Kot, który tropił złodzieja

Cykl: Kot, który... (tom 19) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Tailed a Thief
kot, kryminał, dziennikarz

Co może być gorszego od surowej zimy? Łagodna zima! Tak w każdym razie twierdzą mieszkańcy miasteczka Pickax. Odwilży lękają się o wiele bardziej niż epidemii drobnych kradzieży, która nawiedza ich okolicę. Czy analfabeta może zostać burmistrzem? Jakie jest tajemne znaczenie kocich imiona Czy wyrafinowany i wyjątkowo bezwzględny morderca uniknie sprawiedliwej kary? Tego dowiecie się, śledząc losy niezwykłej trójki: dziennikarza, który przy okazji jest miliarderem, genialnego Koko i ślicznej, zalotnej Yum Yum!

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

jabajbaj | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 15 grudnia 2014

I kolejna pozycja z tego cyklu pochłonięta raz-dwa. Oczywiście jestem urzeczona, zaraz zabieram się za następną pozycję z tejże serii, ale dotarło też do mnie, że jest jedna rzecz, która mi przeszkadza w tych książkach. Chodzi mianowicie o powtarzanie opisów bohaterów i to niemal w identyczny sposób, a przynajmniej z położeniem akcentu na te same rzeczy. Trochę to już nudne za każdym razem czytać to samo o tych samych osobach i dziwię się, że autorka coś takiego właściwie praktykuje. Ach, no i nie do końca rozumiem tę jej manię wąsów. Czy to jakieś dalekie echo fascynacji Agathą Christie i jej Poirotem? Jeśli tak, to nie wypada tak dobrze jak w przypadku twórczości Królowej Kryminału, ale dobra - przeżyję, bo co by nie było, jestem wielką fanką tej serii^^

marmysza | 2017-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Kolejna pozycja z serii i chyba najnudniejsza...niestety. Nic to, i tak się zżyłam z bohaterami i czytam dalej kolejne.

Tilek7 | 2015-01-28
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Oj niestety tym razem wiaaaało nuuuudą, nawet humorystyczne docinki Qwillerana straciły na polocie, w tym tomie dało się wyczuć kompletny brak weny u autorki

Agnieszka | 2017-05-14
MarikaM | 2016-06-25