Magurski Park Narodowy

Seria: Spotkania z przyrodą
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
flora i fauna

Kieszonkowy przewodnik z serii "Spotkania z przyrodą" przedstawia bogactwo przyrody, architekturę i historię Magurskiego Parku Narodowego.

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-05-03

Ładny i zawierający wiele cennych, pomocnych, ciekawych informacji przewodnik kieszonkowy opisujący Magurski Park Narodowy. Wypełniony interesującą treścią i kolorowymi fotografiami.
Książka rozpoczyna się bardzo krótkim wstępem, który napisał dyrektor Parku Jan Szafrański. Po nim następuje ciekawy rozdział pod tytułem "Z dziejów Beskidu Niskiego". Kolejna część książki charakteryzuje sam Magurski Park Narodowy. Po tym opisie przychodzi czas na informacje o architekturze i zabytkach Parku oraz najbliższych okolic. W kolejnym rozdziale autor opisuje szatę roślinną, a w następnym świat zwierząt (owady, ryby, płazy, gady, ptaki, ssaki). Książkę kończą wiadomości o zagospodarowaniu turystycznym i ochronie przyrody. Na końcu tej poręcznej książki znajdziemy poglądową mapkę Parku. Wydrukowana jest na wewnętrznej stronie okładki.
Bardzo dobra książka. Na wysokim poziomie. Zwięźle i rzetelnie informuje czytelnika o pięknym Magurskim Parku Narodowym. Takie książki warto polecać i czynię to...