rozwińzwiń

Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek. Tom 3. Czas świata.

Okładka książki Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek. Tom 3. Czas świata. Fernand Braudel
Okładka książki Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek. Tom 3. Czas świata.
Fernand Braudel Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Cykl: Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVII wiek (tom 3) Seria: Rodowody Cywilizacji historia
691 str. 11 godz. 31 min.
Kategoria:
historia
Cykl:
Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVII wiek (tom 3)
Seria:
Rodowody Cywilizacji
Tytuł oryginału:
Civilisation matérielle, économie et capitalisme, XVe-XVIIIe siecle. Le temps du monde.
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
1992-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1992-01-01
Liczba stron:
691
Czas czytania
11 godz. 31 min.
Język:
polski
ISBN:
8306019652
Tłumacz:
Jerzy Strzelecki, Jan Strzelecki
Średnia ocen

10,0 10,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
10,0 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1201
955

Na półkach: , ,

Ostatni tom trylogii Fernanda Braudela o kulturze materialnej, gospodarce i kapitalizmie to opowieść o pełnej historii świata. Tym razem historyk spogląda na temat jeszcze szerzej niż w poprzednich tomach i przedstawia nam gospodarki-światy, światowe rynki, powstanie takich centrów handlowych jak Wenecja, Antwerpia, Amsterdam czy Londyn. Nie brak też odniesień do kolonializmu, kompanii handlowych, jak wyglądał handel między Europą a resztą świata. Spojrzenie znów jest głównie europocentryczne, ale jest też na przykład podrozdział poświęcony Indiom. Na koniec Braudel przedstawia jeszcze rewolucję przemysłową w Anglii. No cóż, wspaniała to była podróż przez historię dzięki tym trzem pozycjom. Podtrzymuję, to co napisałem przy "Strukturach codzienności", jest to ciężka lektura, niełatwa, bo nie ma tutaj prostych odpowiedzi, pewności, jakichś aksjomatów, ze tak, kapitalizm rozpoczął się w tym roku od takiego, a nie innego wydarzenia. Skupienie się na długofalowych procesach, nawet przyznanie się do braku wiedzy czy braku śmiałości w pewnych teoriach nadają ludzkich charakterów tej trylogii i pokazują jak trudną nauką jest historia.

Ostatni tom trylogii Fernanda Braudela o kulturze materialnej, gospodarce i kapitalizmie to opowieść o pełnej historii świata. Tym razem historyk spogląda na temat jeszcze szerzej niż w poprzednich tomach i przedstawia nam gospodarki-światy, światowe rynki, powstanie takich centrów handlowych jak Wenecja, Antwerpia, Amsterdam czy Londyn. Nie brak też odniesień do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
739
332

Na półkach:

Trzeci, ostatni tom dzieła Braudela, to zarys historii gospodarczej świata, podporządkowany koncepcji gospodarek-światów. Gospodarki-światy to duże obszary obejmujące całe kontynenty lub nawet większe obszary skupione wokół centrów gospodarczych 'zarządzających' całym obszarem. Najwięcej miejsca autor poświęca Europie i zmian jakie na przestrzeni wieków zachodziły w funkcjonowaniu w europejskiej gospodarce-świecie. Przede wszystkim jak zmieniały się centra gospodarcze Europy, jak były to kolejno Wenecja, Antwerpia, Genua, Amsterdam i Londyn.
Ponadto mamy ciekawy rozdział o przyczynach rewolucji przemysłowej i specyficznej drogi rozwoju Anglii, a także perspektyw kapitalizmu na przyszłość.

Trzeci, ostatni tom dzieła Braudela, to zarys historii gospodarczej świata, podporządkowany koncepcji gospodarek-światów. Gospodarki-światy to duże obszary obejmujące całe kontynenty lub nawet większe obszary skupione wokół centrów gospodarczych 'zarządzających' całym obszarem. Najwięcej miejsca autor poświęca Europie i zmian jakie na przestrzeni wieków zachodziły w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    174
  • Przeczytane
    28
  • Posiadam
    18
  • Historia
    10
  • Klasyka światowa
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Do kupienia
    2
  • Nowożytność
    2
  • Ulubione
    2
  • ROK 2016
    1

Cytaty

Więcej
Fernand Braudel Czas świata. Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek Zobacz więcej
Fernand Braudel Czas świata. Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne