Miś Patrzy

Wydawnictwo: Tatarak
siannve

Utrzymana w konwencji rytmicznej wyliczanki książka autorstwa Bill'a Martin'a i Erica Carle. Obserwujemy świat wraz z barwnymi zwierzakami, przy okazji aktywnie ucząc się kolorów.

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/mis-patrzy

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/mis-patrzy

madlain | 2018-08-06

Nie lubię tej książki. W ogóle nie rozumiem tego szumu wokół twórczości Erica Carle, szczególnie zachwytu nad „Bardzo głodną gąsienicą”. „Miś patrzy” kupiłam trochę nieświadomie i mimo że bywała u nas kilkaktornie w obiegu, to ani do mnie, ani do synkowi za bardzo nie trafiła. Książka ma formę jakby wyliczanki. Na każdej stronie mamy „Raz, dwa, trzy (zwierzak jakiegoś koloru) patrzy! Co widzi? (Innego zwierzaka). Jakiego? (Kolor innego zwierzaka)”. I byłoby to fajne, gdyby nazwa „innego zwierzaka” nie była zdradzana na stronie, gdzie znajduje się poprzedni – brak tu dla mnie elementu zaskoczenia. Druga kwestią jest niekonsekwencja chociażby w doborze kolorów. Dziecko, obok podstawowych: żółty, zielony, czarny itp. poznaje takie zwroty jak „liliowy” (gdzie z powodzeniem mógłby być „fioletowy)” czy „złoty”, który wygląda jak „pomarańczowy”. Dziecko poznaje również „karasia” zamiast „ryby”, co jest dziwne, ponieważ na poprzednich stronach nie wchodzimy tak szczegółowo w...

Zobaczcie niezwykłe ilustracje Erica Carle'a

Spośród wielu książek ilustrowanych dla dzieci te wyróżniają się techniką wykonania i żywą kolorystyką. Poza tym mają otwory i zróżnicowane szerokości stron stymulujące rozwój sensoryczny dzieci. Ich autor, uwielbiany przez dzieci i dorosłych, Eric Carle, będzie wkrótce świętować pięćdziesięciolecie pracy ilustratorskiej i zapowiada, że jeszcze długo nie przestanie rysować.