Egzekutor

Cykl: Robert Hunter (tom 2) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Executioner
Ag2S

Robert Hunter na tropie sadystycznego mordercy, który zna źródła największych lęków swoich ofiar. I wiedzę tę wykorzystuje w najokrutniejszy z możliwych sposobów… Policja w Los Angeles odkrywa na stopniach kościoła ociekające krwią pozbawione głowy ciało księdza. Sprawca starannie je ułożył: nogi duchownego leżą wyprostowane, ramiona złożone na piersi jak do modlitwy, a w miejscu, gdzie...

Robert Hunter na tropie sadystycznego mordercy,
który zna źródła największych lęków swoich ofiar.
I wiedzę tę wykorzystuje w najokrutniejszy z możliwych sposobów…

Policja w Los Angeles odkrywa na stopniach kościoła ociekające krwią pozbawione głowy ciało księdza. Sprawca starannie je ułożył: nogi duchownego leżą wyprostowane, ramiona złożone na piersi jak do modlitwy, a w miejscu, gdzie powinna być głowa, spoczywa łeb psa… Na klatce piersiowej widnieje napisana krwią cyfra 3.
Detektyw Robert Hunter myśli początkowo, że to zabójstwo rytualne, jednak gdy okrutnie okaleczonych ciał przybywa, ze zgrozą odkrywa, że wszystkie ofiary umarły w sposób, który je najbardziej przerażał. Tylko skąd morderca mógł znać ich najgorsze koszmary?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/1918/thriller-i-s...(?)

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/1918/thriller-i-s...»

Po zaskakującym i trzymającym w napięciu do ostatnich stron "Krucyfiksie", nie zastanawiałam się ani przez chwilę, czy kontynuować swą przygodę z charyzmatycznym Robertem Hunterem i jego kompanem Carlosem Garcią.

Po "Egzekutora" sięgnęłam niespełna parę chwil po tym, jak skończyłam czytać pierwszą część cyklu czyli "Krucyfiks".

Tym razem również się nie zawiodłam. Moje wszelkie oczekiwania co do tej książki zostały spełnione, rzekłabym nawet z nawiązką.

"Egzekutor", to dość rozbudowana powieść kryminalna, której wątki w perfekcyjny wręcz sposób przeplatają się ze sobą, tworząc jedną spójną całość.

Było mrocznie, krwawo, przerażająco i tajemniczo. Akcja goniła akcję. Carter zdecydowanie zna tysiąc jeden sposobów jak zatrzymać przy sobie czytelnika.

Autor uwielbia także pastwić się nad czytającym, co rusz podkręcając tempo książki.

"Egzekutor" Cartera jest niczym dobry trening cardio. Tętno na najwyższym poziomie, dotlenienie organizmu sięga zenitu, a serce i płuca pracują ze...

Sargento_Garcia | 2013-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 17 listopada 2013

"Przywołaj swoje najgłębsze lęki, a koszmar stanie się rzeczywistością"

Już dawno, jeśli w ogóle kiedyś, nie czytałem tak dobrze napisanej książki. Akcja zaczyna się od pierwszych stron i trzyma czytelnika za nabiał do samego końca. Autor wspaniale prowadzi wartką akcję która przedstawiona jest w niezwykle przejrzysty i plastyczny sposób. Historia jest opowiadana spójnie i chronologicznie. Rozdziały są krótkie i dobrze rozplanowane. Czytelnik nie może oderwać się od książki, bo każdy rozdział kończy się tak, że odbiorca nie może sobie darować rozpoczęcia kolejnego – podobny zabieg stosował Stieg Larsson w cyklu Millenium.
Zarwałem dla tej książki minioną noc: o 23:00 postanowiłem przeczytać kilka rozdziałów na dobranoc i przestałem czytać o 05:30 kończąc książkę :D

GORĄCO POLECAM !

