Nieobecna

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Dwie bliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej. Julita jest beznadziejnie zakochaną singielką, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła. Julii na pozór niczego nie brakuje, żyje otoczona luksusem, z własną gosposią i ogrodnikiem. Ma męża i syna, ale niestety jej życie pozbawione jest...

Julii na pozór niczego nie brakuje, żyje otoczona luksusem, z własną gosposią i ogrodnikiem. Ma męża i syna, ale niestety jej życie pozbawione jest miłości… Męża traktuje przedmiotowo, a synem niemal wcale się nie interesuje.

Julita często odwiedza Julię i zajmuje jej miejsce, opiekując się siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankami. W ten sposób obie znajdują szczęście i spełnienie. Do czasu. W trakcie jednej z tych osobliwych zamian Julia i jej kochanek zostają znalezieni martwi. Wszyscy są przekonani, że zginęła jej siostra… Do czego doprowadzi skradziona tożsamość?

Najnowszy kryminał Agnieszki Olejnik to pełna niepokoju historia sióstr, które przekroczyły dozwolone granice.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/nieobecna/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/nieobecna/

Sol | 2018-08-01

Nastawiłam się na thriller trzymający w napięciu od pierwszego słowa, zaskakujący i nie dający spać. No i nie do końca to dostałam.
Jak wiecie z blurba, siostra bliźniaczka Julity – Julia zostaje zamordowana w momencie gdy te dwie zamieniły się rolami. Nie następuje to od razu na początku książki i do momentu popełnienia zbrodni ta książka się wlecze.
Julita to zrzęda, maruda i postać bardzo depresyjna. Wkurzała mnie potwornie swoją nieporadnością i nieżyciowością. Szczęście w nieszczęściu, że śmierć siostry ją obudziła.
Chociaż, to jak dała się prowadzić za nos… Do końca za to nie mogłam tak w pełni jej polubić, lecz nie przeszkadzało mi to jej kibicować i mieć nadzieję, że wyjdzie cało z tego zamieszania ;)

Jeśli chodzi o samą zawartość thrillera w thrillerze… Nie jest tego dużo, autorka powoli zagęszcza napięcie. Chociaż jak już to robi to robi to dobrze.
Czytałam sobie na luziku, nie mając problemów z odłożeniem książki na bok, ale jak rozpoczęły się te chwile z napięciem to...

Mała-Mi | 2017-04-10
Na półkach: Thriller, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Książka Agnieszki Olejnik, na pierwszy rzut oka niepozorna, okazała się tak elektryzującą i wciągającą pozycją, że do teraz nie mogę wyjść z podziwu! Genialny pomysł na fabułę. Motyw zamienionej, ukradzionej tożsamości fascynuje i niepokoi jednocześnie.

Julita i Julia to siostry bliźniaczki.

Julita jest nieszczęśliwie zakochaną w żonatym mężczyźnie singielką. Jest spokojna poukładana, romantyczna. Ma silnie rozwinięty instynkt macierzyński, jednak do tej pory nie było jej dane zostać matką. Tęskni za ciepłem domowego ogniska i stabilizacją, dlatego skrycie zazdrości swojej siostrze Julii męża i dziecka.

Julia natomiast jest całkowitym przeciwieństwem swojej siostry. Niepokorna, wyzwolona, otoczona luksusem, emanująca seksapilem. Jej życie jest pozbawione miłości, w związku z czym notorycznie zdradza męża. Niespecjalnie też zajmuje się swoim małym synem- Kacprem.

Obie siostry prowadzą osobliwą grę- zamieniają się rolami, przejmują wzajemnie swoje tożsamości. Julia- aby móc...

mclena | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

"Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy..."

To moje pierwsze spotkanie z autorką i uważam je za naprawdę udane.
Początek był dość trudny ponieważ narratorka - Julita rozpoczyna historię będąc w dość przygnębiającym, wręcz depresyjnym stanie po utracie mężczyzny, który nigdy tak naprawdę nie był jej, a to udzieliło się również mojej osobie. Wiadomo, że thriller to nie kwiaty i jednorożce, ale czułam się tak, jakbym brodziła po kolana w szambie - nic mnie nie cieszyło. To jednak nie zaburzyło absolutnie tempa czytania, gdyż styl autorki jest naprawdę bardzo dobry a powieść chłonie się praktycznie na raz.

Wątek kryminalny bardzo intrygujący, trzyma w napięciu do samego końca i z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika - choć w moim przypadku mimo niespodzianki po odkryciu kto jest mordercą, nie przyspieszyło to bicia mojego serca - nie wiem dlaczego. Może to przez Julię, która zgarnęła najwięcej szokujących momentów w tej książce?...

