Najwyższa jakość

Cacao DecoMorreno
Wydawnictwo: Extra Ciemne
kakao, decomorreno
hjkl

Główny bohater, którego imienia nie poznamy, jest typowym pracownikiem w supermarkecie. Niestety na osiedlu ma wielu wrogów. Doprowadzają go do szału, więc postanawia się wyprowadzić. Jednak wyprowadzka nie jest taka łatwa…

• Chciwość
  • Koniec warty
  • Nie czas na miłość
  • Aż po grób
  • Oblubienice wojny
  • Żebyś nie zgubił się w dzielnicy
  • Nadzieje i marzenia
  • Bardzo długie przebudzenie
  • Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda
  • Odprysk
  • Silver. Pierwsza księga snów
  • Projekt: Prawda

7,55 (58 ocen i opinii)
Oblubienice wojny
Helen Bryan

8,2 (49 ocen i opinii)
Żebyś nie zgubił się w dzielnicy
Patrick Modiano

6,5 (2 ocen i opinii)
Odprysk
Sebastian Fitzek

7,89 (9 ocen i opinii)
Silver. Pierwsza księga snów
Kerstin Gier

Victoria Scott

8,31 (16 ocen i opinii)
Oficer95 | 2016-06-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

DecoMorreno długo kazał na siebie czekać, ale w końcu powrócił. Twórca bestsellerowych "Hot Classico" i "Hot Milky" po raz kolejny zabiera nas do świata pełnego słodyczy, ale i nierzadko gorzkich rozczarowań. Warto pamiętać, iż "Najwyższa Jakość" to pierwsza część zapowiedzianej przez Autora trylogii. Kolejne tomy będą się nazywać: "Największa Przyjemność" oraz "Najlepszy Smak". Absolutne arcydzieło deklasujące konkurencję w przepyszny sposób.

ryhu | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Najwybitniejszy przedstawiciel nurtu literatury spożywczej od czasów "Rogala" Michaiła Białkova i "Kuchni przedtreningowej" Łukasza Stanisławowskiego, zdecydowanie polecam.

Daniel Woźniak | 2016-06-07

Gęsta, mroczna, niekiedy gorzka. Długo czekałem na tę pozycję i się nie zawiodłem.

qmox | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Niesamowite połączenie dwóch pozornie niepasujących do siebie składników, coś w rodzaju dodania kakao do mleka, naprawdę niezwykłe przeżycie. DecoMorreno sprytnie gra z czytelnikiem, nie daje jasnej odpowiedzi na zadane przez siebie pytania, wysługując się bohaterem złudnie wodzi nas, a gdy czujemy, że odpowiedź jest blisko, następuje typowe zagranie dla pana Cacao - nieoczekiwany zwrot fabuły. Historia w książce niejednokrotnie zaskakuje, sama fabuła, jak i protagonista, dają się od razu pokochać, w czasie czytania czułem się jak wiatrak w polu, czułem, że moje emocje są zbieżne z tym, co czuł w trakcie pisania Cacao DecoMorreno. Poletzam, wyjątkowo 10/10.

redrumfoeceip | 2016-06-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Powiedziałbym tyle- szanujmy klasyki, bo tak mało ich, a nie przybywa a raczej ubywa z półek ciągle. Kiedyś zabraknie i zapłaczą tylko niektórzy.. Jedna gwiazdka mniej za przepis na ciastko z czarną kawą. Nie podeszło mi motzno..

ivv | 2016-06-08

Każda pani domu znajdzie w niej coś dla siebie :)
Polecam i najmłodszym i najstarszym :)

manverudil | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Twórczość tego autora towarzyszyła mojej rodzinie przez wiele pokoleń - począwszy od prababci, skończywszy na mojej rodzicielce, każdy zgłębiał niezwykle perypetie głównego bohatera. Również i mi było dane je poznać, co niewątpliwie ubogaciło moją duszę i zmieniło postrzeganie świata. Polecam każdemu! Często można ją upolować w Biedronce :)

