500 zagadek zoologicznych

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna
Beata-Chiara

Książka podzielona jest na dwie części- pierwszą, z pytaniami na temat zwierząt, oraz drugą, która zawiera odpowiedzi na zagadki i wyjaśnienia dotyczące odpowiedzi. Nie brak jest tutaj ciekawostek ze świata zwierząt.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książkę tę dostałam kiedy chodziłam do mlodszych klas podstawówki- już wtedy zwierzęta były moja pasją. Z zainteresowaniem rozwiązywałam zagadki i patrzyłam, jakie osiągam wyniki.
Dziś ponownie przejrzałam tę książkę. Ciekawe, jak inaczej człowiek dorosły odbiera wszystko co- wydawałoby się- znał. Zagadki są na różnym poziomie, niektóre rozwiązania przychodziły mi bez trudu, z kolei inne miały tzw "gwoździa".
Drugą, grubszą część książki zajmują odpowiedzi na zagadki i ich wyjaśnienie. Tutaj właśnie spotkała mnie największa niespodzianka, której nie doceniałam jako dziewczynka, chcąca ambitnie zgadywać i sprawdzać, czy miała rację (a tym samym sprawdzać co wie). Tym razem fragmenty, w których Autorka opisuje fenomeny przyrody, zoologii, zaciekawił mnie o wiele bardziej- w tzw "odpowiedziach" opisanych jest mnóstwo ciekawostek dotyczących królestwa zwierząt.