Pekińska wiosna 1989

Chiny, plac Tiananmen,
historyczna

Młodzi ludzie , bohaterowie Pekińskiej Wiosny 1989 roku występowali w dobrej wierze, chcieli naprawy i poprawy sytuacji. Byli niewinni , naiwni, pełni entuzjazmu i młodzieńczej werwy. Zginęli, zmiażdżeni przez totalitarny walec. O co walczyli i w jaki sposób?Jakie były ich cele?Czy mieli jakiś program? Skąd się w ogóle wzięli i dlaczego? o tym właśnie traktuje książka.Esej o współczesnych Chinach na kanwie dramatycznych wydarzeń na centralnym placu Pekinu, Tiananmen, wiosną 1989 roku.

źródło opisu: nota wydawcy

Hao | 2015-06-04