Klinika pod Boliłapką. Lawa w tarapatach

Wydawnictwo: Papilon
emik84

Tom 11 Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów. Marta bardzo urosła i przeżywa, że nie może już jeździć na ukochanym...

Tom 11

Marta bardzo urosła i przeżywa, że nie może już jeździć na ukochanym kucyku. Przesiada się na dużego konia - łagodną klacz Lawę. Pierwsza wspólna wyprawa w teren jest dla dziewczynki niezapomnianym przeżyciem. Niestety, następnego dnia okazuje się, że coś złego dzieje się z okiem Lawy. Na szczęście z pomocą spieszy doktor Magda. Czy to koniec wszystkich problemów w stajni?

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gabrysia | 2016-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Cała seria jest super, ale ponieważ kocham konie, ta książka szczególnie mi się podobała.

emik84 | 2016-05-15

"Lawa w tarapatach" to powieść, której tytułowa bohaterka jest piękną kasztanową klaczą. Historia rozpoczyna się natomiast od tego, że Marta po wakacjach wraca do stadniny by kontynuować lekcje jazdy konnej. Niestety jest już za duża by dosiadać kuca dlatego jej instruktorka przedstawia jej nowego konia. Dziewczynka nie jest przekonana do tego pomysłu gdyż zżyła się z małym kucykiem ale ostatecznie postanawia spróbować. Niestety po powrocie z pierwszej wycieczki w teren okazuje się, że Lawa się zraniła. Na szczęście w stadninie jest akurat doktor Magda z Kliniki pod Boliłapką. Czy uda jej się wyleczyć Lawę i jak potoczą się dalsze losy Marty, która bardzo przeżywa chorobę swojej nowej klaczy, dowiecie się sięgając po tę niezbyt długą aczkolwiek wciągającą publikację.

Historia Lawy pokazuje młodemu czytelnikowi jak wielką radość daje nam kontakt ze zwierzakiem, który w życiu dziecka nierzadko zajmuje bardzo ważne miejsce ucząc go jednocześnie odpowiedzialności, sumienności i...