Kluska_Ludożerka | 2016-06-08

DecoMorreno nareszcie zagościł w polskich księgarniach!
Wydawnictwo Extra Ciemne uraczyło czytelników klimatyczną okładką z ryciną wiatraka, wokół którego kręci się życie głównego bohatera. Wspaniały aromat bijący ze złocistych kart dostarcza czytającemu intensywnych doznań przeradzających się w dziką rozkosz. Przez tę książkę zarwałam dwie noce i przytyłam, ale nie mam żalu do autora. Powieść momentami bywa czarna i gorzka jak nasza przyszłość, lecz po zamieszaniu paroma wydarzeniami otrzymujemy niebanalne zakończenie, które osłodzi nam dzień. To wzruszająca historia pokazująca piękną przyjaźń człowieka i wiatraka. Momentami płakałam w kuchni tuląc się do mikrofali... Szczerze mówiąc nie pamiętam,by jakakolwiek książka tak bardzo mnie poruszyła. Liczę na kolejne tomy i rozwinięcie wątku z wiatrakiem. To ponadczasowe arcydzieło, które obowiązkowo musi zagościć na Waszych półkach!

chiz1611 | 2016-06-07

Zdecydowanie polecam tę książkę!!! "Najwyższa jakość" potwierdza, że Cacao DecoMorreno jest autorem wybitnym i nietuzinkowym. W tej pozornie prostej historii przedstawione zostały ważne problemy, z którymi na co dzień muszą zmagać się przedstawiciele tzw. Pokolenia Y. Wszystko to jest ubarwione dużą dawką typowo DecoMorrenowskiego humoru, za który tak bardzo kochamy pisarza.

ValarMorghulis007 | 2016-06-07

Cacao DecoMorreno to zdecydowanie mój ulubiony autor. Historia niezwykle interesująca,pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wciąga od pierwszej kartki! Czuję, że ,,Najnowsza Jakość" stanie się bestsellerem.

Monika KanapaLiteracka | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Coś w sam raz dla wielbicieli sztuki spożywczej. Powieść dostarczająca pożywki dla ciała i umysłu. Gęsty, ciemny i aksamitny klimat sprawia, że chce się do niej wracać ciągle i ciągle. Pochłania się ją bardzo szybko, choć trzeba uważać, bo można się sparzyć! Serdecznie polecam!!

Bartek Box | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Wow! Niezwykle głęboka, słodko-gorzka powieść. Pamiętam, że babcia miała w domu zawsze trzy egzemplarze, trzymała je w kuchni, by mieć zawsze pod ręką. Mówiła, że poprawia jej humor. Ja sam nigdy nie lubiłem DecoMorreno, z gatunku bardziej przemawia do mnie twórczość Henriego Nestlé i jego rozprawa o życiu królików z gatunku Nesquik nesquik.

Mimo to, postanowiłem przeczytać Najwyższą jakość z braku laku. Mówią, że na bezrybiu i rak rybą, toteż sięgnąłem po DecoMorreno (moja mama też ma aż dwa ezgemplarze!). Ciepłe mleko popijane do lektury znakomicie wyostrza doznania, czytelnik odczuwa delikatną immersję ze światem przedstawionym.

Polecam serdecznie.

Adrian | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Ponadczasowe arcydzieło, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jedno z niewielu dzieł, o którym chciałoby się zapomnieć, by kolejny i kolejny raz czerpać radość z pierwszego czytania. W niektórych kręgach DecoMorreno zawsze uchodził za Mistrza, ale tak na prawdę dopiero ze swoją "Najwyższą jakością" wzbił się na wyżyny geniuszu, co bez wątpienia potwierdzą wszyscy, którzy kiedykolwiek sięgnęli po tę książkę.

Janusz | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

DecoMorreno jest wybitnym pisarzem i widać to po tej książce. Nie podoba mi się w niej to, że jest zdecydowanie za krótka!

Bartek Maciejewski | 2016-06-08

Arcydzieło postmodernistyczne autorstwa grupy twórców kryjących się pod pseudonimem DecoMorreno (na podobieństwo Bourbakiego).

Powieść stanowi finezyjny kolaż wątków biopolityczno-postkolonialnych (Cacao), futbolowych (Deco) (sic! akcja rozgrywa się w Portugalii na przełomie XX-XXI wieku), autotematycznych (tytuł "Najwyższa jakość" ironicznie nawiązuje do Pynchonowskiej "Wady ukrytej", kolistość wiatraka nawiązuje do Borgesowskiego opowiadania "Koliste ruiny", a ciągłe nawracanie do przerwanego wątku to jawna drwina z "Jeśli zimową..." Calvina) i popkulturowo-konsumpcjonistycznych (wygląd okładki symuluje (Baudrillard!) opakowanie znanego również w Polsce kakao).

Lektura zadowoli czytelnika zarówno o niewielkich kompetencjach (z uwagi na sensacyjną i lekko erotyczną fabułę), jak i o wysublimowanym potrzebach.

elentari | 2016-06-08

Książka wyrafinowana, dla wytrawnych czytelnia. Mroczna. Nieoczywista. Pełna goryczy, ale z obietnicą słodkiego finału po wielkich zmaganiach. Niejednokrotnie robiło mi się gorąco. Można się uzależnić od jednego autora. Proust poczeka. Jeszcze tylko troszkę...

katarzyka | 2016-06-08

Gorzki humor. Warto.

Huehuehue | 2016-06-08
Przeczytana: styczeń 2009

W opozycji do większości nie rozumiem zachwytu nad tą akurat książką DecoMorreno. Główny bohater jest bardzo jednowymiarowy, niczym nas nie zaskakuje, Próba sportretowania materialistycznego społeczeństwa wyzutego przez ''Boga Supermarketów'' z wszelkich ważkich odczuć ogranicza się do prostackiej satyry i przerysowywania bohaterów. Nic odkrywczego, zły jest w tej książce zły od zawsze na zawsze, dobry nie ma żadnych rys. Nawiązania do modelu średniowiecznych moralitetów razi wysublimowane gusta czytelników sięgających po Morreno.
Najwyższa jakość to książka autora wypalonego, zjedzonego przez własny sukces. Niestety moim zdaniem już nigdy nie nawiąże do takich klasyków jak
"50% cream", "LaFesta", czy moja ukochana książka Deco - "Intensywne doznania".
Zdecydowanie polecam wyjść z zachwytu i docenić inne pozycje autora trylogii ''Extra Ciemne''

keskese | 2016-06-08

Wspaniała, wielowarstwowa przyjemność płynąca z tej powieści może równać się z najdoskonalsza czekoladą! Symfonia bohaterów przepływa przez kolejne stronice niczym doskonale wyrafinowany smak uderzający w najczulsze nuty podniebienia. DecoMorreno po raz kolejny sprawia, że dzieło to ma szanse zagościć w sercach wielu Polaków zgodnie z powiedzeniem "przez żołądek do serca". Takiej gamy mlecznej przyjemności szybko się nie zapomina. Aksamitny sposób prowadzenia historii sprawia, że podczas czytania nie raz i nie dwa czytelnik przyłapie się na ochocie na spróbowanie tej historii na gorąco; po czym w końcu, zadowolony, pozmywa brudne naczynia po kakao i pójdzie spać. A morał z tej powieści jest taki:

Książka, co na okładce dumnie prezentuje się z wiatrakiem
Najwybredniejszego krytyka powali wnet smakiem.

10/10.

Daniela Postawka | 2016-06-08

Do twórczości DecoMoreno trzeba dojrzeć. Dziecięciem będąc kilka razy pełna nadziei sięgnęłam po "Najwyższą jakość", ale mój pospolity jeszcze i niewyrobiony gust nie pozwalał mi rozkoszować się bogactwem wytrawnych treści dzieła południowoamerykańskiego pisarza. Zadowalałam się wtedy słodyczą bajek o Puchatku i z niesmakiem wspominałam gorycz poważnej literatury w wydaniu DecoMoreno. Dziś, będąc już panną na wydaniu, doceniam subtelny urok nieco mrocznej narracji - znamienną cechę powieści z gatunku realizmu magicznego. Ta książka rzuca wyzwania, miażdży duszę, wierci umysł i zadaje kłopotliwe pytania, których wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć. Najlepszą odpowiedzią na większość z nich jest solidna porcja tiramisu.

