Biało-czerwone mistrzostwa. Misja Euro 2016

Wydawnictwo: Rebis
sport, piłka nożna
bibliofilka

Barwna, bogato ilustrowana opowieść, która zabiera najmłodszych czytelników w świat europejskiego futbolu i prezentuje 24 zespoły oraz ich gwiazdy, które obejrzymy na Euro 2016. Kacper, chłopak, którego poznaliśmy w Biało-czerwonych marzeniach, szykuje się do wyprawy życia – pojedzie z tatą na mecz Polska­-Niemcy na Euro 2016! Czytelnicy będą uczestniczyli w przygotowaniach do tych rodzinnych...

Kacper, chłopak, którego poznaliśmy w Biało-czerwonych marzeniach, szykuje się do wyprawy życia – pojedzie z tatą na mecz Polska­-Niemcy na Euro 2016! Czytelnicy będą uczestniczyli w przygotowaniach do tych rodzinnych wakacji, poznając przy okazji historię europejskiej piłki nożnej.

W tej książce poznamy wszystkie drużyny uczestniczące w Euro 2016 i największe gwiazdy europejskiego futbolu, które obejrzymy w czerwcu i lipcu na francuskich boiskach: Iniestę, Ronaldo, Ibrahimovicia, Hazarda, Müllera, Bale’a, Rooneya i dziesiątki innych. Oczywiście przypomnimy też sobie sylwetki polskich piłkarzy, którzy będą walczyć o najważniejsze europejskie trofeum: Lewandowskiego, Krychowiaka, Fabiańskiego, oraz Szymona Marciniaka, polskiego arbitra, który będzie sędziował mecze we Francji.

Poznamy rywali Polski z grupy, odbędziemy krótką wycieczkę po stadionach, na których rozegrywane będą mecze, dowiemy się, jak wygląda historia zmagań o mistrzostwo Europy.

Tekst wzbogacony jest wspaniałymi dodatkami: informacjami o konkursie z atrakcyjnymi piłkarskimi nagrodami, futbolowym quizem, schematem rozgrywek Euro 2016 z miejscami do wpisywania wszystkich wyników, tabelami poszczególnych grup eliminacyjnych.

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/pl/book-bialo-czerwone-mi...(?)

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/pl/book-bialo-czerwone-mi...»

FCBTVpl | 2016-05-22

Biało - Czerwone marzenia...

Dzięki wydawnictwu Rebis mamy najmłodsi fani piłki nożnej mają okazję dowiedzieć się czegoś o polskiej reprezentacji i nadchodzących Mistrzostwach Europy. Powstała bowiem druga część przygód Kacperka i książki Romka Pawlaka, tym razem "Biało - Czerwone Mistrzostwa. Misja Euro 2016".

Tym razem Kacper i jego tata przygotowują się do wyjazdu do Francji na Euro i omawiają grupy i szanse reprezentacji Polski. Znajdziemy zatem tabele grup eliminacyjnych i tych, w których zespoły wystąpią na Euro.

Nie zabrakło także czegoś powiązanego z historią. Poznamy historię Mistrzostw Europy, gdzie się odbywały i jakie reprezentacje znajdowały się na podium. Ponadto poznamy historię udziału polskiej reprezentacji w Euro.

Czytając książkę poznamy areny, na których będą rozgrywane Mistrzostwa, z krótkimi informacjami o nich.

Nie mogło także zabraknąć krótkich notek biograficznych piłkarzy reprezentacji Biało - Czerwonej oraz największych gwiazd europejskich.

Na końcu...

bibliofilka | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Kacper Machura, chłopiec, którego poznaliśmy w "Biało-czerwonych marzeniach" planuje podróż swojego życia. Ma bowiem okazję pojechać do Francji na grupowe mecze Polaków. Z pewnością każdy młody fan piłki nożnej marzy o takim wyjeździe. I podobnie jak w poprzedniej książce całość zbudowana jest na podstawie rozmów Kacpra z tatą. Choć tutaj do głosu zostają dopuszczone również kobiety - mama i siostra. Kacper z ojcem wymieniają się spostrzeżeniami, dzielą się wrażeniami, komentują, a przede wszystkim planują wyjazd do Francji. Poznajemy dzięki temu historię europejskiej piłki nożnej, czyli jak to kiedyś bywało, drużyny, które były najsilniejsze i jakie „gwiazdy” miały w swoich składach.

Ponadto Kacper z ojcem oceniają szanse Polaków, typują jak daleko zajdą. Wymieniają plusy i minusy naszych rwali oraz kalkulują i przeliczają wyniki w tabeli. Najlepszy rozdział jest poświęcony stadionom. Czytelnik ma okazję odbyć krótką wycieczkę po francuskich arenach. Piękne zdjęcia i krótkie...