Lesio

Wydawnictwo: Kobra Media
1 131
Darmowe dodatki Edytuj książkę
9788388791901

Na twarzy Lesia pojawił się wyraz bezgranicznego przerażenia. Mniej więcej zdawał sobie sprawę z tego, co czynił przez całe popołudnie i wieczór, i nagle pojął, że oto ma skutki. Halucynacje! Delirium tremens! I to nie nędzne myszki, króliki, nietoperze, ale od razu słoń!!! I to jaki!? Różowy!!! Lesio zamknął oczy na długa chwilę, a potem je ostrożnie otworzył. Słoń stał nadal. Lesio powtórzył operację z oczami. - Zgiń przepadnij - powiedział ze zgrozą zduszonym głosem. - A kysz! A kysz! W odpowiedzi na zaklęcie nastąpiło coś strasznego.

Sandra | 2019-07-12

Co prawda Chmielewska nazywana jest Królową Polskiego Kryminału, ale "Lesio" to jedna z najlepszych humorystycznych książek, jakie dane mi było przeczytać. Mimo upływu lat "Stój, ty żłobie polowy, w gromnicę szarpany" i gubienie garba bawi tak samo.

kismetka | 2019-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Nie wiem, czy nie powinnam przemilczeć faktu przeczytania tejże książki…
Niestety, ale nie bawiło mnie tu nic. Nic nie śmieszyło, a kolejnymi nieprawdopodobnymi losami Lesia byłam zażenowana i zniesmaczona.
Nie znam twórczości Chmielewskiej zbyt dobrze, ale jeśli to jedna z jej najlepszych i najzabawniejszych powieści, to nie wróżę sobie rozkwitu znajomości z autorką.

Zmęczyłam, z lektury nic nie wyniosłam (poza wspomnianym zmęczeniem) i polecać nie będę. Siermiężnego humoru nie zrozumiałam.
Ocena aż 4/10 tylko z grzeczności, jakoś niezręcznie mi to niżej ocenić.

cAAlineczka | 2019-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2019

Uwielbiam twórczość Chmielewskiej i uwielbiam powroty do niej. "Lesio" to książka, którą czytałam niejednokrotnie. Bo czytając ją mam wrażenie przenoszenia się do pięknych czasów PRL. Pięknych dzięki zabawnej, lekkiej i wciągającej narracji pani Chmielewskiej.
Lesio jest postacią bardzo barwną. Pozostali pracownicy pracowni architektonicznej są pokazani na tyle dokładnie, że nie tylko da się ich lubic, ale jeszcze dopinguje się ich w ich dążeniach.
"Lesio" składa się z trzech opowieści, które łączą się ze sobą, acz równie dobrze mogłyby ukazać się niezależnie.
Co tu dużo mówić? Chmielewską uważam za królową humorystycznych kryminałów (i nie tylko!). Mimo że "Lesio" kryminałem nie jest, na pewno jest lekturą wskazaną dla każdego, kto lubi pośmiać się czytając.

Rafał Bar | 2019-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2019 r.
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Będąc jakiś czas temu w odwiedzinach u Mamy, zobaczyłem na półce książkę „Lesio”. Ponieważ kilka razy Mama wspominała że przygody Lesia Kubajka, są ciekawe i śmieszne, postanowiłem ją pożyczyć i przeczytać.

Joanna Chmielewska (Irena Barbara Kuhn) polska autorka kryminałów, powieści sensacyjnych, komedii obyczajowych, książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki przetłumaczono na 107 języków, łączny nakład wszystkich książek wydanych w Polsce wynosił ponad 6 mln.

Lesio prywatnie mąż i ojciec. Zawodowo architekt pracujący w jednym z Warszawskich biur projektowych. Zwyczajny facet, który jednak na zwyczajne problemy znajduję nadzwyczajne rozwiązania. Dzięki swojemu roztargnieniu i nieszablonowemu odbieraniu rzeczywistości, potrafi znaleźć się w nietypowych sytuacjach. Po pewnym czasie koledzy i koleżanka Lesia z pracy, zaczynają przejawiać podobne zdolności do wprowadzania niekonwencjonalnych rozwiązywań problemów. Coraz dziwniejsze zachowania pracowników, zaczynają niepokoić...

Agata | 2019-06-30

Bardzo zabawna książka.

justynka1987 | 2019-06-27

"Lesio" to już kolejna książka Autorki po jaką sięgnęłam. Jak zawsze i tym razem bardzo dobrze się przy niej bawiłam. Książka jest bardzo ciekawa, pełna humoru i czyta się ją bardzo szybko, jedynie z przerwami na salwy śmiechu.

arturs | 2019-06-25

Jedyna z książek przy której śmiałem się do łez. Najlepszy lek na złe samopoczucie bez recepty.

tomasz | 2019-06-13

lekka, łatwa i przyjemna

MagdaFO | 2019-05-31
Przeczytana: 31 maja 2019

To przyjemna, lekka lektura z dużą dawką humoru. Można przy niej doskonale wypocząć. Co prawda Lesio w pierwszym rozdziale mnie irytował przez swoje irracjonalne zachowanie i nieporadność za to w drugim rozdziale zaczął mnie szczerze bawić.

Jedna z pozycji literackich, którą kupiłam dosyć przypadkowo. Po zakupach została odłożona na półkę i czekała, aż którymś razem zajrzę do jej stronic. Tak się stało tego maja, kiedy przeczytałam treść majowego wyzwania LC.

W każdym razie, moje zdanie o "Lesiu" jest całkiem pozytywne. Napisana z humorem opowieść o człowieku, który uchodzi za "niedojdę" (cytując któregoś z bohaterów książki), zaś ostatecznie zyskuje szacunek i przyjaźń współpracowników.

Sama powieść zamiast rozdziałów jest podzielona na trzy części. Przyznam, że najlepiej bawiłam się na pierwszej, potem na trzeciej, zaś najtrudniej było mi przebrnąć przez drugą (nie to, że była trudna - jakoś mi nie podpasywała).

Czy polecam tę książkę? Myślę, że tak - jest lekka, zabawna, obfituje w komedie pomyłek i pecha nie z tej Ziemi.