Tajemnice Imperium. Star Wars

Zielona Sowa
2016-01-01
2016-01-01

2028

Któż z nas nie słyszał o Gwiezdnych Wojnach? W odległej galaktyce trwa konflikt, który zaważy na losach całego wszechświata. Rzecz dzieje się bardzo dawno temu, a jednocześnie w przyszłości. Na kanwie filmów powstało mnóstwo książek, komiksów, seriale animowane, można z klocków zbudować całe Imperium i o wiele więcej.

"Tajemnice imperium Star Wars", to wielce ciekawa książka, a raczej książeczka przeznaczona dla młodych czytelników. Niewielka rozmiarowo, ale czego tu nie ma! Mnóstwo ciekawostek o filmie i postaciach, sylwetka najsłynniejszego czarnego charakteru, zakładka do książki, model do złożenia a nawet naklejki.

Mój siostrzeniec jest zachwycony, a i ja z ciekawością zapoznałem się z niektórymi faktami. Takie powinny być pierwsze czytanki małych czytaczy. Skłaniające do sięgnięcia po lekturę, a równocześnie przemycające jakieś wartości w swojej treści. A dodatkowo dające dużą frajdę i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania(patrz model do złożenia) Jednym słowem polecam.

"Tajemnice imperium Star Wars", to wielce ciekawa...

Książka "Tajemnice Imperium" odkrywa przed najmłodszymi fantastyczne ciekawostki ze świata Gwiezdnych Wojen. Na początku jednak świetna niespodzianka dla młodych konstruktorów w postaci instrukcji wykonania krok po kroku AT-AT'a czyli najpopularniejszego pojazdu bojowego Imperium oraz podkładki pod kubek. Dalej mnóstwo naklejek, zakładki do książki, historia jednej z głównych postaci filmowej sagi Dartha Vadera, charakterystyka armii Imperium i liczne zadania do rozwiązania. Fanów Star Wars ucieszy z pewnością fakt iż są tu również żetony po wypchnięciu których otrzymujemy grę memo z wizerunkami postaci z filmu oraz kolorowe naklejki.

Książeczka pochłonęła nas na długi czas zdobywając szczególnie aprobatę mojego syna i wędrując z nim w plecaczku do przedszkola. A że lubię prace ręczne i chcąc nie chcąc zdążyłam już obejrzeć kilka filmów, składanie projektów znalezionych na kartach publikacji było dla nas fajną zabawą i pochłonęło na długo. Projekty nie są na tyle łatwe by mógł je samodzielnie wykonać pięciolatek dlatego do pracy zabraliśmy się razem. Po skończeniu zagraliśmy natomiast w dobrze nam znane gry a w nowej odsłonie mój syn jakby odkrył je na nowo. W końcu ulubieni bohaterowie TV nie od dziś zachęcają najmłodszych do zabawy i nauki. Karty są grube i wytrzymałe dlatego też z pewnością posłużą nam do zabawy na długi czas.
Jeżeli chodzi o wydanie to oczywiście cieszy duży format oraz przejrzysta i dynamiczna szata graficzna. Aż szkoda, że książeczka nie jest jeszcze bardziej obszerna. Z drugiej strony w tej chwili mamy coś do poczytania, zabawy i gry w którą możemy grać bez końca i to w stosunkowo niewysokiej cenie. Polecam

• Współpraca

Dodaj cytat z książki Tajemnice Imperium. Star Wars