Znak jedności. Osoba i życie bł. Marty Wieckiej (1874-1904)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marta Wiecka
religia
PiotrW

ZNAK JEDNOŚCI jest pierwszą, obszerną biografią Bł. Marty Wieckiej, Siostry Miłosierdzia (1874-1904), opartą na źródłowych materiałach zebranych na potrzeby procesu kanonizacyjnego. Okładka przedstawiająca Błogosławioną na tle chrześcijańskich świątyń różnych wyznań oraz synagogi, symbolizuje jej ofiarną służbę ludziom niezależnie od ich przekonań, wyznania i religii. Jej postawa wzbudzała szacunek, wdzięczność, pomagała wielu poznać Boga i dokonać przemiany swego życia. Ukazując jej krótkie, ale pełne dobrych wyborów życie, pragniemy zachęcić do naśladowania Błogosławionej w drodze do Ojczyzny Niebieskiej. I nam potrzeba jedności oraz zachęty do podobnej ofiarności, zaufania Bogu w codziennych sprawach.

źródło opisu: Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Herodott | 2019-06-28

Przepiękny życiorys niesamowitej osoby. Warto!