Aleksandra Palczewska | 2016-06-08

Minęło trochę czasu nim doceniłam tę pozycję. Kiedy po raz pierwszy dostałam ją w swoje ręce przekonywana przez Matkę o jej wspaniałości zraziłam się mocno nutą goryczy, która odbierała mi całą przyjemność czytania. Po latach wróciłam jednak do "Najwyższej jakości", by tym razem zakochać się do szaleństwa w książce. Od tej pory często przewija się ona przez moje życie. Polecam serdecznie każdemu, kto szuka niesamowicie dobrze skomponowanej mieszanki goryczy i żalu, obaw o losy bohaterów podczas to kolejnych zwrotów akcji, przeplatanych nutką słodyczy płynącą z tych lepszych chwil.

Cyfranek | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Podobnie, jak podczas lektury "Marsjanina" i tu można zauważyć, że atmosfera i akcja książki jest w zasadzie gotowym kinowym przebojem. Autor niezwykle sugestywnie przekazuje stany emocjonalne głównego bohatera. Przed oczami, jak żywe stają szaro-szare płaskie obrazy kręcone kamerami przemysłowymi sklepowego monitoringu przeplatające się z pełnymi dynamiki ujęciami w kolorze. Brawo dla pomysłodawcy za pomysł, styl i wyczucie dramaturgii wewnętrznej!
Odejmuję jedną gwiazdkę, ponieważ jedna z bohaterek (strona 258, drugi akapit) niepochlebnie wyraża się o mojej ulubionej czekoladzie.

pop321 | 2016-06-08

Rozpieszcza jednocześnie wszystkie zmysły. Jedyne arcydzieło w którym koniec fabuły zależy od osoby doznającej przyjemności. Można różnie interpretować, zależy od gustu i tego co mamy pod ręką. W dzieciństwie byłam zmuszana do poznania tej goryczy. Jednakże w okresie dorastania zaczęłam podkochiwać się w głównym bohaterze i już rozumiałam sytuację w której się znalazł. Wpadł w pułapkę i nie było już drogi do wyjścia. Jak się zapozna z tym dziełem to już nikt nie myśli o ucieczce. Polecam! Nie pożałujecie!

arivira | 2016-06-08

Wyśmienita książka! Wywiera tyle emocji! Raz jest gorzko, innym razem słodko. Wiele zależy od ciebie! Niejednokrotnie przechodziłam obok klasyków, bo nie byłam do nich przekonana. Ale obok książki Cacao DecoMorreno nie mogłam przejść obojętnie. Przekonała mnie, do tego, żeby sięgnąć po inne książki tego gatunku. Wybornie!

hortu | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Całkiem przypadkiem trafiłem na tę książkę. Leżała w kuchni na półce obok książek z przepisami. Nigdy nie spodziewałbym się, że taka książka wciągnie mnie już od pierwszych stron. Pierwsza taka książką którą pochłonąłem w ciągu kilku dni. Największą wadą jest to, że jest za krótka. Gorąco polecam!

Patt | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Wspaniala historia o ciemnej stronie przyjemnosci. Fabula rozlozona na najdrobniejsze czynniki, a w kazdym znajduje sie ziarno prawdy. :)

Mala rada: niektorzy podczas czytania pija kawe, inni herbate, jeszcze inni- wino. Do tej pozycji osobiscie polecam mleko :)

hagap | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

To naprawdę niepowtarzalna pozycja!
Nieco rozczarowało mnie zakończenie, ale z niecierpliwością czekam na kolejne części i ekranizację:)

