Wyzwanie czytelnicze LC

Męskie sprawy

Wydawnictwo: Świat Książki
Daniel

Męskość przechodzi kryzys? Bzdura! Współczesny mężczyzna wciąż jest męski, a jego ego ma się dobrze. Autorzy obalają mit o impasie płci silnej i udowodniają, że nie trzeba hołdować patriarchalnym wartościom i nosić gęstej brody, żeby być prawdziwym mężczyzną. Wrażliwość, partnerstwo, a nawet nieporadność i porażki, to nie upadek, ale rozwój męskości. Podczas szczerej, przyjacielskiej...

Podczas szczerej, przyjacielskiej rozmowy, dziennikarka i seksuolog wymieniają się doświadczeniem zawodowym i prywatnymi obserwacjami, by rozprawić się ze stereotypami dotyczącymi męskiej seksualności, psychiki i cielesności. Analizując różne etapy w rozwoju mężczyzny, od dzieciństwa, przez okres dojrzewania, po założenie rodziny, ojcostwo, kryzys wieku średniego i starość, zastanawiają się, jaki wpływ na mężczyznę wywierają wychowanie, pornografia, rówieśnicy, kultura i ramy społeczno-obyczajowe. Autorzy łamią tabu, nie stroniąc od stawiania odważnych tez, przytaczania pikantnych przykładów oraz toczenia ostrych sporów. A to wszystko po to, by odpowiedzieć na pytanie: kim jest współczesny mężczyzna i jaka jest jego rola w społeczeństwie, w związku seksualnym i w rodzinie. I co najważniejsze – dochodzą do optymistycznych wniosków!

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: Świat Książki

Wisienka | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Cenna książka, solidne wiadomości o mężczyznach w każdym wieku. Dla obu płci bardzo wskazana do przeczytania.

japonskaturystka | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Było tak: zwiedzałam Targi Książki w Warszawie razem z koleżanką i śmiałam się z niej, że chodzi z torbą z napisem "Męskie sprawy". Na jakiś czas zapomniałam o tej książce, a potem przeczytałam jej recenzję i natychmiast pobiegłam ściągnąć ją na czytnik. Kobieta zmienną jest. :D
Nie zawiodłam się. Ten wywiad-rzekę czyta się badzo przyjemnie, a Michał Pozdał "sprzedał" mi mnóstwo informacji, które pozwoliły mi spojrzeć na współczesnych mężczyzn z nowej perspektywy.
Już zaczęłam polecać tę książkę innym kobietom. :)

Mike81 | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

Na wstępie muszę przyznać, że podszedłem do tej książki dosyć sceptycznie. Dostałem ją od żony z przekazem "must read" ;) Po pierwszym rozdziale wciągnąłem się bez reszty. Przewidywalny konwenans "kłótni" dziennikarki z seksuologii przekształcił się niepostrzeżenie w kompilacyjny rentgen męskiej seksualności wychodzący poza utarte schematy jaki facet jest i kropka. Pan Michał Pozdał z dużą zręcznością dzieli się swoją niesamowitą wiedzą i doświadczeniem bez zbędnego nadęcia , co często popełniają eksperci w swojej dziedzinie. Pani Agata z kolei z kobiecą dociekliwością polemizuje, wychodząc z kobiecego i dziennikarskiego punktu patrzenia. Całość składa się w ciekawą lekturę, która zostawia czytelnika z lekkim niedosytem po zakończeniu ostatniego rozdziału. Ja juz czekam na dalszy ciąg tej rozmowy. Polecam szczególnie uprzedzonym facetom, jak ja .

Joker | 2019-01-04

Książka szokuje, bo obala mity i stereotypy. Jest też źródłem wielu ciekawostek, dzięki czemu kobieta i mężczyzna będą mogli poznać swoje emocje, pragnienia, czy te źródła strachu. Co ważne jest to rozmowa dwóch osób o odmiennych płci na omawiane tematy. To luksus. Spoglądamy na "czystą" wymianę zdań. Książka jest kierowana do wszystkich i dobrze byłoby, gdyby chociaż większość czytających tę recenzje ją przeczytała.

Julia92 Konieczna | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Studia

Miałam szczęście uczestniczyć w warsztatach i szkolenia Pana Michała. Dzięki temu czytając książkę wiem, że jest to szczera rozmowa. Pan Michał jest autentyczny i widoczne jest jego zaangażowanie. Uwielbiam go słuchać i czytać i cieszę się, że pokazał problemy współczesnych mężczyzn. To ważne zarówno dla nich jak i dla nas kobiet! Polecam każdemu!!!

