First Touch

Cykl: Pierwszy i ostatni (tom 1)
First Touch
angielski
ew_cia

When Emily Wayborn goes home to visit her mom while on hiatus from her hit TV show, she receives a voicemail from her former best friend, Amber. Though the two were once notorious party girls, they haven't spoken in years. Although the message might sound benign to anyone else, Amber uses a safe word that Emily recognizes, a word they always used to get out of sticky situations during their wild days. And what's more chilling than the voicemail: it turns out that Amber has gone missing.

Determined to track down her friend, Emily follows a chain of clues that lead her to the enigmatic billionaire Reeve Sallis, a hotelier known for his shady dealings and play boy reputation. Now, in order to find Amber, Emily must seduce Reeve to learn his secrets and discover the whereabouts of her friend. But as she finds herself more entangled with him, she finds she's drawn to Reeve for more than just his connection to Amber, despite her growing fear that he may be the enemy. When she's forced to choose where her loyalty lies, how will she decide between saving Amber and saving her heart?

źródło opisu: http://www.goodreads.com

źródło okładki: http://www.goodreads.com

Książniczka | 2017-05-30

Po raz kolejny przekonuję się, że takie opowieści po prostu nie są dla mnie... Ja uwielbiam czytać o miłości, niekoniecznie cukierkowej, przesłodzonej, idealnej. Może być mrocznie, dramatycznie, łzawo, obsesyjnie, żałośnie lub melancholijnie. Czasem też szczęśliwie i harmonijnie. Jednak jeśli na pierwszym planie jest seks (nawet jeżeli uczucia też gdzieś tu kiełkują...), a zwłaszcza - perwersyjny seks, to ja nie odnajduję się w takiej historii zupełnie.

O "Pierwszym dotyku" obiektywnie nie mogę właściwie powiedzieć nic złego. Pomysł jest znakomity, bohaterowie są bardzo dobrze i wyraziście nakreśleni, intrygują i budzą różnorakie uczucia. Jednak ogromnym minusem tej opowieści jest dla mnie to, że w żaden, nawet minimalny sposób nie byłam w stanie utożsamić się z główną bohaterką... A to jest mi bardzo potrzebne, by naprawdę poczuć jakąś historię i mocno ją przeżywać.

Emily jest prawdziwą masochistką, urodzoną uległą, która nie jest w stanie stawiać żadnych granic w relacjach z...

Beata | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Bardzo dobra powieść erotyczna, gorąca, perwersyjna, niepokojąca.
„Lubię, kiedy mężczyźni robią ze mną rzeczy, które inne kobiety uznałyby za okropne. A nawet za przemoc. Ja nie tylko to lubię. Potrzebuję tego.
– Jesteś urodzoną uległą.”
To seksualny temat przewodni powieści – układ: Pan – Uległa. Chociaż, moim zdaniem, ważniejszy jest układ Pani – Uległa, może nie tyle seksualny, co przede wszystkim emocjonalny, psychiczny. Emily poddała się psychicznie swej przyjaciółce – Amber. Nie lubię Amber… Ze wspomnień Emily wyłania się egoistka i manipulantka… Dlatego zakończenie jest powalające. I co teraz? Zaczynam szybko drugi tom:)

Kasiek | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 maja 2017

Książka stanowi pierwszą część kolejnej serii autorki. Jest to naprawdę dobry początek cyklu. Niemniej jednak muszę przyznać, że czytając wywoływała we mnie zmienne odczucia. Przede wszystkim wzbudzała zainteresowanie, ale też irytowała. Już sama postać głównej bohaterki, Emily, powoduje, że nie wiadomo co o niej myśleć. Jest to postać o zabarwieniu raczej pozytywnym, jednak niejednoznacznie. Jej przeszłość, a także niektóre aspekty obecnego zachowania wywołują niesmak. Oceniając ją nie można zachować skali czarno – białej. Niemniej jednak czasami można zrozumieć motywy jej postępowania, no i jej kibicować.
Fabuła jest interesująca. Nie jest to tylko romantyczny erotyk, czy romans z elementami erotyzmu, a jest wzbogacona o wątek tajemniczości, który opiera się na zaginięciu przyjaciółki Emily. Co rusz pojawiają się nowe fakty, które krok po kroku odkrywają nie tylko powody zniknięcia Amber, ale także samą jej osobę.
Wątek miłosny stanowi trzon tej fabuły i jest ciekawie...

Karolina Hajdysz | 2018-01-20
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane

Zdecydowanie nie można nazwać tej książki typowo erotyczną...powiedziałabym raczej, że to bardzo mocna, perwersyjna historia nie dla każdego. Osobiście lubię zagłębić się w coś raczej nieco mnie ostrego...choć nie mogę zaprzeczyć, że ta dzikość potrafi zamieszać czytelnikowi w głowie.
Emily to kobieta która ma za sobą nieprzyjemną i brutalną przeszłość przez co agresywny seks jest jedynym jaki ją naprawdę podnieca i zadawala. Całe jej dotychczasowe życie spędziła mieszkając z przyjaciółką Amber u przypadkowych mężczyzn. To były czasy wielu seksualnych doświadczeń, a także narkotyków, bólu i upokorzeń. Właśnie wtedy zapragnęła czegoś więcej i zerwała kontakt z Amber.
Pewnego dnia odzywa się telefon i Emily słyszy głos przyjaciółki wypowiadający ustalone lata wcześniej hasło bezpieczeństwa. Rozpoczynają się intensywne poszukiwania... .
Emily zbliża się do tajemniczego i niezwykle niebezpiecznego mężczyzny - Reeve'a, który nie prosi, ani nie błaga. On stwierdza czego chce i po prostu...