Ouholi | 2016-06-08

Przepysznie się bawiłam, spędzając chwilę z Cacao DecoMorreno. :)

bjd Dub | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Do tej pozycji wracam bardzo często. Każdy kontakt z dziełem Cacao DecoMoreno mnie zachwyca. Uwaga, tytuł może mylić, bo "Extra ciemne" wcale znaczy, że przyprawia o dreszcze i niepokoje. Jeśli już to osładza życie. Choć z drugiej strony można doszukać się cierpkich nut i gorzkiej puenty. Polecam i na pewno będę wracał do tej pozycji :)

Bonifacius | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Świetna pozycja, wchodzi gładko i jest przy tym niezła zabawa. Niestety przy ostatnich stronach dowiadujemy się, że bohater się kończy (stąd spoiler). Sypka akcja, gdzieniegdzie przygoda się rozsypuje, ale przy niewielkim dodatku wszystko zostaje spojone w jedną pachnąca porcję pełną smaku. Zdecydowanie polecam :)

Amelia | 2016-06-08

Przepiękna książka. Uzależnia.
Z tego co pamiętam to główny bohater ma na imię TEOBROMIN*. Jest osobą toksyczną i trucicielem. Zabija ludzi gorzką czekoladą :)

*teobromina to alkaloid purynowy, który uzależnia i jest szkodliwe w odpowiednich dawkach. Największe stężenie występuje właśnie w kakao :)

LadyBunny | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Gorzka, namiętna powieść z elementami kryminału jest obowiązkową pozycją dla każdego czytelnika. Wartka akcja, wyśmienicie wykreowani bohaterowie, cudowne zakończenie - to wszystko składa się w całość, w "Najwyższą jakość".
Polecam każdemu!

Joanna | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

W dzieciństwie uważałam, że jest zbyt trudna, gorzka. Ale uwielbienie dla tego rodzaju twórczości przychodzi z czasem. Dziś myślę, że jest idealnym dodatkiem do letnich wieczorów i świetnie balansuje całą słodycz świata. Polecam!

Arkady Saulski | 2016-06-08

Pamiętam pierwsze książki DecoMorreno z dzieciństwa. Poruszająca lektura łącząca francuską delikatność stylu, amerykańską surowość charakterów postaci oraz włoską maestrię stylu. Mój mistrz!

Hoszin | 2016-06-08
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Pozycja obowiązkowa, wybitne, nietuzinkowe, ze wspaniałą narracją. Zmienia spojrzenie na otaczający nas świat, już nic nie będzie jak dawniej.

trish | 2016-06-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

wyjątkowa, ciepła, chwilami gorzka - książka Cacao DecoMorreno uwodzi i rozgrzewa jak kubek intensywnego kakao

Czesław Pieczur | 2016-06-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Długo musiałem namawiać żonę na to, abyśmy spróbowali. Ale jak już się udało, to teraz robimy to codziennie.

Czajnik | 2016-06-08

Nie wyobrażam sobie początku dnia bez przeczytania chociaż jednego cytatu z tego wybitnego dzieła!

Daria | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Klasyk hiszpańskiej literatury, który obok Van Houtena jest najsłynniejszym przedstawicielem mrocznej powieści psychologicznej, rozgrywajacej się w czasach panowania Habsburgów w Hiszpanii. Główny bohater Najwyższej Jakości to ciagle poszukujący sensu życia hodowca tulipanów. Decomorreno, inspirujący się filozofią Schopenhauera pokazuje beznadziejny los swojego bohatera aż po nieunikniony koniec z rąk buntujących się pracowników jego plantacji. Jest to zarazem ostatnia powieść tego autora przed jego samobójczą śmiercią. Nieudolnie jest aktualnie podrabiany przez amerykańskiego pisarza, szwedzkiego pochodzenia, Nesquika. Generalnie klasyk. Warto przeczytać. Ryje mózg ;))

DawidoVader25 | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Sienkiewicz? Prus? A może Reymont? Nic z tych rzeczy, nowym niekwestionowanym królem powieści oraz władcą list bestsellerów jest Cacao DecoMoreno. Jego warsztat, kunszt oraz humor czarny i gorzki jak kakao właśnie, sprawiają że nikt, powtarzam nikt nie może się z nim równać! Pod stylową okładką, ukrył on ponad 700 stron gęstej i aromatycznej powieści o mnie, o tobie, o życiu! Proponuję nadać mu polskie obywatelstwo i ustawić na piedestale obok takich klasyków jak Michaił Białkov ("Rogale są wieczne", "Igraszki w serwerowni) czy też Lech Wałęsa ( "Dd", "Krzyk UB-ka). Zasłużył, wierzcie mi.

