DRRR!! #13 (novel)

Cykl: Durarara!! (novel) (tom 13)
Wydawnictwo: Kotori
Durarara!!
Light Novel
wande1t

„To takie ekscytujące. Tak niesamowicie ekscytujące. Po prostu fantastyczne!To miasto kryje jeszcze tyle tajemnic. Co chwila pojawia się coś nowego, a stare odchodzi w niepamięć. Dlatego właśnie nie mógłbym żyć na odludziu! Uwielbiam ludzi! Kocham ich! Ubóstwiam!”Dzielnica Ikebukuro w Tokio jest miejscem, gdzie pojawiają się rozmaite persony: młodzieniec poszukujący niecodziennych wrażeń, wiecznie rozwścieczony chuligan, żyjąca we własnym świecie pseudoprześladowczyni, dość nietypowy broker informacji, szemrany lekarz, który żadnemu pacjentowi nie odmówi pomocy, licealista zauroczony rzeczą nie z tego świata oraz bezgłowy jeździec na czarnym jak noc motocyklu.Może ich historia nie należy do najbardziej pokrzepiających, ale pokazuje, że nawet dziwacy tacy jak oni potrafią kochać.

źródło opisu: http://www.kotori.pl/nasze-wydania/drrr/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/nasze-wydania/drrr/

W końcu skończyłam czytać całą serię i nie wiem, czy ostatni tom mam oceniać przez pryzmat całej serii czy tylko jako ostatni. Na pewno mogę powiedzieć jedno: zawiodłam się.
Wiele wątków, szczególnie tych najważniejszych (według mnie) zostało bardzo spłyconych. Poza tym na sam koniec pojawiły się postaci, które już wcześniej się pojawiły, ale w tym tomie TOTALNIE NIC NIE WNIOSŁY!!! Zastanawiałam sie, dlaczego ktoś pojawił się w danej scenie, skoro nic nie znaczył. Niektóre rzeczy w ogóle nie zostały wyjaśnione, część z nich okazała się mocno okrojona (przede wszystkim wątek Celty) i nie za bardzo daję wiarę wątkowi Mikado. Jeszcze pozostaje jedna kwestia: TO BYŁO NIEMOŻLIWE. Wiem, że Durarara to seria oparta na absurdzie i ja ten absurd akceptowałam, ale w tej części był on nagminny i bezsensowny. Poza tym ze dwie sceny były po prostu niemożliwe, nawet jak na Durararę.
W tym tomie nie było również żadnych rysunków, przez co troszkę dziwnie się wszystko czytało.
Ale ogólnie nie było...