Rita i Cosiek

Tłumaczenie: Magdalena Talar
Wydawnictwo: Znak emotikon
Rita et Machin, Le dimanche de Rita et Machin, Le pique-nique de Rita et Machin, Rita et Machin. La niche
Aneta

Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach. A na dodatek gada.
Bardzo się różnią, więc ciągle się kłócą, ale na koniec zawsze okazuje się, że gdyby wszyscy byli tacy sami, posnęlibyśmy z nudów.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Magdalena_S | 2019-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Rita jest dziewczynką, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Świetnie się bawi ze swoim gadającym psem, nawet wtedy, gdy on nie ma ochoty na zabawę i cały dzień śpi. Wszystko to jest podane z takim fajnym humorem, który jest zrozumiały i rozśmiesza dzieci. Mi się bardzo podobało i przy najbliższej okazji poszukam więcej dzieł tych autorów.

biblioteczka_justyny | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Mała Rita, jej przyjaciel Cosiek, wielka przyjaźń i małe przygody...

Bravo26 | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

Ritę i Coska należy czytać w miarę spokojnym tempem w połączeniu z ciekawymi ilustracjami. Trzy razy podchodziliśmy do jej czytania. Dopiero dzisiaj nastąpił ten wieczór. Książeczka składała się z kilku historyjek z humorem w tle. Sądzę, że wrócimy do niej jeszcze parę razy.

Milka04 | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Książka o Ricie i Cośku jest naprawdę urocza. Uważam jednak, że lepiej jest, gdy dziecko czyta ją wraz z rodzicem, opiekunem, czy nauczycielem, gdyż zdania są krótkie, dzięki czemu osoba czytająca ma duże pole do popisu do pracy z małym podpiecznym, ma szansę omówienia niektórych "powiedzonek", czy poruszanych wątków. Posiada również zabawne ilustracje, ale wyłącznie czerwono-czarne, więc nie jest typową książką, którą dzieci mogą przeglądać. Polecam, dla osób, które lubią korzystać z lektur z pomysłem, gdzie trzeba trochę własnej inwencji twórczej oraz chęci rozmowy na różne tematy z dzieckiem.

Magda | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Słodka, urocza, żartobliwa, pouczająca również książeczka obrazkowa dla dzieci. Posiada świetne ilustracje.