Efendi. Druga arabeska

Wydawnictwo: Solaris
Efendi. The Second Arabesk
838843196X
Efendi, Druga, arabeska

Al-Iskandarija to miasto w Afryce Północnej. w rzeczywistości. w której I wojna światowa zakończyła się innym rezultatem niż znamy z podręczników historii. świat arabski jest jedną z najpotężniejszych sił. a państwa Europy Zachodniej są bardziej podzielone. Na al-Iskandariję spada bomba impulsowa, wysiada elektryka i elektronika. W całym mieście panuje totalny chaos. Aszraf-bej prowadzi śledztwo w sprawie swojego potencjalnego teścia. Hamzy efendiego. podejrzanego o masowe morderstwo. W sprawie wciąż pojawiają się nowe wątki. po mieście szaleją tajne służby obcych państw. zwłaszcza niemiecka Thiergarten.

Zmaruek | 2016-05-10
bettina | 2016-04-17