Pieczęcie w dawnej Rzeczypospolitej

Wydawnictwo: DiG
837181402X
historyczna

Piech zenon, Pakulski Jan, Wroniszewski Jan (red.) Pieczęcie w dawnej Rzeczypospolitej Wydawnictwo: DiG ISBN: 837181402X Oprawa: Twarda Ilość stron: 369 Wymiary: 17.1x24.5cm Rok wyd.: 2006 Opis: Polskie badania sfragistyczne mają długą tradycję, sięgającą swymi początkami XIX wieku. Pomimo to badacze tej dyscypliny wiedzą, że wiele jest jeszcze do zrobienia, a wyniki przyszłych badań mogą

WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Druga część trylogii Milennium, następna książka po "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Zarówno pierwsza część, o której już pisałam, jak i druga zachwyciły mnie niesamowicie. Obie tak samo dobre, obie fenomenalne.
W tej publikacji problemy Salander namnożyły się, znalazła się ona w sytuacji niemalże bez wyjścia. Bohaterka po raz kolejny pokazała swoją siłę, niepowtarzalność i mądrość. Jej arogancki wygląd również uległ zmianie, zniknęły tatuaże i kolczyki. Jakaś wewnętrzna przemiana zaszła w bohaterce, tym bardziej, że w tej części ujawniają się tajemnice z życia Lizabeth. Ci, którzy zastanawiają się, dlaczego jest ona taka, a nie inna, co spotkało ją w przeszłości i dlaczego została oskarżona o potrójne morderstwo niech sięgną po tą publikację.
W dochodzenie zaangażowana jest policja,detektywi, jej były pracodawca i dziennikarz. Komu uda się rozwiązać zagadkę?
Połknęłam książkę w jeden dzień, co dla mnie było nie lada wyczynem. Zostawiłam wszystkie swoje obowiązki i czytałam....

jovin | 2015-03-04
Małgorzata | 2015-02-13