Czarna wdowa atakuje

Cykl: Komisarz Dyna (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
Czarna, wdowa, atak

Kontynuacja bestsellera Nie zabijać pająków.Na balu sylwestrowym w nowym pensjonacie Mieszko , ku zdumieniu uczestników odnaleziono aż dwa trupy. Ta wyjątkowa noc należała do pracowników międzynarodowej firmy OLPAKA. Kiedy wybiła dwunasta, wesołe i niekoniecznie trzeźwe towarzystwo podziwiało przed dworkiem pokaz ogni sztucznych. Nie zauważyło, że jedna z kobiet, gdzieś się zawieruszyła. Nie szukali jej, przekonani, że odpoczywa w swoim pokoju. Trzy godziny później kapitan Pająkowska, ochroniarz Mieszka , znalazła zgubę w parkowej altance martwą. zanim balowicze zdążyli się oswoić ze stratą, z krzaków trzeba było wyjmować ciało innej kobiety. ściągnięty w nocy do Mieszka komisarz Dyna nie miał łatwego zadania. Jest bal i wszyscy chcą się bawić, kochać, podziwiać i składać sobie noworoczne życzenia.Irena Matuszkiewicz w niezwykły sposób łączy fabularną sprawność z reporterską dokładnością. Do tego dokłada znakomitą porcję świetnego humoru.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

natkuss | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Coś dla fanów lekkich i przyjemnych kryminałów. Firmowa impreza, dwa morderstwa, dziwne relacje pracownicze zapewnią rozrywkę na kilka godzin. Polecam ;)

Magdalena | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam i bardzo mi się podobała. Troszkę przypomina mi dzieła A.Christie : ) W książce I.Matuszkiewicz jest i humor i zbrodnia. Ciekawe połączenie : > Momentami się uśmiechałam, a przecież czytałam kryminał hih :D

Red | 2011-01-17

Do pensjonatu o wdzięcznej nazwie "Mieszko" postanawia przyjechać grupa pałających do siebie niezwykle silnymi uczuciami znajomych z pracy - już to sprawia, że książkę czyta się niezwykle lekko i przyjemnie, krążąc wśród firmowych ploteczek, intryg i sekrecików. Kto zabił niezwykle irytującą żonę szefa, kto sylwestrową porą sprzątnął kochankę? Czarna wdowa atakuje to pełne dobrego humoru czytadło godne polecenia każdemu. I lepiej uwierzcie w kościotruposze.

Jusia | 2011-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Godny polecenia kryminał, zabawny, lekki, w stylu Agathy Christie, co ważne zostaje się myślami w przerwach między czytaniem z bohaterami tej powieści.

ElViento | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Niezła, ciekawe rozwiązanie. Napisana w ciekawy sposób, z humorem i dobrze skonstruowanymi postaciami, dość barwnymi. Polecam dla odprężenia :)

Przeczytana: 2010 rok

Bardzo ciekawie opisany wątek kryminalny. Ciekawa jest sama akcja, jej miejsce, oraz sami uczestnicy zdarzenia. Można jak w przypadku Agathy Christie, lekko i przyjemnie pobawić się w detektywa. Autorka bardzo umiejętnie nami manipuluje i kamufluje prawdziwego sprawcę. Polecam :)

Joanna | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Autorzy polscy

Tytuł: bardzo fajny, z humorem
Ilość stron: 283
Treść: to 5 książka tej autorki jaką przeczytałam. Recenzje pozostałych znajdziecie w moim profilu.
Odkryłam je w tym roku i okazały się świetne. Ta również jest bardzo fajna. Zawiera świetny wątek kryminalny, którego zarys opisany jest w opisie na okładce. Do końca nie wiadomo, kto zabił, a to lubię najbardziej w kryminałach.

Paulina | 2015-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od razu na wstępie polecam tą książkę. To jak na razie druga książka Pani Ireny Matuszkiewicz którą przeczytałam, i na tym się nie skończy. Jak dla mnie jest to pisarka kryminałów na miarę Agaty Christie :) świetna, dobrze napisana i trzymająca w niepewności do samego końca. Nie będę streszczać książki ale napiszę tylko, że warto przeczytać :)

Marianna | 2017-05-01
Przeczytana: 19 lutego 2014

Morderstwo podczas zabawy sylwestrowej? Czemu nie... Ciekawa intryga, wciągająca akcja i ... zaskakujące rozwiązanie. Czyta się jednym tchem. Nie zabraknie też momentów z humorem. Polecam.

apple-pie | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, 26.07.2014r.
Przeczytana: 11 marca 2015

Fantastyczna autorka, błyskotliwa książka, napisana cudnym językiem, o wyrafinowanym żarcie:) Mogę pisać tylko w samych superlatywach.