6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788389891914
teatr
MONICZKA

W tekstach o Józefie Szajnie zawsze starałem się nie eksponować naszej prywatności – działalność artysty rozwijała się na szerokim obszarze, ważnym dla teatru w całości. Ale w książce o jego twórczości nie można pominąć życiowego tła: kilkudziesięcioletnie twórcze rozmawianie o sztuce nie zdarza się bowiem zbyt często. (Zbigniew Taranienko)

źródło opisu: Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu

źródło okładki: http://www.instytutksiazki.rzeszow.pl

MONICZKA | 2016-05-08
Na półkach: Przeczytane, TEATR
Przeczytana: 03 maja 2016

Ocena z plusikiem.
Autor skoncentrował się głównie na przedstawieniu twórczości Józefa Szajny, jego osobistym teatrze narracji plastycznej. Brak tu prywatności, jest zaledwie kilka wzmianek o tym, co miało wpływ na jego działalność w sztuce, np. Szajna był w obozie Auschwitz-Birkenau.
Częściowo w formie wywiadu, częściowo nie. Ogólnie zapis czytelny, chronologiczny.
Tekst uzupełniony licznymi fotografiami, które są przydatne w zrozumieniu idei teatru plastycznego Józefa Szajny.