Uprowadzone

Wydawnictwo: Poligraf
ALEX

Z całego serca życzyła tej kobiecie, by udało się jej uciec. Modliła się, by już więcej nie usłyszeć stukania szpilek w posadzkę nad swoją głową. Mijały kolejne sekundy trwania ciszy. Rita zastanawiała się, czy to znak, że kobiecie udało się uciec, czy może przez cały ten czas trwa za nią pogoń. Rita drgnęła. Na górze coś mocno uderzyło o podłogę. Raczej przedmiot niż człowiek. Odgłos był...

Rita drgnęła. Na górze coś mocno uderzyło o podłogę. Raczej przedmiot niż człowiek. Odgłos był głośny, więc musiało upaść coś twardego i ciężkiego.
Po chwili stało się coś, co sprawiło, że Ricie jeszcze szybciej zabiło serce. Ciszę, jaka zapanowała po tym pojedynczym uderzeniu o podłogę, rozdarł okropny krzyk, który został gwałtownie przerwany. Nie musiała oglądać rozgrywającej się tam sceny. Jej pamięć nagle ożyła i Rita przypomniała sobie, w jaki sposób się tutaj znalazła.

***

Kolejna powieść o detektywie Tomaszu, który tym razem podjął się odszukania zaginionej młodej kobiety.
Dokąd tym razem zaprowadzi go przeznaczenie? Czy winna wszystkiemu złu okaże się tylko jedna osoba? Czy upomni się o siebie przeszłość, z którą nie rozliczył się ten, kto powinien?

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=663

biblioteka

fabuła
porwanie kobiet

moja opinia

Książki wydawane przez Poligraf,są naprawdę dobre.Lub bardzo dobre jak,w tym wypadku.
Mimo,że pozycji o takim temacie jest dużo.
Co zatem mnie urzekło,to było.
Ten mrok,ciężki mrok przez całą książkę.
Brutalność porywacza,walka o.
Uratowanie dziewczyn.
Książka bardzo dobra.

miqa | 2016-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 26 września 2016

Monika Siuda to mieszkanka Knurowa, miłośniczka kotów i dobrej literatury, mająca na swoim koncie już cztery książki. Tym razem mam przyjemność zrecenzować jej najnowszą książkę w serii o trudnych przygodach detektywa Tomasza – „Uprowadzone”, która ukazała się w marcu tego roku. Zachęcam także do zapoznania się z moimi recenzjami poprzednich książek autorki: „Dwudziesta szósta ofiara” oraz „Wyznanie Agaty”.

„On nic nigdy nie pozostawiał przypadkowi.”

Detektyw Tomasz tym razem zostaje zaangażowany w sprawę zaginięcia młodej dziewczyny. Nie jest to jednak jedyne zaginięcie młodej kobiety w ostatnim czasie. Razem z kolegami z policji stara się rozwikłać zagadkę porwania dziewczyn, korzystając w swoim śledztwie z informatorów. Jednak nie zawsze wszystko jest czarno-białe. Ślepe zaułki, brak postępu w śledztwie, morderstwa… Tomasz stanie przed naprawdę trudną zagadką – czy ma do czynienia z seryjny porywaczem i mordercą? Jak znaleźć winną osobę, kiedy nie może się liczyć na osoby,...

Rachelcia | 2016-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Gdyby nie fatalna gramatyka (chwilami miałam wrażenie, jakbym czytała wersję roboczą powieści, a nie jej ostateczną wersję), to książka byłaby całkiem niezła.

Agusiek | 2016-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2016

Książką „Uprowadzone” poznaję twórczość Moniki Siudy, polskiej niezależnej autorki. Po lekturze mam mieszane uczucia. Niesamowicie wolno rozkręcała się akcja, w zasadzie nastąpiło to dopiero pod koniec powieści. Gdyby nie fakt, że poznałam osobiście autorkę podczas Warszawskich Targów Książki 2016, to pewnie już dawno odpuściłabym sobie jej czytanie. A kiedy już fabuła zaczyna nabierać realnych kształtów i nieoczekiwanie rusza lawina wydarzeń, to jest już w zasadzie po wszystkim. Przyznać trzeba, że faktycznie końcówka, rozwinięcie akcji i poprowadzenie zakończenia wciągają, narracja poprowadzona jest zgrabnie, w tempie. Aż chce się czytać.
Zawsze staram się ocenić, czy opisana historia jest na tyle prawdopodobna, by faktycznie mogła wydarzyć się w realnym świecie. Tylko taka wzmacnia efekt napięcia, strachu, poraża rzeczywistością, a jeśli jest jeszcze opisana w ładny sposób, wciąga tajemnicą i pozostawia po sobie refleksje długo po zakończeniu, to jest to naprawdę dobra książka....

Marek | 2016-07-21

Kolejna udana pozycja. Czyta się jednym tchem, tak jak pozostałe książki autorki. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejną. Polecam !!!