Szodjam | 2016-06-08

Deco Morreno, czołowy przedstawiciel nurtu "Art Deco" stworzył dzieło, charakteryzujące się tytułową "Najwyższą Jakością"- porównywalną może jedynie z "Czekoladą" Joanne Harris. O ile "Czekolada" to literacko produkt skończony i wysmakowany, - to "Najwyższa jakość" pozbawiona jest wszelkich ozdobników; jest czystą esencją stylu Morreno. Czasem trudna do przełknięcia, zawsze naznaczona charakterystycznym extra ciemnym humorem - "Najwyższa jakość" jest od pokoleń obecna na pułkach czytelniczek na całym świecie.

quicheol | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Coś pięknego! Pozycja obowiązkowa dla każdego, a może i nawet przyszła lektura w szkołach? Każdy człowiek który nauczył się czytać powinien mieć możliwość zapoznania się z tym ARCYDZIEŁEM. Książka pełna uczuć, refleksji. Bardzo długo czekaliśmy na premierę, ale niewątpliwie jest to nr 1 w światowej literaturze tego i ubiegłego wieku. Serdecznie polecam tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z "Najwyższą Jakością", jakość naprawdę jest najwyższa. DecoMorreno i jego najwspanialsze dzieło w końcu na mojej półce.

Patryk | 2016-06-08
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Jedna z lepszych książek, które kiedykolwiek miałem możliwość przeczytać.
Czytając, z każdym momentem, czuje się słodycz przepływającą przez całe ciało. Autor postarał się, żeby opowieść była przewidywalna, ale tylko dla tych czytelników, które nigdy nie skosztowały jego przepysznej poezji. Bynajmniej to nie działa na niekorzyść powieści, ale dodaje to poczucia przeżywania całej historii razem z naszym nieznajomym towarzyszem. Do ostatniej książki bohater podtrzymuje tezę, jakoby jego życie ma najwyższą jakość. REWELACJA.

Andrzej | 2016-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Leżała u mnie na półce od dawna, ale dopiero teraz się za to zabrałem i.. doskonale rozumiem wszystkie przytaczane tu opinie! 10/10 bez wątpienia :D Świetnie spędzony czas, automatycznie mój ulubiony autor, polecam wszystkim, nawet tym którym czytanie wydaje się średnią rozrywką. Niestety bardzo ciężko dostać w księgarniach. Czy redakcja serwisu mogła by uzupełnić "ofertę"? Zbliżają się urodziny matki i nie wiem gdzie to teraz dostać :/

Marcin Zakrzewski | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

DecoMorreno znowu to zrobił! Po latach oczekiwania na kontynuację klasyka "Czekolada Deserowa" o radzieckim wynalazcy czekolady w proszku, Cacao znowu bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę. Z początku wydaje się, że będziemy mieć do czynienia z banalnym romansem, z czasem okazuje się jednak, że zmysłowa głębia narracji uderza w podniebienie czytelnika i zostaje na dłużej.

DecoMorreno pokazuje postmodernie how it's done.

Alex Geiger | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Początkowo fabuła ma konsystencję pyłu,którym autor rzuca nam w oczy, lejąc dość tęgo wodę. Wprowadzenie w akcję wygląda jakby napisał je pracownik działu budowlanego w supermarkecie opisujący wyrób zaprawy gipsowej, zero finezji. Jednak wraz z upływem czasu, DecoMorreno dosypuje do historii cukru a wodę zastępuje mlekiem. Akcja staje się gładka. Polecam, choć wolę twórczość Budweisera

Łukasz Bloch | 2016-06-08

Wybitna. Dobitnie z całą świadomością i mocą moge podpisać się pod opiniami innych czytelników - arcydzieło literatury. Traktująca o idealiźmie niszczonym przez szpony rynku spożywczego. Mówi o potrzebie działania, swobodzie myślenia, konieczności zrzucania kajdanów, które krępują człowieka. Z bardzo mocną puentą. Jest to pozycja którą trzeba znać.

