Poczet Hetmanów Rzeczypospolitej Hetmani litewscy

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka stanowi drugą, po hetmanach koronnych, część albumu poświęconego hetmanom Rzeczypospolitej. zawiera biografie wszystkich hetmanów litewskich od unii Rzeczypospolitej z Litwą do trzeciego rozbioru Polski. Biografie napisane żywym językiem, przez wybitnych historyków znawców tego okresu, pełne są poszukiwanych przez czytelników ciekawostek, opisów bitew i intryg politycznych. Ubarwiają one książkę, nie umniejszając jakości przekazu historycznego. Książka wyróżnia się bogatą szatą graficzną, licznymi reprodukcjami, zdjęciami i mapami.

Sensej | 2017-04-12
alexanderson | 2017-04-02