Joanna | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z opisu na okładce oraz po przeczytaniu pierwszych rozdziałów podchodziłam do książki nieco sceptycznie. Podejrzewałam, że to rodzaj " taniej sensacji" bazującej na opisach niewyobrażalnie brutalnych morderstw oraz okrucieństwie. Początki śledztwa prowadzące przez parę detektywów z wydziału zabójstw w Los Angeles - detektywa Roberta Huntera, będącego jednocześnie psychologiem
kryminalnym specjalizującym się w przesłuchiwaniu i tropieniu zbrodniarzy i seryjnych morderców i jego zawodowego partnera Garcię wydają się nie przynosić znaczących postępów mimo, że ofiar brutalnych zabójstw przybywa. Morderca nazwany przez dziennikarzy Egzekutorem numeruje krwią swoje ofiary.
Akcja powieści znacznie przyspiesza, kiedy na policję zgłasza się tajemnicza dziewczyna Mollie , rodzaj medium relacjonująca śledczym swoje wizje i odczucia bólu torturowanych ofiar.
Dochodzenie policji sięga w przeszłość ofiar, okazuje się, że mieli w okresie szkolnym wiele wspólnego, zabójca...

ChicaDeAyer | 2014-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2014

Sięgnęłam po ten tytuł ze względu na to, że debiutancka powieść Chrisa Cartera zapowiadała obiecujący cykl kryminalny. Jednak autora chyba przerosły te pochlebstwa w kierunku 'Krucyfiksa', albo za wszelką cenę chciał udowodnić że stać go na więcej - bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć to, iż w moim odczuciu przekombinował.

Sama historia jest ciekawa, muszę to oddać. Jednak całkowicie pozbawiona pierwiastka autentyczności - bo o ile na świecie dzieją się rzeczy dziwne i straszne, tak aż takiego nagromadzenia chorych wytworów wyobraźni uświadczyć nie sposób. Nie podobał mi się motyw, a przede wszystkim część totalnie absurdalnych rozwiązań fabularnych (jak chociażby małoletniej niezwykłej pomocniczki, czy samej historii sprawcy). Wtórny w stosunku do poprzedniego tomu był też pomysł piętnowania ofiar. Tożsamość Egzekutora udało mi się wydedukować, więc końcówka absolutnie nie zrewolucjonizowała moich poglądów. Sama analiza psychologiczna mordercy jest ważna i wnikliwa, szkoda...

Bożena | 2014-06-22
Przeczytana: czerwiec 2014

Egzekutor - to niesamowity, pełen makabrycznych scen thriller psychologiczny, zdecydowanie dla miłośników mocnych wrażeń.
Chris Carter po raz drugi popisał się fantastycznym pomysłem i wprowadził czytelnika w brutalny świat zbrodni gdzie Robert Hunter wraz ze swoim partnerem Carlosem Garcią muszą się zmierzyć z seryjnym mordercą. A bestialskie zabójstwo katolickiego księdza jest dopiero wstępem do czekających nas wrażeń. Każde następne morderstwo jest bardziej wyszukane i brutalne. Psychopata wie wszystko o lękach i fobiach swoich ofiar i konsekwentnie wykorzystuje tą wiedzę w swojej bezwzględnej grze.

Po przeczytaniu - Krucyfiksa - byłam zaskoczona i zdumiona nieoczekiwanym zakończeniem, natomiast po przeczytaniu - Egzekutora - jestem oszołomiona samą fabułą, pobudkami jakimi kierował się morderca i wręcz niesłychane jest okrucieństwo jakie człowiekowi może zgotować drugi człowiek. Samo zakończenie wypadło troszeczkę gorzej ale ogólnie książkę bardzo polecam, jest świetna.

