Zezowaty duet oraz nowe wiersze

Okładka książki Zezowaty duet oraz nowe wiersze Jarosław Borszewicz
Okładka książki Zezowaty duet oraz nowe wiersze
Jarosław Borszewicz Wydawnictwo: INTROGRAF poezja
57 str. 57 min.
poezja
INTROGRAF
2016-03-30
2016-03-30
57 min.
Jarosław Borszewicz wiersze poezja

Jestem zafascynowany Borszewiczem i boleję nad tym że tak mało napisał.
Ten tomik wciąż jest do zakupienia w wydawnictwie i to z dedykacją autora!!! Tylko trzeba się śpieszyć bo dużo egzemplarzy nie zostało.

Jestem zafascynowany Borszewiczem i boleję nad tym że tak mało napisał.

Borszewicz miłością mojego życia.

Borszewicz miłością mojego życia.

Jarosław Borszewicz, człowiek, który wyprzedził czas, miejsce i przestrzeń. Tomik poetycki "Zezowaty duet oraz nowe wiersze" to perfekcyjny przykład zabawy słowem, gdzie celna ironia, sarkazm i niezrównany poziom inteligencji bijący z wierszy plasuje to dzieło na szczytach literatury polskiej. Językowa zabawa, a przede wszystkim metaforyka, wysublimowana w sposób delikatny, pozwala czytelnikowi chłonąć wiedzę z wierszy autora. To nie kolejny snobistyczny tomik poezji, to próba zrozumienia najtrudniejszych zagadnień takich jak miłość, śmierć etc. Bezpośrednio skłania czytelnika do polemiki z własnym ego. Zastanawia mnie, dlaczego wiersze Borszewicza nie są dziełami obowiązkowymi w szkołach. I chyba znalazłem odpowiedź- edukacja chce nas zniechęcać do literatury. A tomik ten można tylko pokochać. Polecam każdemu, komu nieobca jest refleksja w świecie przebodźcowanym, gdzie człowiek stoi na drugim miejscu...

Na półkach: , , , , , ,

Przeczytałam jeden z wierszy Pana Borszewicza w Internecie i przepadłam... powiedziałam, że oddam niebo za cały zbiór. Bezskutecznie szukałam, już się prawie poddałam, gdy nagle okazało się, że tomik został wznowiony! Byłam najszczęśliwsza na świecie.
Dzięki Panu Borszewiczowi wiem, że się nie poddam. W chwilach zwątpienia krzyczy mi do ucha: "Żyj! Umrzeć zawsze zdążysz...!". Dziękuję Mu z całych sił za te prawdziwe słowa w wierszach. Dotarły one do najgłębszych zakamarków mojej duszy. Autor oswaja mnie ze śmiercią, przestaję się bać, i pokazuje, że prawdziwa miłość istnieje, zaczynam jej szukać.
Jedyne, co mogę Panu powiedzieć to:
"dobrze, że jesteś,
bo wczoraj znowu bolało mnie serce,
a ciągle nie mam pomysłu na życie.".

Przeczytane dwoma tchami.

Przeczytane dwoma tchami.

- Choroby przewlekłe?
- tylko miłość:
dwa razy po półtora roku...

Kiedy ukazało się pierwsze wydanie Zezowatego duetu, zaczynałam dopiero formalną edukację. W szkole średniej o poezji Borszewicza nie usłyszałam ani słowa. A kiedy zaczęłam się z twórczością tego autora zapoznawać, okazało się, że tomik z roku 1981 jest zasadniczo nie do zdobycia - dlatego też informację o wznowieniu Zezowatego duetu oraz poszerzeniu tomiku o nowe wiersze przyjęłam z entuzjazmem równym radości z wygrania kilku ładnych tysięcy zł na loterii.

Poeta stawia na prostotę, jest w tej prostocie genialny, trafia wprost do serca, i nie stosuje znieczulenia. Należy z całą powagą podejść do ostrzeżenia czytelnika ukrywającego się pod pseudonimem Flame, opublikowanego na jednej z kilku ostatnich stron tomiku poświęconych refleksjom, opiniom i recenzjom - i nie mieszać Borszewicza z alkoholem.

- Choroby przewlekłe?
- tylko miłość:
dwa razy po półtora roku...

• Poezja
  • Do kupienia