Klejnoty arystokratki

Wydawnictwo: Znak
Property Of A Noble Woman
literatura piękna
eMM

Młoda prawniczka Jane ma wrażenie, że znalazła się na życiowym zakręcie: jej związek przechodzi kryzys, a praca nie dostarcza zbyt wielu wrażeń. Aż do dnia, gdy musi zająć się niezwykłą sprawą: nadzoruje licytację pamiątek pozostawionych przez pewną arystokratkę. Sprawa wydaje się tajemnicza – o hrabinie niewiele wiadomo. Być może jednak pamiątki – kilka wyblakłych fotografii, stare listy i...

Sprawa wydaje się tajemnicza – o hrabinie niewiele wiadomo. Być może jednak pamiątki – kilka wyblakłych fotografii, stare listy i bezcenne klejnoty – mogą stanowić klucz do życia tej niezwykłej kobiety. Jak to możliwe, że nie pozostawiła po sobie żadnych spadkobierców ani nawet testamentu? Jane postanawia poznać prawdę za wszelką cenę.
Nie ma pojęcia, że prawda o losach hrabiny di San Pignelli może odmienić także jej własne życie…

źródło opisu: Między słowami

źródło okładki: Znak literanowa

ImOlivia | 2019-09-01
Przeczytana: 09 września 2019

Historia przedstawiona w książce niestety nie jest porywająca. Podczas czytania miałam wrażenie, że wiele historii jest opisane po kilka razy, co nie było przyjemne i nie oszukujmy się po prostu mnie znudziło. Wiele opisów wydarzeń i życiorysów ludzi jest zbyt rozległe i szczegółowe. Książka była lekka, odpowiednia na wolny weekend czy wakacje, aczkolwiek raczej nie zostawi trwałego śladu w moim umyśle.

Rusala33 | 2019-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Kompletna strata czasu. Książka tak nudna, płytka, pusta. Wszystko w niej takie wymuskane i idealne, co za tym idzie kompletnie nierealne. Powtarzane po kilka razy te same historie. W książkę nie wydarzyło się kompletnie nic zaskakującego czy ciekawego. Nawet kłótnia kochanków na temat zdrady była, jak rozmowa o tym, co by tu na obiad ugotować. Aż ciężko mi uwierzyć, że "to" dzieło tak znanej pisarki.

Martyna | 2019-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2019

Muszę przyznać że niemiłosiernie mnie irytowała ta książka. 13 tysięcy razy powtórzone informacje to zmora tej historii, która może jest malo prawdopodobna, ale jednak mogłaby być ciekawa.
Myślę że nie należy się też kierować opisem bo nie jest to historia o prawnicze Jane, tym razem to tytuł ogrywa większe znaczenie bo to powieść właśnie o tych kamieniach niezwykłej jakości i klasy oraz ich właścicielce.

Adrriin | 2018-06-21

Jako jedna z niewielu powieśći Danielle Stell ta mnie wyjątkowo urzekła. Po za wądkiem odkrycia czyje są klejnoty. Mamy tez wątek pęłnego korzystania z życia, który pokazuje że wiek nie jest żadną przeszkodą.

ewusia81 | 2017-09-01
Przeczytana: 2017 rok

Miła, przyjemna, wciągająca. Lekka książka na odprężający wieczór :)

Luiza Góralczyk | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia zawarta w książce bardzo przewidywalna.. A co do stylu pisania to czułam jakbym oglądała "Trudne sprawy" - lektor opowiada co dana osoba zrobiła, a później to samo powtarza aktor...

Złota_Wanilia | 2017-05-04
Przeczytana: 2017 rok

Niezwykła opowieść, w której czytelnik jest wciąż zaskakiwany pozytywnie przez autora. Jedna osoba, której nie ma, potrafi zdziałać cuda w życiu kilku osób jednocześnie.

książek: 2083
wrzos118 | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Absolutna klasyka powiesci obyczajowej. Fajna historia pokazujaca ze zycie potrafi pozytywnie zaskoczyc.Danielle Steel jak zawsze dobrze sie czyta.

Monika | 2016-09-06

Powiesc 100
PROPERTY OF A NOBLEWOMAN

marlenap1 | 2016-08-27

Ta pozycja bardzo mi się podobała. Pochłonęłam ją w trzy dni :) akcja wciągająca - porzucone klejnoty w skrytce depozytowej, nierozwikłane tajemnice rodzinne. Może czasem odczuwałam pewną nierealność sytuacji zastanawiając się, czy taka historia mogłaby się w ogóle wydarzyć. Ale kto wie?
Generalnie polecam. Historia typowa dla Danielle Steel. Takie kobiece czytadło :)