Gola | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Irytująca i intrygująca. Niby nic specjalnego a ciekawa byłam co dalej.... irytowała mnie postać głównej bohaterki no bo ile można wszystko analizować i to zawsze na nie.. ale w ogólnym rozrachunku miła lektura. Duży plus za zakończenie bo ono skłoniło mnie do sięgnięcia po drugą część.

Dominiqe83 | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Stylistycznie lepsze od Greya, dlatego daję 4 gwiazdki, ale fabularnie... sama nie wiem. Powieść erotyczna, czy może bardziej pornograficzna, z uwagi na hardcorowe sceny seksu i niewymagającą zaangażowania intelektualnego akcję. Mocno się zastanowię, czy sięgać po tom drugi, bo moja romantyczna dusza wyje z rozpaczy nad poziomem tej książki. No ale, dla każdego coś innego ;)

esin | 2017-04-30
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Uff... zajęło mi to kilka godzin, ale przeczytałam od początku do końca. Nie mogę powiedzieć, że rozumiem wszystkie dylematy i decyzje głównej bohaterki, bo coż... trzeba przyznać są dość kontrowersyjne.W skrócie książka jest o dwóch dziewczynach, które dzielą wspólną pełną seksu, narkotyków i przemocy przeszłość. Każda z nich nosi pewne rany z dzieciństwa, które wpływają na ich dorosłe życie. Jednak pewnego dnia dzieje się coś co przerasta Emily i w wyniku tego przestaje być utrzymanką bogatych,często starszych od siebie i agresywnych mężczyzn. Akcja rozpoczyna się kilka lat właśnie po tym wydarzeniu. Em wiedzie spokojne życie, ma dobrą pracę i byłoby tak dalej, gdyby nie wiadomość od Amber, po której znika w tajemniczych okolicznościach. Em bez wahania postanawia ją odnaleźć i w tym celu zbliża się do jej ostatniego podboju, który jak to się często okazuje jest zranionym multimilionerem o ciele Adonisa.
Gdyby nie pewna aura tajemnicy nie sięgnęłabym po tą książkę. Czy byłaby to...

Jestem niebezpieczny. Mogę pozostawić nieusuwalne blizny. Mogę poparzyć. Mogę zranić. Ale mogę też przyciągać i fascynować... Bywam piękny... co otrzymasz ode mnie Ty? Przekonaj się sama!
OGIEŃ...

Pamiętacie okres swojego dzieciństwa? Czas kiedy fascynowało Was wszystko co dziwne, niecodzienne i fascynujące? Okres kiedy wszystko co zobaczyliście musiało zostać natychmiast dotknięte i wzięte do ręki?
Ja pamiętam bardzo dobrze. Bo fascynowało mnie nic innego jak ogień. Za każdym razem kiedy paliło się w kominku albo mama paliła zwykłą zapałkę ja wyciągałam rączkę. Za wszelką cenę chciałam dotknąć. Potrzymać. Poczuć. A co wtedy powtarzała moja rodzicielka? ,,Absolutnie. To niebezpieczne. To może zrobić ci krzywdę. Nie dotykaj". Ale dla którego dziecka słowo ,,nie" naprawdę oznacza nie? Chyba żadnego.. Zakaż czegoś robić, dotykać. A co będzie pierwszą rzeczą jaka zostanie zrobiona gdy tylko zostaniesz spuszczona z oka? Pobiegniesz i dotkniesz.
Bo jak coś tak pięknego jak ogień może...

Pośredniczka | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Recenzja pochodzi z bloga http://www.posredniczka-ksiazek.pl/

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i po wrażeniu jakie na mnie wywarła, jestem pewna, że kiedyś poznam inne jej dzieła.

„Pierwszy dotyk” jest książką nie tyle mocno erotyczną, ile przepełnioną napięciem seksualnym. Jest również powieścią bardzo brutalną, a czasami wręcz wulgarną. Porusza wiele bardzo trudnych tematów, a moralność bohaterów pozostawia wiele do życzenia. Jednak mimo to ta książka wciąga. Od pierwszych stron zostałam złapana w pułapkę autorki i bardzo ciężko było mi przerwać czytanie.

Fabuła książki jest niewątpliwie porywająca. Ze zdziwieniem przyjęłam fakt, iż więcej jest w niej thrillera niż erotyku. Mimo że nie jestem fanką tego pierwszego gatunku, całość okazała się zaskakująco dobra. Ciągłe napięcie wywołane przez niebezpieczeństwo sytuacji, w jaką wplątała się główna bohaterka, sprawia, że nawet nie zauważyłam, kiedy dobrnęłam do ostatniej strony.

Jeżeli chodzi o kreacje...

Gąska | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Emily odbiera tajemniczą wiadomość, nagraną na automatyczną sekretarkę przez dawną przyjaciółkę, z którą zakończyła swoją znajomość. Amber używa dawniej stosowanego przez nie szyfru, który wykorzystywały w momentach kryzysowych. Sytuacja jest o tyle dziwna, że dziewczyna znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Emily pchnięta desperacją postanawia uwieźć głównego podejrzanego przez nią mężczyznę Tylko czy jej plan nie spali się na panewce, gdy intryga zmieni się w coś głębszego?

Ta książka ma lepsze i gorsze momenty. Niby punktem przewodnim jest zaginiona dziewczyna, co mnie zaciekawiło w tej pozycji, jednak duża jej część poświęcona została erotycznym doznaniom oraz przemyśleniom głównych bohaterów. Oczywiście Reeve jest nieziemsko przystojny, bajecznie bogaty i władczy, a Emily ma przerośnięte ego, nieprzeciętną urodę i duże piersi, co czyni ich szablonowymi oraz przerysowanymi postaciami. Początkowo ich przekomarzanki nawet mi się podobały, jednak z czasem zaczęły mnie one...