Coperfield90 | 2016-06-08

Cóż, jaką ocenę, jak nie 10, można dać temu dziełu? Dziełu, które zmieniło życie setek tysięcy ludzi na całym świecie, zostało przetłumaczone na 7 tysięcy języków, wyznaczyło trendy nie tylko w świecie literackim, ale i współczesnej filozofii i socjologii? Nic tylko dycha. Dziękuję Mistrzu Cacao!

Belsen | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Jest to niesamowita książka, o bardzo plastycznych opisach i wyśmienitym stylu. Powinna należeć do kanonu lektur. Czytając mogłem poczuć smak gorzkiego życia i słodycz która przychodzi po niej. Polecam każdemu smakoszowi dobrych tytułów.

Tomasz | 2016-06-08

Czytam te pozytywne opinie i nie mogę uwierzyć... Jaka klasyka?! Jaki humor?! Ponadczasowe arcydzieło?! Chyba mam jakieś inne wydanie... Bez żartów, to przecież gniot, jakich pełno.

astral55 | 2016-06-08

Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz. To chyba największy morał jaki płynie z tej gorzkiej historii. Polecam każdemu, szczególnie fanom twórczości Michaiła Bialkova.

Zlybrat | 2016-06-08

Dawno nie było nic tak świeżego w nurcie kakaizmu. 10/10 polecam.

vladimir_pudding | 2016-06-08

Bardzo wciągająca pozycja, ale wolę jednak Dr.Oetkera :v

loobeensky | 2016-06-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ale żeście się dali nabrać, przecież kakao nie ma rąk.

Nautilus_Pompilius | 2016-06-07

Zdecydowanie za krótka.

Gaba_Okey | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

To klasyk, który każdy musi przeczytać. Idealne połączenie mrocznego klimatu z uroczym i słodkim bohaterem. Warta akcja, świetna psychologia postaci, lekki styl i niepokojące opisy - tej powieści nie można przegapić!
Jestem pod wrażeniem tego, jak smakuje "Najwyższa jakość" - ma wszystkie składniki, które idealna książka powinna w sobie zawierać.

Wia-traczek | 2016-06-08

Pełna zwrotów akcji i nietuzinkowych postaci. Pozycja obowiązkowa dla fanów mrocznych klimatów, jak również czarnego humoru. Bardzo pasuje do wieczorów spędzonych pod kołdrą z kubkiem ciepłego kakaa.
W stylu autora można wyczuć kilka odwołań do twórczości Spice'a Kamisa czy nawet samego Mleka Ovity.
Zdecydowanie gorąco polecam.

Black_devil | 2016-06-08

Zwykle tak dobre pozycje znajduje się tylko w najlepszych księgarniach. Cieszy fakt, że w DecoMorreno zasmakowali nawet właściciele marketów. Polecam się tam wybrać bo można trafić ten brylant w pisarskiej koronie autora za całkiem przyzwoitą kwotę!

Cade | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Kupiłem dawno temu i zabierałem się za nią wiele razy, ale nigdy jakoś mi nie podeszła na tyle, żeby dobrnąć do końca. Może "Najwyższa jakość" wcale nie jest jednak najwyższej jakości - a może po prostu musi trafić w odpowiedni nastrój? :)

DJTadzik | 2016-06-08

Mroczna opowieść o miłości współczesnego błędnego rycerza, narracyjnie utrzymana w klimacie nieco zbliżonym do Coelho. Don Kichot w XXI wieku? Można, jak najbardziej. Dawno żadna powieść mnie tak nie wciągnęła jak „Najwyższa jakość”.

