Magnus Million i szmaragdowa mgła

Tłumaczenie: Magdalena Talar
Wydawnictwo: Znak emotikon
Magnus Million et le dortoir des cauchemars
przygodowa,
Aneta

Poznaj bohaterów nowej książki autora bestsellerowych Jaśków. Tym razem dla starszego rodzeństwa. Magnus Million to syn najbogatszego człowieka w Sylyrii, a do tego wielki śpioch. Musi zamieszkać w komnacie koszmarów – akurat w momencie, gdy w szkole zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy… Bo jak to możliwe, żeby grupa uczniów nagle zniknęła bez śladu? Czy ma to coś wspólnego z tajemniczą...

Magnus Million to syn najbogatszego człowieka w Sylyrii, a do tego wielki śpioch. Musi zamieszkać w komnacie koszmarów – akurat w momencie, gdy w szkole zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy… Bo jak to możliwe, żeby grupa uczniów nagle zniknęła bez śladu? Czy ma to coś wspólnego z tajemniczą szmaragdową mgłą?
Magnus musi stawić czoła potworom ze snów, a pomaga mu w tym Mimsy Pocket, najmniejszy ochroniarz świata.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Dingo | 2019-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2019

Książka o chłopcu, nieszczęśliwym z przyczyny jego obrzydliwie bogatego ojca, który nie zwraca na niego uwagi. Dostaje on zadanie, aby zbadać sprawę szmaragdowej mgły. Jego ochroniarzem zostaje mała dziewczynka, która pomimo swojego wzrostu potrafi powalić na ziemię dorosłego mężczyznę! Książka rozwijała się ciekawie, jednak zostało wiele wątków bez wyjaśnienia.

eliza | 2016-06-07

Niestety książka mnie nie zachwyciła. Zaczynała się całkiem ciekawie, ale potem autor tak na gmatwał że właściwie nie wiem co się stało i nie zrozumiałam zakończenia chociaż mam duże doświadczenie w czytaniu i dzieckiem nie jestem. Raczej nie polecam.

Piszę historie, żeby opowiedzieć je w pierwszej kolejności sobie samemu

Jean-Philippe Arrou-Vignod podbija serca polskich dzieci. Jego książki przepełnione są przygodami, tajemnicami i humorem. Od pewnego czasu nie czytam zbyt dużo książek dla dzieci. Odkąd mój syn czyta sam - stwierdziłam, że bakcyl czytania został przekazany i zajęłam się lekturami dla dorosłych. Kiedy więc okazało się, że mam przeprowadzić wywiad z Arrou-Vignod, poprosiłam Antka o pomoc.