Czarna wdowa atakuje

Cykl: Komisarz Dyna (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Czarna, wdowa, atak

Kontynuacja bestsellera Nie zabijać pająków.Na balu sylwestrowym w nowym pensjonacie Mieszko , ku zdumieniu uczestników odnaleziono aż dwa trupy. Ta wyjątkowa noc należała do pracowników międzynarodowej firmy OLPAKA. Kiedy wybiła dwunasta, wesołe i niekoniecznie trzeźwe towarzystwo podziwiało przed dworkiem pokaz ogni sztucznych. Nie zauważyło, że jedna z kobiet, gdzieś się zawieruszyła. Nie szukali jej, przekonani, że odpoczywa w swoim pokoju. Trzy godziny później kapitan Pająkowska, ochroniarz Mieszka , znalazła zgubę w parkowej altance martwą. zanim balowicze zdążyli się oswoić ze stratą, z krzaków trzeba było wyjmować ciało innej kobiety. ściągnięty w nocy do Mieszka komisarz Dyna nie miał łatwego zadania. Jest bal i wszyscy chcą się bawić, kochać, podziwiać i składać sobie noworoczne życzenia.Irena Matuszkiewicz w niezwykły sposób łączy fabularną sprawność z reporterską dokładnością. Do tego dokłada znakomitą porcję świetnego humoru.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

natkuss | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Coś dla fanów lekkich i przyjemnych kryminałów. Firmowa impreza, dwa morderstwa, dziwne relacje pracownicze zapewnią rozrywkę na kilka godzin. Polecam ;)

Magdalena | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam i bardzo mi się podobała. Troszkę przypomina mi dzieła A.Christie : ) W książce I.Matuszkiewicz jest i humor i zbrodnia. Ciekawe połączenie : > Momentami się uśmiechałam, a przecież czytałam kryminał hih :D

Red | 2011-01-17

Do pensjonatu o wdzięcznej nazwie "Mieszko" postanawia przyjechać grupa pałających do siebie niezwykle silnymi uczuciami znajomych z pracy - już to sprawia, że książkę czyta się niezwykle lekko i przyjemnie, krążąc wśród firmowych ploteczek, intryg i sekrecików. Kto zabił niezwykle irytującą żonę szefa, kto sylwestrową porą sprzątnął kochankę? Czarna wdowa atakuje to pełne dobrego humoru czytadło godne polecenia każdemu. I lepiej uwierzcie w kościotruposze.

ElViento | 2015-01-18
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Niezła, ciekawe rozwiązanie. Napisana w ciekawy sposób, z humorem i dobrze skonstruowanymi postaciami, dość barwnymi. Polecam dla odprężenia :)

Przeczytana: 2010 rok

Bardzo ciekawie opisany wątek kryminalny. Ciekawa jest sama akcja, jej miejsce, oraz sami uczestnicy zdarzenia. Można jak w przypadku Agathy Christie, lekko i przyjemnie pobawić się w detektywa. Autorka bardzo umiejętnie nami manipuluje i kamufluje prawdziwego sprawcę. Polecam :)

Jusia | 2011-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Godny polecenia kryminał, zabawny, lekki, w stylu Agathy Christie, co ważne zostaje się myślami w przerwach między czytaniem z bohaterami tej powieści.

Joanna | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Autorzy polscy

Tytuł: bardzo fajny, z humorem
Ilość stron: 283
Treść: to 5 książka tej autorki jaką przeczytałam. Recenzje pozostałych znajdziecie w moim profilu.
Odkryłam je w tym roku i okazały się świetne. Ta również jest bardzo fajna. Zawiera świetny wątek kryminalny, którego zarys opisany jest w opisie na okładce. Do końca nie wiadomo, kto zabił, a to lubię najbardziej w kryminałach.

Paulina | 2015-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od razu na wstępie polecam tą książkę. To jak na razie druga książka Pani Ireny Matuszkiewicz którą przeczytałam, i na tym się nie skończy. Jak dla mnie jest to pisarka kryminałów na miarę Agaty Christie :) świetna, dobrze napisana i trzymająca w niepewności do samego końca. Nie będę streszczać książki ale napiszę tylko, że warto przeczytać :)

apple-pie | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, 26.07.2014r.
Przeczytana: 11 marca 2015

Fantastyczna autorka, błyskotliwa książka, napisana cudnym językiem, o wyrafinowanym żarcie:) Mogę pisać tylko w samych superlatywach.

Kaśka | 2012-02-24

Dla mnie bardzo dobry kryminał. Umieszczenie akcji w tak ograniczonym obszarze było bardzo dobrym pomysłem w stylu Agathy Christie. Czyta się niezwykle przyjemnie. Fabuła bardzo wciągająca.
Dobra rada, zanim weźmiecie jakąś opinię polskiego autora do serca sprawdźcie jak te osoby wystawiające negatywne opinie oceniają innych polskich autorów i to przynajmniej kilku :) Możecie czuć się nieco oszukani :)