Bardzo zaintrygował mnie opis na okładce o zamianie tożsamości sióstr bliźniaczek. Temat nie nowy, ale przeze mnie bardzo lubiany i byłam ciekawa, jak autorka poradzi sobie z tą tematyka a może zaskoczy czymś nowym.
I nie zawiodłam się. Książka jest rewelacyjna.
Super połączenie powieści obyczajowej z wątkiem kryminalnym i odrobiną romansu.
Dwie siostry bliźniaczki, podobne jak dwie krople wody ale o całkowicie różnych charakterach.
Julita to spokojna i cicha nauczycielka, obecnie ze zranionym sercem po nieudanym romansie z żonatym mężczyzną.
Julia natomiast ma męża, własny dom, dziecko i powodzenie u mężczyzn.
Obie są niezadowolone ze swojego życia, dlatego często zamieniają się rolami. I podczas jednej z takich zamian, dochodzi do tragedii.
Julia zostaje zamordowana razem z kochankiem w mieszkaniu swojej siostry i oczywiście wszyscy uznają, że to Julita nie żyje. A Julita dla dobra malutkiego dziecka po długich wahaniach, postanawia grać rolę swojej siostry.
Nawet nie przypuszcza...

Nina | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Proszę Państwa, jak to się czyta!!! To się właściwie czyta samo, bez przerw, chyba że tych wymuszonych, pracą na przykład (błeee). Historia tak zwariowana, tak nieprawdopodobna, że nie ma możliwości, żeby wydarzyła się naprawdę, a jednak czyta się z wypiekami na twarzy :) I mam w nosie, że to niewiarygodne, że niemożliwe, że z kosmosu :) Że bliźniaczek nikt nie był w stanie rozpoznać, że nawet najbliższa rodzina nie zauważyła zamiany, że przecież jak to możliwe? To nie ma znaczenia, bo autorka tak to napisała, że wszystko wydaje się być rzeczywiste. A że domyśliłam się dosyć szybko, kto za tym wszystkim stoi? Też nie umniejszyło przyjemności czytania. Dla mnie bomba. Polecam!

Kasiek | 2016-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Rewelacyjna książka! Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i jak zwykle udane. Ta pozycja jednak bije poprzednie na głowę. Nie jest to typowa powieść obyczajowa jak dotychczas, a dobrze skonstruowana historia kryminalna. Wątek miłosny wydaje się tylko tłem wydarzeń. Książka przede wszystkim do samego końca trzyma w napięciu. Autorka małymi kroczkami odkrywa karty. Wszystko jest szczegółowo dopracowane. Każdy detal ma znaczenie. Szczerze przyznam, że dawno tak długo nie rozgryzałam zagadki, będącej przedmiotem fabuły. Zainteresowanie treścią nie spada do samego końca. Historia bliźniaczek jest niebanalna, a przy tym wysoce niewiarygodna, jednak mimo, iż preferuję bardziej realistyczne książki, w tym przypadku w ogóle mi to nie przeszkadza. Książka jest świetna, czytałam ją z ogromną przyjemnością i szczerze polecam.

boziaczek | 2016-09-10

Agnieszka Olejnik z każdą swoją następna książka ujmuje mnie coraz bardziej. "Nieobecną" czyta się fantastycznie! Świetny pomysł, tak jak i realizacja;)
Nie mogłam oderwać się od lektury, bardzo podobały mi się opisy przeżyć i rozterek głównej bohaterki, która chcąc nie chcąc musi zająć miejsce swojej zamordowanej siostry. A finał książki również mnie zaskoczył.
P. Agnieszko tak trzymać! Historia niebanalna, bohaterowie świetnie wykreowani, akcja dynamiczna, cóż więcej trzeba?!
Zapraszam do lektury!

andzia12 | 2016-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Rewelacja!- tak od razu sobie pomyślałam, jak skończyłam "Nieobecną".

Książki A. Olejnik gwarantują, ze każdy z Was przepadnie na kilka godzin w świecie bohaterów.

Jednak tym razem "Nieobecna" znacznie różni się od pozostałych powieści pisarki. Historia o miłości, ale główny wątek jest kryminalny.
Gdybyś miał/a bliźniaka, to zgodziłbyś/ zgodziła na zmianę życia i tożsamości. Tak robiły Julia i Julita. lecz wszystko doprowadziło do tragedii. On zyskała męża siotry i jej dziecko, ale poznała jak chore życie wiodła jej siostra.

Genialny pomysł na zagadnienie zmiany tożsamości przez siostry, wpleciony w to wątek kryminaly. A napięcie jest, aż do końca książki.

Polecam!!!

Biblioteczka Rudej | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Mam sporo przeczytanych książek,ale ta w tym roku jest moim numerem jeden.To nic,że leżałam i czytałam obok kurzu ( jemu też należy się odpoczynek).Autorka ma niesamowite pióro i tym razem tak wysoko podniosła poprzeczkę,że z niecierpliwością będę czekać na kolejne książki pióra Pani Agnieszki.Ja jestem zachwycona i wszystkim polecam

miki24gr | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Świetny pomysł na fabułę i bardzo dobra realizacja!! Thriller jest niezwykle dynamiczny, autentycznie momentami mrozi krew w żyłach i trzyma w niepewności do ostatnich stron. Zdecydowanie polecam!