Z_błyskiem_w_oku | 2017-11-15
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Rozmowa z seksuologiem i psychoterapeutą. Wartki wywiad stawiający ciekawe pytania i nieoczywiste odpowiedzi np. czemu o kryzysie męskości mówią głównie kobiety, czemu kobietom więcej się wybacza, skąd 9-latki znają pornografię. Chwilami zabawna a przede wszystkim bardzo dająca do myślenia lektura! Świetnie się czyta!

Marcin | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Świetna książka, którą powinien przeczytać każdy otwarty, tolerancyjny, ciekawy świata mężczyzna niezależnie od wieku. Sam jestem mężem, ojcem, synem, partnerem, głową rodziny i przede wszystkim facetem, więc z ogromnym zainteresowaniem pochłaniałem kolejne tematy i tezy, które z wielkim wdziękiem są rozkładane na czynniki pierwsze przez duet rozmówców. Prowadząca wywiad wykłada na tapetę stereotypy, swoje kobiece obserwacje oraz subiektywne odczucia, a jej rozmówca z wyczuciem, wiedzą praktyczną oraz otwartością rozprawia się z nimi często odnosząc się do historii, które zasłyszał w swoim gabinecie. Sądzę, że sporo tematów mogłoby być poruszonych dodatkowo lub pogłębionych, ale to pewnie będzie materiał na kolejną odsłonę błyskotliwej dyskusji nt. współczesnego mężczyzny.

redrumfoeceip | 2018-12-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook'i
Przeczytana: 26 grudnia 2018

Kawał dobrej książki o mężczyznach i ich problemach, obawach, seksualności, tacierzyństwie i innych aspektach życia w których po stronie obu płci są same stereotypy sterujące naszym myśleniem. W wielu punktach poczułem mocne zaskoczenie bo nie zdawałem sobie sprawy z kilku syndromów a raczej ich powodów. Trochę irytowały mnie przypowiastki pacjentów bo zawsze w takich fragmentach mam przeczucie że autor pisze je pod stawiana tezę. Ogólnie na plus i każdy świadomy mężczyzna powinien ją przeczytać.
A kobieta spróbować bo jest naprawdę krótka i szybko się czyta a dostarcza sporo wiedzy o relacjach damsko męskich i nie tylko. Polecam

Elwira | 2016-09-27
Przeczytana: 27 września 2016

Zazwyczaj nie czytam takich książkę, ale po stanowczym stwierdzeniu znajomej, że te wszystkie „leśne dziadki” (seksuolodzy) to się mogą schować ze swoimi teoriami itd na temat seksualności, zdrowia, kompleksów i innych spraw dotyczących mężczyzny – „faceta”,przeczytałam! Tu i wódzie się zdziwiłam (o tak), a za chwilę zacznie ją czytać ten, którego temat dotyczy bezpośrednio – czyli mój mąż.

Michał Pozdał bardzo sprawnie operuje słowem i otwarcie dzieli swoim doświadczeniem i wiedzą na męski tematy. A Agata Jankowska bardzo zgrabnie nawiązuje z nim polemikę, iście po kobiecemu dociekliwie wręcz…

Autorzy mierzą się tu z wieloma stereotypami, uprzedzeniami itp. rozprawiają się z nimi, odnoszą do historii, obyczajowości i nie tylko.

A czy ów słynny już „kryzys męskości” rzeczywiście istnieje, każdy musi przekonać się sam, sięgając po tę książkę. Do tego znajdziemy tam też wiele nt. bycia rodzicem, dorastania, męskiej prostytucji, hosmosekulaności, relacji z rodzicami, kobietami,...

Mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa i chyba od wieków jedni drugich chcą zrozumieć, ale nie potrafią. Ta książka jest taką małą cegiełką do tego, żeby obu płciom żyło się ze sobą lepiej. I w żadnym razie to nie jest poradnik. To wymiana przemyśleń, doświadczeń i bardzo celnych spostrzeżeń. Choć słowa z podręcznika są do niższych etapów kształcenia, to muszę przyznać, że wolałabym dać uczniom liceum czy już nawet uczniom klas 8-9 Męskie sprawy jako podręcznik czy lekturę niż karmić ich takimi bzdurami, jakimi będą zapewne karmieni w szkołach.

Cała recenzja: http://panikultura.pl/meskie-sprawy-agata-jankowska-michal-pozdal/