Życie podziemne Julii

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
Monika

Literatura kobieca, kontrowersyjna, przepełniona erotyzmem i brutalnością otaczającej nas rzeczywistości. Książka szczera do bólu, wywołująca w czytelniku szereg sprzecznych uczuć. Dzieło, które szokuje i zmienia postrzeganie kobiet. Akcja toczy się we współczesnym dużym polskim mieście. Julia, główna bohaterka przeżywa bolesne rozstanie, pocieszą ją jej przyjaciółka Marta. Julia szuka...

Akcja toczy się we współczesnym dużym polskim mieście. Julia, główna bohaterka przeżywa bolesne rozstanie, pocieszą ją jej przyjaciółka Marta. Julia szuka ukojenia w przygodnym seksie, kilkakrotnie spotyka się z nieznajomymi w tym celu. Flirtuje też z kolegą z pracy, Piotrem, ich relacja stopniowo rozwija się. Bohaterka książki zmienia się wraz z upływem czasu w zupełnie inną osobę, niż ta, którą była przed rozstaniem, wszystko jednak prowadzi ją do poznania siebie i swoich prawdziwych potrzeb.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/zycie-podziemne-julii_p534

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/zycie-podziemne-julii_p534

bisou | 2019-05-20
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 20 maja 2019

Po przeczytaniu kilku thrillerów nabrałam chęci 'powrotu" do literatury erotycznej. Wybór padł na "Podziemne życie Julii" . Książka opowiada o życiu erotycznym Julii, jej sposobie na zranione serce w postaci stosunków z przypadkowymi mężczyznami. Miłosne rozterki pomaga jej pokonać przyjaciółka Marta, która nie pochwala wyczynów przyjaciółki. Jednak Julia tak naprawdę marzy o prawdziwej miłości.
Książkę przeczytałam migiem, zarówno ze względu na małą ilość stron jak i z ciekawości. Troszkę mnie rozczarowała brutalnością, ale dało się czytać :)

betikoti | 2018-03-18

Jeśli ktoś ceni sobie poprawną polszczyznę, niech ostrzeżeniem pozostanie „autor zrezygnował z korekty profesjonalnej wydawnictwa” na początku - zafundowano bowiem czytelnikowi liczne błędy ortograficzne, gramatyczne, składniowe i frazeologiczne.

Oprócz tego koszmarna grafomania.

Marta | 2016-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Słabiutka książka. To co miało być kontrowersją i budzić mieszane uczucia to normalny opis kobiety, która podnosi się po ciężkim rozstaniu spowodowanym zdradą partnera.

Każda z nas w mniejszym lub większym stopniu oddaje się przygodnemu seksowi bez zobowiązań. Jedna odda się w ramiona zaufanego przyjaciela, który pocieszy. Inna wda się w jednorazowy seks z nowo poznanym chłopakiem. Autorka książki pozwoliła sobie na wyolbrzymienie tego elementu.

Dalej mamy "chłopaka na odstawkę" czyli pseudo związek z chłopakiem, który jest miły ale który to związek nie prowadzi do niczego stałego i trwałego. Służy jedynie w przygotowaniu nas na coś więcej z kimś innym. Naturalnie to samo ma miejsce w tej książce.

I obowiązkowe rozkminki głównej bohaterki, że lepiej być cyniczną suką niż dać się ponownie zranić, które koniec końców prowadzą do płaczu na kanapie bo jakby nie było, każde złamane serce się goi i każda kobieta w pewnym momencie potrzebuje tej drugiej osoby.

Ani obrazoburcza, ani...

pffe | 2016-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Dno i kilometr mułu.
Odradzam każdemu, serio. Nawet osoby, które lubią takie klimaty będą mocno zniesmaczone.
Rażące błędy, przekleństw końca nie widać i wszystko tak obrzydliwe, że ochota odchodzi na wszelkie romanse. Wracam do moich kryminałów i thrillerów bo czegoś takie znieść się nie da.

Wielbicielka-książek | 2016-05-29

"Czym bardziej zależy Ci na kimś, czym bardziej go lubisz, tym twoje oczekiwania stają się większe. Liczysz na coś. Na to, że dotrzyma obietnicy. Na to, że zrobi ci niespodziankę, zaskoczy cię miło. Czekasz, aż się postara, zrobi wrażenie, którego oczekujesz. Twój mózg oszukuje cię.
Przestań liczyć na cokolwiek i wierzyć w jakiekolwiek obietnice.
Nie ma na świecie takiej osoby, której możesz być stuprocentowo pewna.
Nie ma nikogo, na kim możesz polegać - prędzej czy później rozczarujesz się.
Czym twoje nadzieje większe, tym szybciej i boleśniej się zawiedziesz.
Nie możesz polegać nawet na sobie samej. To po prostu niemożliwe."

"Życie podziemne Julii" to książka, po którą sięgnęłam z jednego konkretnego powodu. Bardzo mnie zaintrygował jej tytuł, po którym nie wiedziałam do końca, czego mogę się spodziewać. Prawdę mówiąc, myślałam, że opowiada o trudnym życiu głównej bohaterki, prowadzącej dość rozwiązły tryb życia, do którego w jakimś sensie została przymuszona. Jak się...

Monika | 2016-05-05

W obecnych czasach kobiety radzą sobie nieźle. Coraz więcej spotykamy takich, które odniosły jakiś zawodowy sukces, prowadzą własny biznes, pną się po szczeblach kariery. Są kreatywne, pracowite i zdolne. Minęły czasy, kiedy mężczyzna był podporą rodziny i jej jedynym źródłem utrzymania. Kobiety stały się wyzwolone i bronią zaciekle swych racji. Czy to dobrze? Czy źle? Można to oceniać z różnego punktu widzenia, ale z pewnością nie można zaprzeczyć zmianom, jakie w kobiecym świecie nastąpiły. „Życie podziemne Julii” to bardzo ciekawa pozycja, której bohaterka, mieszkająca w dużym polskim mieście, przeżywa bolesne rozstanie z kilkuletnim partnerem. Wydarzenie to silnie wpływa na jej postawę wobec innych mężczyzn i cały system jej dotychczasowych wartości. Autorka, Patrycja Koza, w kontrowersyjny sposób odsłania przed czytelnikiem ciemną stronę Julii, jej przemiany wewnętrzne i trudności, z jakimi boryka się bohaterka. Julia przed samotnością, ale również z chęci zemsty ucieka w...