7 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Ola

Wyjątkowe adaptacje uwielbianych przez dzieci historii – napisane prostym językiem, dużą czcionką i uroczo zilustrowane. Będą stanowić doskonałe wprowadzenie do kanonu literatury.

W serii: Król Artur, Tajemniczy ogród, Przygody Hucka Finna, Mała Księżniczka, Czarny Książę, Moby Dick, Oliver Twist, Wyspa skarbów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/507193/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/507193/

Johny | 2017-11-23

Super fajna książka dla dzieci, które dopiero zapoznają się z literaturą. Mądre i ciekawe opowieści nie pozwalają się im nudzić, a dodatkowo napisane są pięknym językiem. Pouczająca lektura, którą sam z przyjemnością czytam dzieciom.

Salamanca | 2017-05-13

Książka kupiona, nie bez pewnego wahania, na prośbę chłopców, którym bardzo podobała się wydana w tej samej serii adaptacja Stevensonowskiej „Wyspy skarbów”. Wątpliwości wynikały naturalnie z drastyczności opowieści, jakkolwiek nie byłaby ona złagodzona i jakichkolwiek eufemizmów nie użyto by na opisanie pracy harpunników. Chęć cenzurowania, a nawet rodzicielskiej korekty pojawia zresztą nawet przy „Baśniach” J. Ch. Andersena.
W każdym razie tekst i udane ilustracje zainteresowały moich przedszkolaków ponadprzeciętnie. Posypały się pytania w trakcie pierwszego, drugiego i trzeciego czytania… i po jego zakończeniu. Reakcje zasłuchanych przypomniały mi te, które obserwowałam wśród dorosłych widzów „W samym sercu morza” - niezłego filmu z wielorybnikami i H. Melvillem w tle. W obu przypadkach byli tacy, który trzymali kciuki za ocalenie twardych ludzi morza, zwłaszcza tych wolnych od pazerności, odważnych i pozbawionych mściwości Ahaba oraz tacy, którzy większą część serca podarowali...