Piotr Janek | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Absolutnie niesamowita! Inna niż książki, którymi jesteśmy atakowani na wystawach księgarni. Wciągająca, słodko-gorzka opowieść. Polecam każdemu

Helga | 2016-06-08

W sumie to bardzo ciemne klimaty, dla których warto sięgnąć po tę pozycję. Jednak za bardzo przypominała mi Don Kichota, więc tylko 9/10.

adolfpapierz | 2016-06-08
Przeczytana: 07 maja 2016

Arcydzieło!
Ksążka w swojej pozornej gorzkości emanuje słodyczą doznań.
Niezapomniana lektura.

moroszka | 2016-06-08

Nie przepadam. Ale ogólnie na poziomie. Pozycja nieodzowna do ciasta skubańca.

toshirskij | 2016-06-08

Mocna, choć o bardzo nieskomplikowanej, ale szybkiej akcji.

Curse | 2016-06-08

Przepiękne! Wzruszył się pod koniec. To zakończenie...

Barcio777 | 2016-06-08

Do ostatniej strony trzyma w napięciu, polecam!

Tobiasz | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Pyszna lektura na zimowe wieczory. Polecam.

Jan Kierwiak | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

La literatura clásica. Hermoso!

Ann | 2016-06-08

Literatura z najwyższej półki!

Aleksandra | 2016-06-08

KLASYKA ŚWIATOWEJ LITERATURY.

Grzegorz Ryld | 2016-06-08

Dawno wypita każda strona :)

Adam | 2016-06-08

Prawdziwa czytelnicza uczta.

swierzaq | 2016-06-08

polecam każdemu

MarianAlkoholik | 2016-06-08

(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Sebastian Bonk | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tą pozycją.
Książka napisana lekkim piórem, ale mało oryginalna. Od dosadniejszej oceny raczej się tu powstrzymam, ale starcza mi odwagi, żeby napisać, że lektura ta jest co najwyżej zjadliwa.

I mogą zachwycać się nią tylko Ci, którzy nie poznali pozycji pt "Ciasta siostry Anieli"

Cezary Waligóra | 2016-06-08

Utwór zachwyca już na samym początku. Finezja, którą posługuje się autor w czasie malowania słowami kolejnych wydarzeń sprawia, że czytanie jest przyjemne, jak kostka mlecznej czekolady.
,,Najwyższa jakość" i kubek gorącego kakao to najlepszy przepis na wieczór z literaturą.
Polecam
Cezary Waligóra

bartt | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Zatykająca dech w piersiach fabuła, luźne relacje między bohaterami i ciemne charaktery na każdym kroku. To lubię. Wiatrak z okładki stanowi ostrzeżenie "Nie czytać na wietrze!".

Dag | 2016-06-08

Autor chyba celowo stara się zaciemnić obraz i rysuje wszystko w czarnych barwach. Ogólnie jakieś takie miałkie. Nie porwało mnie.

Bartosz Jakubczyński | 2016-06-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Gęsto opisana historia, po wszystkim towarzyszyły mi gorzkie doznania, Cacao Decomorreno to przyszłość pisarstwa

satanowski | 2016-06-08

Nie lubię przesłodzonych historii, więc nie podzielam zachwytów innych recenzentów.

Łukasz Brzozowicz | 2016-06-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Rewelacja! Słodko-gorzka historia, która solidnie wciąga do samego końca!

jarek | 2016-06-08

Straszny gniot. Dostałem zatwardzenia po przeczytaniu jednego rozdziału!

stz | 2016-06-08

Niesamowity debiut brazylijskiego przedstawiciela transrealizmu.

panimigotka | 2016-06-08

Polecam szczególnie na chłodne, zimowe wieczory.

Sajner | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Albowiem noc jest ciemna i pełna goryczy.

Rafał Madajczak | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Gorzka opowieść. Ale ciasto dobre wyszło.

liśka3003 | 2016-06-08

Doskonałe w każdym calu. Polecam :)

Ghettoblaster | 2016-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Jak dla mnie zbyt gorzka historia.

Favonius | 2016-06-08

Najlepsza książka jaką czytałem.

Raziel | 2016-06-08

Nihlistyczny banger, polecam.