Demografia Rzeczypospolitej przedrozbiorowej

Seria: Nauki Pomocnicze Historii. Seria nowa
Wydawnictwo: DiG, Instytut Historii PAN
historyczna

'Demografia Rzeczypospolitej przedrozbiorowej' to pierwsza monografia z serii Nauki Pomocnicze Historii. Praca może stanowić wyczerpujące wprowadzenie do badań społeczno-demograficznych przydatne studentom jako przystępny podręcznik, badaczom pogłębiającym studia z tego zakresu i miłośnikom historii zafascynowanym tą tematyką. Książka jest zarazem przystępnym wykładem metod badawczych stosowanych we współczesnej światowej nauce demografii historycznej umożliwiających ich szersze niż dotąd zastosowanie w studiach nad rodziną staropolską.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mika | 2016-02-28

świetna rzecz - nie tylko dla studenta historii! pięknie wydana książka, napisana starannym, zrozumiałym językiem: czysta polszczyzna bez żadnych nużących, wielopiętrowych popisów erudycji - własnie to jest najbardziej w niej ujmujące :) miałam okazję poznać we fragmentach inną pracę pana Cezarego Kukli: Kobieta samotna w społeczeństwie miejskim u schyłku Rzeczypospolitej szlacheckiej i myślę, że jeszcze do niej wrócę.

Szymon | 2016-11-17
Bauero | 2015-07-21