Podróżownik.Wybrzeże Polski

Seria: Podróżownik
Wydawnictwo: MAC Edukacja
Teofila

WYBRZEŻE POLSKI A może nad morze? Wyrusz na wybrzeże Polski. Znajdują się tu niezwykłe domy w kratkę, konie w butach i bursztynowy niedźwiadek. Dzięki Podróżownikowi dowiesz się, dlaczego morze jest słone, skąd wzięły się mikołajki i piasek na plaży. Znajdziesz bardzo dziwny las, poznasz ptasich rozbójników i dowiesz się, dlaczego flądra nie została królową ryb. Czy wiesz, gdzie jest pustynia...

WYBRZEŻE POLSKI

A może nad morze? Wyrusz na wybrzeże Polski. Znajdują się tu niezwykłe domy w kratkę, konie w butach i bursztynowy niedźwiadek. Dzięki Podróżownikowi dowiesz się, dlaczego morze jest słone, skąd wzięły się mikołajki i piasek na plaży. Znajdziesz bardzo dziwny las, poznasz ptasich rozbójników i dowiesz się, dlaczego flądra nie została królową ryb. Czy wiesz, gdzie jest pustynia nad wodą, królestwo drewnianych zabawek i miasto jak gwiazdka z nieba? To wszystko jest na wybrzeżu – wyrusz z nami na odkrycie jego sekretów!

Wydawcą serii jest MAC Edukacja. Obecnie, po 25 latach działalności, MAC Edukacja znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce. Sukces, który osiągnęliśmy − od firmy rodzinnej do dużego, liczącego się na rynku, wydawcy − wpływa na nas mobilizująco. Nie bez znaczenia jest też renoma naszych publikacji wśród nauczycieli i środowisk związanych z edukacją.

Publikacja ma 96 stron i zawiera:

niezbędnik małego reportera

listę kontrolną rzeczy do zabrania

opowieści o zwierzętach i roślinach

ciekawostki kulturowe i geograficzne

informacje o rówieśnikach i ich zabawach

poczytajki z innej bajki

minisłowniczek

opisy najważniejszych atrakcji

porady przyjaciół przyrody

ćwiczenia i zadania

miejsce na własną twórczość

ponad 80 naklejek

grę planszową z historią kraju

karty memo

tangramy do ułożenia.

Autorami Podróżowników jest para znanych podróżników: Anna i Krzysztof Kobusowie (www.malypodroznik.pl), którzy od lat
pokazują, że podróżowanie z dziećmi to zupełnie nowy wymiar przygody. Tym razem stworzyli oni publikację, dzięki której żadna droga nie będzie się dłużyć, a dzieci − zapełniając Podróżownik swoimi pracami − zyskają wspaniałą pamiątkę z wyjazdu. Każda książka zawiera: naklejki, grę planszową, karty memo, tangramy, opowieści o zwierzętach i roślinach, ciekawostki kulturowe i geograficzne, opisy najważniejszych atrakcji, zagadki i zadania oraz miejsce na własną twórczość. Pierwsze trzy tomy serii to: Turcja, Chorwacja i Wybrzeże Polski, kolejne to: Egipt, Warmia i Mazury oraz Tatry i Pieniny.

Podróżowniki to seria książek przeznaczonych dla dzieci w wieku powyżej 6 lat,

Turcja
Egipt

źródło opisu: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/podrozownik-wybrzeze-polski.html

źródło okładki: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/media/catalog/pro...»

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!