Barbara Brylska w najtrudniejszej roli

Barbara Rybałtowska Wydawnictwo: Axis literatura piękna
Axis
2007-01-01
2007-01-01

Zakochałem się w niej w "Panu Wołodyjowskim". Pozostaje jedynie westchnąć na myśl, jak wyglądałby "Potop" Hoffmana, gdyby Pani Basia dostała rolę Oleńki Billewiczówny. A taki był początkowy zamiar. Na pewno nie zmartwiłby się tym Daniel Olbrychski, gdyż jak sam twierdził, również się w niej podkochiwał. Ona jednak wybrała inaczej, z trudem czytałem o jej burzliwym małżeństwie z pewnym lekarzem. Wielka osobistość. Nietuzinkowa, olśniewająca, wymarzona Krysia Ketlinga.

Książka ciekawa. Pisana przez przyjaciółkę głównej bohaterki, więc jednostronna. Chętnie przeczytam bardziej obiektywną biografię. Bardzo szybko się się czyta.

Każdy, kto ma chęć i potrzebę wielką poznać bliżej odtwórczynię roli Kamy w "Faraonie", Krzysi w "Panu Wołodyjowskim", czy też Nadii w "Ironii losu", (jak i wielu innych) zapoznać się z tą pozycją zwyczajnie musi.

Brylska - zapracowana bardzo aktorka, Brylska - zjawiskowo (porażająco wręcz, w pewnym okresie) piękna kobieta, Brylska - Wielka Filmowa Gwiazda w ZSRR/Rosji, oraz Brylska - matka, żona i kochanka...

Czy fizyczne piękno, połączone z aktorskim talentem i odpowiednimi cechami charakteru - to gotowy a klasyczny przepis na sukces, sławę, wielkie pieniądze i zwyczajne a rodzinne szczęście?

Zafascynowany, co nieco, tą aktorką (jak i zwyczajnie samczo nią oczarowany) nadrabiam zaległości w polskiej (i nie tylko) kinematografii z jej udziałem, w czym znakomicie pomaga lektura tej to właśnie biografii. Zdecydowanie polecam!

Bardzo poruszająca książka. A moment, w którym aktorka dowiaduje się o śmierci swojej córki - przerażający! Czytelnik ma ochotę krzyczeć razem z panią Barbarą, nie godząc się na śmierć tej pięknej, dobrze zapowiadającej się aktorki i modelki.

Jestem wielką fanką pani Barbary, a raczej jej urody i tej swoistej klasy. Bo niestety -uważam, że jej talent i potencjał nie został dobrze wykorzystany w naszym kraju. Wielka szkoda!

Sama książka napisana świetnie. Czyta się ją lekko - mimo pewnych, trudnych historii, o których wspomniałam już trochę na początku. Można było dodać więcej fotografii. Poza tym zero minusów.

Bardzo dobra pozycja. Może to banał, ale po przeczytaniu tej książki potwierdza się stara jak świat prawda, że każdy ma w swoim życiu dobre i złe przeżycia. Czasami los jest nieubłagany. Nie będę zdradzać treści tej książki. Szczerze ją jednak polecam nie tylko miłośnikom kina ale przede wszystkim ciekawych biografii.

Biografię Barbary Brylskiej czyta się jednym tchem. Książka jest zapisem fascynującego życia jednej z najpiękniejszych polskich aktorek. Wydawać by się mogło, że życie tak utalentowanej i urodziwej kobiety musiało być usłane różami. I poniekąd tak było. Barbara wraca we wspomnieniach do drogich prezentów, eleganckich hoteli i niedostępnych wówczas dla "szarych ludzi" zagranicznych podróży. W książce znajdziemy wiele wyznań zakochanych niegdyś w bohaterce sławnych i przystojnych mężczyzn. To wszystko razem buduje mit "prawdziwej gwiazdy". Jest jednak druga strona medalu. Jej życie osobiste, które jest diametralnie różne od tego pokazywanego publicznie. Kiedy gasną błyski fleszy, Barbara wraca do nieszczęśliwego małżeństwa i męża, który nie potrafi udźwignąć popularności żony. Życiorys Barbary Brylskiej , to nieustająca przeplatanka ogromnych sukcesów zawodowych i bolesnych porażek w życiu osobistym. Kiedy bohaterka wydaje się być już pogodzona z takim stanem rzeczy, przychodzi ostateczny cios w postaci tragicznej śmierci ukochanej córki.
Mnie w książce jednak najbardziej zafascynowała dziwna, niemal metafizyczna zależność pomiędzy losami dwóch pięknych i utalentowanych aktorek, Barbary Brylskiej i Małgorzaty Braunek. Losy obu pań przeplatają się od młodości, poprzez narodzenie dzieci, a kończą tragicznym wypadkiem samochodowym, spowodowanym przez syna Małgorzaty, w którym ginie córka Barbary, Basia. Ciężko wyjść ze zdumienia i nie uwierzyć w tej historii w zapisane gdzieś "na górze" przeznaczenie. Polecam serdecznie.

Bardzo ciekawa biografia jednej z najpiękniejszych polskich aktorek,która w filmach zachwycała klasą,elegancją ,talentem i olśniewającą urodą.

Dała mu w twarz (ale oddał).

Dała mu w twarz (ale oddał).

Interesująca biografia, jak się okazuje bardzo utalentowanej i znanej aktorki. Bardzo cenionej w świecie. Tytuł adekwatny do całości książki, bo czyż jest jakaś trudniejsza rola w życiu, niż bycie sobą? Ciężka praca, która pozbyła Jej możliwości bycia Mamą w tym wczesnym okresie dorastania swoich dzieci a jednoczśnie mąż, najpierw dumny a z czasem zaborczy i awanturniczy. Obszerna filmografia aktorki połączona z ciężkim życiem prywatnym. Interesująca postawa wobec osób narzucających się aktorce, pokazująca siłę i silny charakter w tamtym niełatwym okresie politycznym. Dużo zdjęć. Polecam.

Książka biograficzna słynącej z nieprzeciętnej urody aktorki ,znanej z wielu ról zarówno teatralnych jak i filmowych.O ile w zawodowym życiu osiągała sukcesy tak na polu prywatnym niestety poległa. Goniąc za kolejnymi romansami,szukając szczęścia zatraciła to co jest ważne-rodzinę.Dopiero śmierć córki w wypadku nakazuje jej się zatrzymać i zastanowić co jest tak naprawdę ważne.Narracja prowadzona wielotorowo zarówno przez bohaterkę jak i przez znajomych.

• Biografie
  • Biograficzne