Czerwone szpilki

Wydawnictwo: Białe Pióro
literatura piękna

,,Czerwone szpilki” to ostatnia część trylogii obuwniczej W. Szymanowskiej, traktującej nie o obuwiu, a o stanie ducha kobiety po przejściach. Główna bohaterka to kobieta w wieku dojrzałym, poszukuje swojego szczęścia. Czy je znajdzie? Czy wyzwoli się z sideł przeszłości? Zielone kalosze… Niebieskie sandały… A może to właśnie Czerwone szpilki okażą się najwygodniejsze w drodze do siebie samej?

źródło opisu: Wydawnictwo Białe Pióro

źródło okładki: http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/...»

Robert | 2019-07-08

Bardzo kobieca i ciekawa pozycja. Lubię tego typu historie więc z ciekawości zajrzałem i z zapartym tchem przeczytałem. Myślę ze to bardzo ciekawa książka którą powinna przeczytać każda kobieta... nie tylko po przejściach :)

KsiazkowePodrozeAgi | 2019-01-27
Przeczytana: 09 stycznia 2019

"Czerwone szpilki" to kontynuacja przygód Antoniny, która po rozwodzie, postanawia zmienić swoje życie

Anna | 2018-07-01
Przeczytana: 20 czerwca 2018

"- Złote rybki, co spełniają marzenia, są tylko w bajkach. Na żywo ich nie znajdziecie. Mowy nie ma. Chyba że same zdecydujecie się być dla siebie złotą rybką. Ustalicie same ze sobą jakie macie trzy życzenia, potem zaczniecie je sobie spełniać."
Zapraszam na moją opinię:

MyCoffeeBooks | 2018-05-20
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Podobnie jak poprzednie części, czytają się lekko, łatwo i przyjemnie. Myślę, że jest to idealna lektura dla zmęczonych i znudzonych codziennością kobiet – pozwala zobaczyć, że w każdej z nas tkwi ogromna siła, tylko musimy ją w sobie odnaleźć. A potem już będzie tylko ciekawiej…

Królewskie Recenzje | 2018-03-03

Antonina jest świeżo upieczoną babcią i jest zakochana w swoim wnuku. Wciąż nosi jeszcze pamiątki z Egiptu- opaleniznę i wspomnienia o Aymanie. Mężczyzna wciąż do niej pisze mejle, w których wyznaje jej miłość i prosi, by dała mu nadzieję, że przyjedzie do niego. Antonina jednak sama nie wie co robić. Na dodatek przytłaczają ją liczne obowiązki.

Zaraz po przyjeździe, Antonina, poznaje nowego wójta. Mężczyzna wydaje się być nią zainteresowany, jednak kobieta nie wiąże z nim żadnych planów na przyszłość. W głowie wciąż siedzi jej Ayman. Na dodatek ponownie zainteresował się nią dawny obiekt westchnień- jej Anioł Stróż i wszystko wskazuje na to, że nie jest on tak związany jak wcześniej jej się wydawało. Pomimo tylu adoratorów, przyjaciół i ogólnego rozgardiaszu, Antonina odczuwa samotność. Brakuje jej tej bratniej duszy, która witałaby ją każdego dnia po powrocie do domu. Zaraz po przyjeździe, Antonina, poznaje nowego wójta. Mężczyzna wydaje się być nią zainteresowany, jednak...

Ayasha | 2018-02-12

''Czerwone szpilki'' to ostatnia część trylogii obuwniczej. Byłam bardzo ciekawa dalszych losów głównej bohaterki, więc nie mogłam odmówić sobie przeczytania również tej części. Muszę przyznać, że szkoda mi jest rozstawać się z bohaterami, bo z przyjemnością o nich czytałam, a szczególnie z Antoniną.

Antonina wraca do miejscowości Ruczaj Dolny. Niedawno została babcią i z ogromną chęcią często odwiedza córkę i wnuka w Berlinie. Jednak to właśnie Ruczaj najbardziej przyciąga do siebie Tosię. To tutaj pomogła wielu osobom i odmieniła ich losy, ale swojego losu nadal nie jest pewna. Nie ma konkretnego planu i pomysłu na przyszłe życie. Jednak przekonuje się, że nie wszystko można przewidzieć, a los czasami potrafić sprawić naprawdę miłą niespodziankę.

W tej części kolejny raz przenosimy się na wieś. Muszę przyznać, że autorka w ciekawy sposób przedstawiła nam obraz społeczeństwa, które nie ma wielu perspektyw, w którym brakuje zatrudnienia. Jednak w pewnym momencie pojawia się...

ucztadladuszy | 2018-01-18

W "Czerwonych szpilkach" znów wracamy do Ruczaju Dolnego. I znów, oczami bohaterów patrzymy na obyczajową rewolucję, która zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Miejscowe kobiety, choć wciąż nieufnie, spoglądają na swoje szanse na ciekawsze, perspektywiczne życie, nie są już tylko przykute do mężowskiego ramienia. Samorealizacja przestaje być obco brzmiącym słowem, a otwieranie się na świat przestaje być nieosiągalną mrzonką. W tym całym tyglu opanowanym przez kobiety nie może jednak zabraknąć mężczyzn. Niektórzy doznają swoistej przemiany - zupełnie nie spodziewałam się tego ze strony bohatera, który ją przeszedł! A to tylko ubarwiło całą historię.
Antonina to kobieta, którą szybko obdarzyłam sympatią. Zdecydowana, pewna siebie - choć tak jak każdemu z nas zdarzają się jej chwile zwątpienia - walczy o siebie, o ludzi, na których jej zależy, bez względu na okoliczności. Niezwykłą postacią jest Stenia, która na przestrzeni trylogii przechodzi prawdziwą metamorfozę, na szczęście...

anka1404 | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Z tych książeczek Pani Wandzi byłby całkiem fajny serial :)

violag5 | 2017-08-07

To już ostatnia część trylogii obuwniczej. Tosia jest z powrotem w domu.Tym razem zakłada czerwone szpilki.Jest zupełnie inną kobietą niż ta,która nosiła zielone kalosze.Po przeczytaniu ostatniej części ciśnie mi się na usta pytanie- Pani Wando dlaczego to już koniec????? Chciałabym dalej śledzić losy Antoniny. Myślę,że nie tylko ja.Cała seria stoi na półeczce i będę do niej z pewnością wracać.

Marta Daft | 2017-06-08
Przeczytana: maj 2017

------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------

Kolejne spotkanie z piórem Pani Wandy i kolejna książka, z którą miło spędziłam czas.

Kolejny raz wybrałam się w podróż do Ruczaju Dolnego wraz z Antoniną, która na powrót wgryźć się musi w towarzystwo małej wsi. Jednak nic nie jest tak, jak planuje sobie nasza bohaterka.
Serce drga gdzieś nieznacznie do czekoladowego chłopca o zamglonych oczach, dusza dławi się szczęściem innych. Czy Antonina odnajdzie szczęście ? A może bycie babcią małego Johana i przyjaciółką Steni szczęśliwej i z zapałem zmieniającej mieszkańców Ruczaju wystarczy.
Kolejny raz możemy zagłębić się w historię Antoniny i na nowo dostrzegać przywary ludzkie, jakie spotkać można na wsi. Tym razem mieszkańcy Ruczaju spotkają się z obcokrajowcami oraz zaznają zazdrości, o sukces innych...