Afrykańska Chałtura

Wydawnictwo: Explo
literatura faktu
Naira

Chcemy, czy nie chcemy sprawy arabskie są nam coraz bliższe. Wkraczają w nasze życie w postaci budzących trwogę reportaży telewizyjnych lub rosnących opłat za komunikację. Podobno już na początku przyszłego tysiąclecia liczba mieszkańców Mahometa przekroczy liczbę wszystkich pozostałych mieszkańców naszego Globu. Algieria - kraj arabski prawie ośmiokrotnie większy od Polski. Niektóre problemy...

Algieria - kraj arabski prawie ośmiokrotnie większy od Polski. Niektóre problemy są tam wielce odmienne od naszych, inne - zdumiewająco podobne. Jak je widzimy my, co myślą o nich sami Algierczycy? Krwawe wypadki w październiku 1988, Islam w ofensywie. Jak ubierają się kobiety i mężczyźni? Jak odnoszą się do siebie? W tym krajobrazie usytuowane jest środowisko Kooperantów - specjalistów, którzy przybyli tu z Polski i innych krajów. Chcemy pokazać, że wbrew powszechnemu mniemaniu ich życie za granicą to nie wyłącznie róże i nie sam aksamit. Co powodowało, że niektórzy pozostawali tam dłużej, na kilka lub kilkanaście lat, inni zaś nie wytrzymywali i wracali natychmiast? I czy cechy ujawnione w ich niełatwym, lecz ogromnie ciekawym życiu - odwaga, odporność, operatywność i odpowiedzialność - sprawdziły się po powrocie domowych polskich warunków.

źródło opisu: Explo, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!