veinylover | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Cykl książek o Robercie Hunterze zawiera pozycje lepsze i gorsze.
Tę książkę uważam za słabszą.
Nie tyle w kwestii budowania napięcia, czy naszkicowania fabuły, bo w tym autor jest dość sprawny. To, co mnie rozsierdziło najbardziej, to potyczki z przestępcami. Jeśli w jakimkolwiek filmie czy książce mamy scenę, w której przestępca trzyma na muszce zakładnika i każe policjantowi rzucić broń, a ten nie tylko ją rzuca, ale odkopuje do przestępcy, to ja uważam taką pozycję za utwór klasy C. To neomarksistowski wymysł. To jest o tyle niebezpieczne, że może się zdarzyć, iż naprawdę jakiś policjant pomimo szkolenia zrobi tak samo i zginie zarówno on, jak i zakładnik. Nielogiczne, wkurzające i do zaorania. Dla mnie bohater tej książki już nie żyje, a przestępcy znikają w siną dal.
To, że autor promuje antyspołeczne zachowania sadystyczne właściwie w każdej z tych książek, to rzecz do której przyzwyczaiłem się, przy czym mam nieodparte wrażenia, że to są fantazje seksualne autora które...

Kiwi_Agnik | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Wyśmienity, mocny i bardzo dobrze przemyślany kryminał, o starannie zaplanowanej zemście, która niszczy zdolność racjonalnego myślenia i deprawuje do szpiku kości.

Akcja powieści toczy się bardzo szybko, narracja - dopracowana i wyrazista, wydarzenia spisane pierwszorzędnie, a atmosfera grozy od pierwszej do ostatniej strony jest nie do opisania.

Książka dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach i dużej odporności psychicznej.
Polecam!

„Wzięło mnie”.
Po przeczytaniu „Krucyfiksu” i „Nocnego prześladowcy” nie mogłem się powstrzymać przed sięgnięciem po kolejna książkę Cartera.
Najczęściej robię sobie przerwy pomiędzy książkami jednego autora (chyba, że to cykl) żeby nie wpaść w „schemat”. Tym razem długo nie wytrzymałem.
Plusy:
- fabuła bardzo dobra, akcja prowadzona spójnie i chronologicznie;
- rozpoczęcie z impetem (głowa psa zamiast ludzkiej), a później jest już tylko coraz bardziej dramatycznie;
- pokazanie, że na świecie dzieją się rzeczy dziwne i okropne, a są ludzie którzy mogą to „wyczuć”;
- dobrze zaplanowane, krótkie dynamiczne rozdziały;
- czyta się szybko, nie można się oderwać, „mówię sobie jeszcze tylko jeden krótki rozdział i zrobił się środek nocy”;
- analiza psychologiczna mordercy jest wnikliwa i dogłębna;
- koncepcja, że ofiary umarły w sposób, który je najbardziej przerażał;
- zakończenie jak zwykle mnie zaskoczyło, nie zgadłem kto był mordercą.
Minus:
- trochę brak autentyczności w historii,...

Beata | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017

Rewelacyjny thiller, mroczny, krwawy, przerażający. Hunter z Garcią poszukują sadystycznego mordercy niewinnych osób. Ale,jak to zwykle bywa, nie wszystko jest tym, na co wygląda... Jest też medium, które widzi przyszłość, krwawą przyszłość... I dzieje się więcej niż się spodziewamy.

Ania | 2013-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Pierwsze spotkanie z Chrisem Carterem i już mogę powiedzieć że nie ostatnie.Ta książka to bardzo dobry thriller sensacynjy,który wciąga od samego początku trzymając w napięciu do samego końca.Czytając ją czasem zastanawiałam się czego tak naprawde ja się boję,co najbardziej mnie przeraża.Myślę że każdego czytelnika naszła by taka myśl przy tej książce.Przerażające jest w niej opisywane to w jak potforny sposób morderca zabijał swoje ofiary,skala okrucieństwa wobec zabitych ludzi jest wprost nie wyobrażalna.Od połowy książki do jej końca emocje czytelnika sięgają zenitu,gdy już byłam pewna że znależni morderce to zaniedługo okazywało się że jednak myliłam się.Oczywiście nie zdradzę konkretów ale powiem że naprawde warto sięgnąć po tą powieść.