JESTEŚ!)… dziękuję.

Marzyła, aby, PO WOJNIE, zostać pisarką. I dziennikarką. PO WOJNIE chciała wydać książkę pt. „Oficyna”, napisaną w oparciu o zapiski, czynione podczas ukrywania. Planowała, PO WOJNIE, podróżować, uczyć się języków, studiować historię sztuki. Chciała przez rok, PO WOJNIE, mieszkać w Paryżu i Londynie. Martwiła się, że „będzie zapominalska, gdy będzie mieć osiemdziesiąt lat”....

więcej Pokaż mimo to

avatar
493
92

Na półkach: ,

Dziennik Anne Frank to jedna z tych książek, której nie ocenia się za historię, a za sposób przedstawienia.
Na początku dodam, że nie czytałam Dziennika jako książki, a zetknięcie z wersją komiksową było moim pierwszym z historią Anny Frank - chociaż oczywiście postać Anny i jej losy kojarzę.

Wersja Dziennika jako komiks niewątpliwie skierowana jest to młodzieży i to tej młodszej. Jak wypadło wykonanie?
Sama historia Anne i jej bliskich została skrócona, bowiem nie dało się przenieść całości dziennika, jak sam autor komiksu zaznacza w posłowiu. Jednak moim zdaniem, wybrane fragmenty całkowicie wystarczą, aby młodzieży przybliżyć losy bohaterki.
Anne wraz ze swoją rodziną mieszka w Holandii, kiedy podczas II wojny światowej nasilają się prześladowania Żydów. Rodzina ukrywa się w oficynie, a niedługo po nich dołącza do nich małżeństwo z synem. Razem z pomocnikami ukrywają się przed okupantami, a swoje losy Anne zapisuje w Dzienniku.
W komiksie znakomicie pokazany jest kontrast życia Anne przed prześladowaniem Żydów z tym, co działo się, gdy musieli zacząć się ukrywać. Jak zmieniały się ich nawyki, poziom życia, bezpieczeństwo.
Jednak tym, co mnie ujęło, jest pokazanie jej problemów dorastania na tyle prześladowań wojennych. Anne w swoim dzienniku nie mówi jedynie o wojnie, ale także dzieli się swoimi przemyśleniami odnośnie siebie, zakochania, odkrywania seksualności. Dużo uwagi poświęca też na opis osób, z którymi przebywa, tego jak się nawzajem traktują i jak ona jest porównywana do swojej siostry.
Myślę, że taka forma w połączeniu z poruszanymi tematami wojny i dojrzewania, to dobry wybór dla młodszej młodzieży.

Dziennik Anne Frank to jedna z tych książek, której nie ocenia się za historię, a za sposób przedstawienia.
Na początku dodam, że nie czytałam Dziennika jako książki, a zetknięcie z wersją komiksową było moim pierwszym z historią Anny Frank - chociaż oczywiście postać Anny i jej losy kojarzę.

Wersja Dziennika jako komiks niewątpliwie skierowana jest to młodzieży i to tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
312
119

Na półkach: ,

Bez czytelniczego entuzjazmu.

Bez czytelniczego entuzjazmu.

Pokaż mimo to

avatar
139
139

Na półkach: , , ,

Anne Frank – Dziennik Anne Frank (1947) (7.5)

Anne Frank – Dziennik Anne Frank (1947) (7.5)

Pokaż mimo to

avatar
11
11

Na półkach:

Takie książki nie powinny w ogóle podlegać ocenie, dlatego ode mnie najwyższa nota.

To nie jest pierwsza książka opisująca II wojnę światową, ale każda z nich jest tak samo trudna dla mnie. Urodziłam się na długo po zakończeniu II wojny światowej, ale ten temat zawsze bardzo mnie ciekawił. Nie sposób opisać tego, co wówczas się działo, ilu ludzi zginęło. Dziś mamy wojnę na wschodzie, więc czy naprawdę nie wynieśliśmy żadnej nauki z kart historii?

„Na trzynaste urodziny, 12 czerwca 1942 roku, Anne Frank dostała od rodziców notatnik. Tego dnia zaczęła pisać listy do Kitty, swojej wymyślonej przyjaciółki.”

Tak rozpoczęło się pisanie dziennika z Oficyny, w której Anne wraz z rodziną spędziła dwa lata.

Takie książki nie powinny w ogóle podlegać ocenie, dlatego ode mnie najwyższa nota.

To nie jest pierwsza książka opisująca II wojnę światową, ale każda z nich jest tak samo trudna dla mnie. Urodziłam się na długo po zakończeniu II wojny światowej, ale ten temat zawsze bardzo mnie ciekawił. Nie sposób opisać tego, co wówczas się działo, ilu ludzi zginęło. Dziś mamy wojnę na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
290
189

Na półkach: , , , ,

Anne była niesamowicie dojrzała emocjonalnie jak na swój wiek. Nie daję oceny, bo nikt kto pisze dzienniki nie robi tego po to, żeby innym ludziom się fajnie czytało

Anne była niesamowicie dojrzała emocjonalnie jak na swój wiek. Nie daję oceny, bo nikt kto pisze dzienniki nie robi tego po to, żeby innym ludziom się fajnie czytało

Pokaż mimo to

avatar
301
256

Na półkach: ,

Frapująca, nie była to dla mnie łatwa lektura. Jest tak męcząca jak nastroje w Oficynie, wyobrażałam sobie tę gęstość emocji, duchotę, nudę, powtarzalność a ostatecznym efektem było jednak pojmanie. Wyjątkowe świadectwo na tle wszelkich zapisków obozowych, ocalałych więźniów, przedstawia historię w negatywie - sprzed pojmania i śmierci, jeszcze dalekie od apokalipsy, jeszcze imitujące codzienne życie.

Frapująca, nie była to dla mnie łatwa lektura. Jest tak męcząca jak nastroje w Oficynie, wyobrażałam sobie tę gęstość emocji, duchotę, nudę, powtarzalność a ostatecznym efektem było jednak pojmanie. Wyjątkowe świadectwo na tle wszelkich zapisków obozowych, ocalałych więźniów, przedstawia historię w negatywie - sprzed pojmania i śmierci, jeszcze dalekie od apokalipsy,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
193
195

Na półkach: ,

Czytane lata temu...

Czytane lata temu...

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    5 806
  • Przeczytane
    5 080
  • Posiadam
    991
  • Ulubione
    149
  • Teraz czytam
    146
  • Chcę w prezencie
    108
  • Historia
    37
  • 2018
    35
  • 2014
    33
  • Biografie
    33

Cytaty

Więcej
Anne Frank Dziennik Anny Frank Zobacz więcej
Anne Frank Dziennik Anny Frank Zobacz więcej
Anne Frank Dziennik Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także