Siedem słów Jezusa i Maryi

Wydawnictwo: Esprit
religia

Czy niewiedza może być duchową wartością? Czy mamy prawo do własnego życia? Dlaczego tak bardzo ważna jest samodyscyplina, upokarzająca pychę? Siedem słów wypowiedzianych przez Maryję zanim Chrystus rozpoczął publiczną działalność i siedem słów Zbawiciela cierpiącego na krzyżu, to niezwykła korespondencja Syna i Matki, która jest ogromnym duchowym wsparciem dla współczesnego człowieka....

Siedem słów wypowiedzianych przez Maryję zanim Chrystus rozpoczął publiczną działalność i siedem słów Zbawiciela cierpiącego na krzyżu, to niezwykła korespondencja Syna i Matki, która jest ogromnym duchowym wsparciem dla współczesnego człowieka. Wybitny kaznodzieja, wielki kapłan, obecnie Sługa Boży, arcybiskup Fulton Sheen, odnajduje w słowach Maryi i Jezusa proste odpowiedzi na trudne pytania, które świat każdego dnia stawia katolikom. Duchowny pokazuje, iż w obliczu takich zagrożeń jak relatywizm, brak wiary w człowieczeństwo czy fascynacja złem, zawsze i niezmiennie Chrystus oraz współcierpiąca z Nim Matka są naszymi najważniejszymi punktami odniesienia.

Abp Fulton Sheen - amerykański duchowny katolicki, filozof i wybitny apologeta, zasłynął programami telewizyjnymi, w których w fascynujący sposób przedstawiał milionom widzów zasady wiary katolickiej. Cieszył się wielką sympatią Jana Pawła II, który nazwał go „wiernym synem Kościoła”. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa.

Abp Fulton J. Sheen słynął w USA jako pierwszy telewizyjny kaznodzieja bijący rekordy popularności. To próbka jego talentu katechetycznego. Zestawienie siedmiu słów z Krzyża ze słowami Maryi z Ewangelii wydaje sie karkołomne, ale efekt, który autor osiagnął, jest niezwykły. Widzimy coś, czego dotąd nie widzieliśmy.
ks. dr Tomasz Jaklewicz,
zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego"

Zero nagminnego w dzisiejszym kaznodziejstwie uładzonego pustosłowia, zero wodolejstwa, zero potępionego przez samego Jezusa wielomówstwa, za to zwięzły do bólu konkret podany lekko, ze swadą i publicystycznym pazurem, acz na wyżynach ducha. Lektura Siedmiu słów Jezusa i Maryi uczy dwóch rzeczy: jak żyć wiarą i jak układać dobre kazania.
Jerzy Wolak,
zastępca redaktora naczelnego "Polonia Christiana"

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/419/Siedem-slow-Jezusa-i-Maryi.html

źródło okładki: google

elendil | 2019-05-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019
Przeczytana: 07 maja 2019

Abp Sheen z łatwością za pomocą obrazów łączy teksty Ewangeliczne z naszym życiem. Książka opisuje ostatnie chwile Jezusa na krzyżu, łączy je z konkretnymi wydarzeniami z życia Maryi u odnosi do naszej codzienności. Pozycja bardzo wartościowa.

BookReader | 2019-04-04

"Powie ktoś: 'Jestem grzesznikiem, Bóg mnie nie wysłucha'. Jeżeli Bóg nie wysłuchuje ludzi grzesznych, dlaczego Jezus pochwalił celnika kryjącego się na tyłach świątyni, który bił się w piersi ze słowami: 'Boże, miej litość dla mnie, grzesznego' (Łk 18, 13)? Po obu stronach naszego Pana na Kalwarii ukrzyżowano dwóch złoczyńców. Jeden ocalał, bo poprosił o ocalenie. Czy Zbawiciel nie powiedział: 'Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście' (Mt 11, 28)? A kto jest bardziej obciążony niż grzesznik? Chrześcijaństwo, w przeciwieństwie do innych religii, przede wszystkim szuka grzesznika - w pewnym sensie zaczyna się od ludzkiej beznadziei. Religie na ogół dopuszczają do siebie tylko ludzi dobrych, chrześcijaninem natomiast zostaje się przy założeniu, że dobrym człowiekiem się nie jest". - fragment książki.

Arcybiskup Sheen regularnie mnie zaskakuje. Lektura tej książki także była zaskoczeniem.
Amerykański duchowny dokonuje tutaj czegoś, co wydaje się bardzo...

annaiwona | 2018-09-17
Przeczytana: 26 maja 2018

Napisana prostym językiem, pobudza do myślenia, do spojrzenia z innej perspektywy na znane z Ewangelii sytuacje, ktore wydarzyły się w życiu Jezusa i Maryji. Zachęca do głębszej refleksji nad swoim własnym życiem, postępowaniem oraz do zawierzenia Bogu : "Bóg jest bliżej nas , niż przypuszczamy- tłumaczył Ateńczykom św. Paweł ." Jest tam też o tym, że nie tylko człowiek szuka Boga, ale i Bóg szuka człowieka. Bardzo dobra książka, polecam.

Pradziad | 2018-08-12
Przeczytana: 31 marca 2018

Głęboka lektura duchowa, jednocześnie będąca popisem inwencji i lotnego umysłu arcybiskupa Sheena.

Czytam kolejne zdania wypowiedziane przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Jego Przenajświętszą Matkę i zastanawiam się - czy arcybiskupowi uda się je powiązać? Przecież na pierwszy rzut oka nie ma między nimi nic wspólnego. A potem przekonuję się, co może uczynić inteligencja w służbie Panu Bogu, jednocześnie pogłębiając swoją wiedzę teologiczną.

Niesamowite połączenie.