Forpoczta Hitlera. Niemiecka dywersja w Polsce w 1939 roku

Wydawnictwo: Muzeum II Wojny Światowej, Wydawnictwo Naukowe Scholar
historia
MuMin84

Praca poświęcona tak kluczowemu wydarzeniu dla dziejów wojny polsko-niemieckiej 1939 roku, jak rola niemieckich struktur dywersyjnych w kampanii wrześniowej, jest jak najbardziej uzasadniona zarówno dotychczasowym brakiem całościowego ujęcia tego zagadnienia, jak i fragmentarycznym oraz niepełnym stanem prowadzonych do tej pory badań na ten temat. Efekty pracy badawczej Autora (...) są bardzo interesujące i w wielu wypadkach zupełnie nowatorskie. (...) Książka Tomasza Chincińskiego jest bardzo wartościową monografią, wzbogacającą znacząco naszą wiedzę o niemieckich przygotowaniach do wojny z Polską w 1939 roku - napisał prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jeden z recenzentów pracy.
Autor dotarł do kilkunastu archiwów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Prowadził kwerendę m. in. w Moskwie i Londynie, dotarł również - co warte jest szczególnego podkreślenia - do archiwów niemieckich (...). W efekcie udało mu się stworzyć przekonujący obraz niemieckich działań dywersyjnych w Polsce, ich uwarunkowań politycznych i militarnych; wprowadził w obieg naukowy wiele nowych faktów i ustaleń. Niewątpliwie jego praca istotnie powiększa stan naszej wiedzy na temat kampanii 1939 r. - stwierdził dr hab. Grzegorz Motyka.
Recenzja na stronie „Berliner Gesellschaft”

źródło opisu: Muzeum II Wojny Światowej, 2010

źródło okładki: http://www.muzeum1939.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!