Pies. Wychowanie i pielęgnacja

Wydawnictwo: Samo Sedno
pies, kynologia, zwierzę
poradniki
L_Settembrini

Twój pies wyprowadza cię na spacer? Czyta twoje gazety, aż wióry lecą? Radośnie rzuca się na wchodzących gości? Żebrze o każdy kęs twojego posiłku? Poznaj sposoby, jak wyeliminować te zachowania i poprawić Wasze wspólne życie! Dowiedz się, jak widzi, słyszy i co czuje twój pies! Poznaj podstawy psiego języka i zacznij lepiej rozumieć swojego pupila: co przekazuje mową ciała, co zachęca go do...

Dowiedz się, jak widzi, słyszy i co czuje twój pies! Poznaj podstawy psiego języka i zacznij lepiej rozumieć swojego pupila: co przekazuje mową ciała, co zachęca go do współpracy, czego nie lubi, a co sprawia mu przyjemność. Naucz się wymagać od niego posłuszeństwa, rozwiązywać problemy na linii pies–człowiek oraz eliminować nieakceptowalne zachowania, wykorzystując zasady szkolenia pozytywnego.

Jeśli dopiero zamierzasz przygarnąć czworonożnego przyjaciela pod swój dach, dowiedz się, jak świadomie wybrać psa odpowiedniego dla ciebie i swojej rodziny. Zdobądź wszystkie najważniejsze informacje niezbędne do nawiązania wzajemnej przyjaźni.

Poradnik podpowiada:
- jak pracować z psem, by nauczyć go podstawowego posłuszeństwa i wyeliminować niepożądane zachowania
- jak ciekawie i aktywnie spędzać czas z psem: ucząc go prostych sztuczek czy uprawiając psie sporty
- co powinno znaleźć się w diecie twojego psa
- jak go pielęgnować i dbać o jego zdrowie

W nowym wydaniu:
- przepisy na zdrowe psie smakołyki, które łatwo przygotujesz w domu
- pomysły na wykonanie zabawek dla psa i propozycje zabaw z nimi
- odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez właścicieli psów

Książka została zilustrowana przez Psie Sucharki!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Iliana | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Ta książka powstała z miłości. Z miłości do psów. To się widzi, czuje, o tym się czyta. Dla każdego właściciela psa będzie ona miała inne znaczenie, dla mnie nie jest zwykłym poradnikiem, w ogóle nie myślę w tych kategoriach. Bardzo dużo w niej wiedzy i doświadczenia, obserwacji. Niezwykle pomocna, mądra, odsłaniająca istotę wychowania i psa, jako towarzysza w naszym życiu.
Właśnie. Zanim będziecie chcieli wziąć jakiegokolwiek psa pod swój dach, odpowiedzcie sobie na kilka ważnych i istotnych pytań. Jedno z nich, najważniejsze – po co Wam pies? Jaką funkcję on ma w Waszym życiu spełniać, do czego będzie Wam potrzebny? To moje, autorskie pytania, nie wzięły się one z niczego, ale o nich za chwilę.
Zapraszam na całą recenzję na: