Osiołek

0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978836484335X
satyra
jacekkk

Osiołek to powieść, która w żartobliwy, ironiczny, a nierzadko groteskowy sposób przedstawia starcie walczących ze sobą stron: liberałów i konserwatystów. Jej bohaterami są zwierzęta, a akcja dzieje się we wspólnej zagrodzie. Czytelnik śledzi więc demonstracje, manify i starcia zwalczających się oponentów a także chwile zgody i wspólnego działania. Główny bohater, mały osiołek, próbuje wpłynąć na wydarzenia i po swojemu jakoś je zrozumieć. Jego pomyłki i niepowodzenia stają się w utworze dodatkowym źródłem wszechobecnego humoru. Nad całą powieścią rozpościera się także dyskretna nutka refleksji, w której naiwna filozofia najgłupszego członka zagrody – tytułowego Osiołka – okazuje się drogą do swoistej mądrości.

źródło opisu: osiolek.keep.pl

źródło okładki: osiolek.keep.pl

jacekkk | 2016-05-07
Przeczytana: 2016 rok

Jeśli lubisz się śmiać - książka jest dla Ciebie. Jeśli lubisz refleksję o świecie współczesnym - również. Jeśli jesteś ideologiem - lepiej zostaw, daj sobie spokój. Ideolodzy mają swoich bohaterów, którzy zawsze są wszystkiego pewni, tytułowy osiołek do nich nie należy.