Kompetencje indywidualne młodych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
biznes, finanse

Marcin Kęsy jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania (Uniwersytet Jagielloński, 2006), uczestnikiem seminarium habilitacyjnego w Instytucie Ekonomii i zarządzania UJ i członkiem Stowarzyszenia Absolwentów UJ. Pełni funkcję Prorektora ds. Nauczania w Państwowej Wyższej Szkole zawodowej w Wałczu i prowadzi zajęcia z Technologii Informacyjnych. Jest animatorem współpracy PWSz w Wałczu z przedsiębiorcami regionu i tutorem organizacji studenckich. zajmuje się problematyką zarządzania zasobami ludzkimi, a w szczególności kompetencjami zawodowymi młodych pracowników. W swoich badaniach naukowych podejmuje problematykę zarządzania firmą. Jest autorem lub współautorem 27 publikacji naukowych. W swoich publikacjach zajmuje się analizą potrzeb pracodawców oraz diagnostyką sytuacji w szkolnictwie zawodowym