Disco Polo, Wiedźmin i gumy kulki, czyli III RP oczami Niekrytego Krytyka

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
literatura faktu
alienacja

Niekryty Krytyk, okrzyknięty władcą You Tuba, odsłania swoją młodość. Czy w czasach przedsmartfonowych i przedfejsbukowych można było w ogóle żyć? I jakie to było życie? Jak można było funkcjonować bez codziennego informowania znajomych o spożytym posiłku lub aktualnym stanie emocjonalnym. Tweetowanie odbywało się przez balkon z użyciem megafonu, a hejterów banowało się za pomocą procy i...

Niekryty Krytyk, okrzyknięty władcą You Tuba, odsłania swoją młodość.
Czy w czasach przedsmartfonowych i przedfejsbukowych można było w ogóle żyć? I jakie to było życie? Jak można było funkcjonować bez codziennego informowania znajomych o spożytym posiłku lub aktualnym stanie emocjonalnym. Tweetowanie odbywało się przez balkon z użyciem megafonu, a hejterów banowało się za pomocą procy i szklanej kulki.

źródło opisu: www.czerwoneiczarne.pl

źródło okładki: www.czerwoneiczarne.pl

DonSzabla | 2018-06-04
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Przyznaję się bez bicia. Gdyby nie horrendalnie niska cena (kultowe 4,99), to po książkę Niekrytego Krytyka zapewne nigdy bym nie sięgnął. Dodam również, że nie jestem wielkim fanem twórczości Macieja, ale kanał na youtube śledzę i czasami nawet coś obejrzę. Także spodziewałem się tego co może mnie czekać.

"Disco polo, Wiedźmin i gumy kulki, czyli III RP oczami Niekrytego Krytyka" jak sam tytuł wskazuje jest to książka, w której znajdziemy najbardziej charakterystyczne cechy lat 80 i 90. Dla osób, które wychowały się w tamtych czasach będzie to miły powrót do wspomnień. Ja osobiście z każdą stroną przypomniałem sobie czasy mojego dzieciństwa. Któż z nas nie zna kultowej gumy "Turbo" czy "karteczek"?

Sama książka napisana jest z humorem przyprawionym nutką sarkazmu. Innymi słowy: Niekryty Krytyk taki jak na swoich filmach. Szkoda, że Maciej trochę bardziej się nie rozpisał. Jego dzieło możemy przeczytać nawet w dwie godziny.

Na zakończenie dodam, że książka nie trafi do...

niusia15 | 2017-03-14
Przeczytana: 10 marca 2017

O wiele słabsza część niż jego pierwsza książka. Co prawda miło powspominać niektóre rzeczy, o niektórych zupełnie zapomniałam :P Co mnie najbardziej razi to zbyt sarkastyczne podejście do opisów poszczególnych rzeczy. Przez to młodsze roczniki może i zrozumieją, czemu niektóre rzeczy były zarąbiste, ale nie będą wiedzieć, ile w opisie danej rzeczy jest prawdą, a ile z tego jest napisane pół żartem, pół serio.

Tylko dla prawdziwych fanów. I ludzi z lat 80' i 90'.

Karolina | 2016-09-12
Przeczytana: 04 września 2016

Jestem z rocznika 1992 i już mi się w oku łza niejede raz zakręciła na wspomnienie tych wszystkich rzeczy, które zostały opisane w tej książce. Aż trudno uwierzyć, że to już tak dawno było i dla niektórych to co dla nas wydaje się normalne jest echem przeszłości, czymś dziwnym, śmiesznym, nieprawdopodobny. Polecam ze względu na miłe wspomnienia, ale i swietną rozrywkę jak to bywa podczas czytania książek Pana Macieja Frączyka.

pigeonek | 2016-05-09
Przeczytana: 06 maja 2016

Mimo najszczerszych chęci nie mogę dodać tej pozycji do "ulubionych". Nie przypadł mi do gustu sposób, w jaki autor opisuje/ocenia kolejne symbole przeszłości. Wolałabym książkę, jako spójną historię. Mimo to nadal czyta się lekko, szybko i przyjemnie.

| 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Zdecydowanie nie jest to najlepsza książka Niekrytego ale w bardzo trafny sposób podsumowuje to co działo i dzieje się w naszym kraju, oraz to co było kultowe w latach 90.

Kinga | 2016-06-01
Przeczytana: 19 maja 2016

"A jak wiadomo, w tych czasach lajki są cenniejsze niż ropa."

Ta książka jest na swój sposób naprawdę dobra.Pełna ironii, zabawnych haseł, niezapomnianych historii. Niewątpliwie przypomniała mi ona o latach mojej młodości. O czasach sprzed Facebooka, Instagrama i Snapa. O czasach gumy kulki zamiast dopalaczy. O czasach zbierania karteczek zamiast lajków. O czasach spotykania się przy trzepaku, a nie w McDonaldzie. O czasach (pomimo wszystko) pod pewnym względem lepszych. No i te trafne uwagi autora! Nic, tylko wziąć do ręki długopis i je zapisywać, żeby zapamiętać je na długie lata ;)

stancu8 | 2018-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Pomimo ogromnej sympatii do Niekrytego ocena wyższa być nie może. Książki nigdy bym nie kupił, ani nie przeczytał, jednak cena 4,99 w Biedronce zrobiła swoje. Także przeczytałem, miało być śmiesznie - momentami nawet było. Ale takie notatki do wspomnień to można przeczytać w zeszycie dziecka z podstawówki...

Odradzam kupno, niestety. Lepiej obejrzeć filmy Niekrytego na YT.

Woody | 2017-11-17
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Powrót do dzieciństwa :) Stary, dobry Niekryty Krytyk, mój rówieśnik, opisuje nasz świat cudownych lat 90. XX w. w sposób bardzo zabawny, inteligentny i ciekawy. Każdy urodzony w latach 80' i 90' odnajdzie tam cząstkę siebie. Dla osób urodzonych już w XXI w. - pozycja obowiązkowa :)

joannawoldan | 2016-05-06
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Recenzja na blogu :)

WinchesterBear | 2016-11-11

Nie tak dobra jak pierwsze dwie, ale przyjemnie się czytało. ;)