Twarz pod maską

Wydawnictwo: Branta

Twarz pod maską to dzieje dwojga Polaków. On biedny i lekko podchodzący do życia syn chłopa, alkoholika ze wsi we wschodniej Polsce. Ona dobrze ułożona córka wysokiej rangi notabla ze społecznych wyżyn, zagorzałego komunisty. Paweł i Joanna. łączy ich tylko jedna wspólna cecha obydwoje dorasta

Mikael95 | 2011-08-30
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe, 2011
Przeczytana: sierpień 2011

Autorka pisze poprawnie, jednak dla mnie bohaterowie byli nieciekawi, tak samo jak postacie dalszego tła (może z wyjątkiem tej Francuzki pracującej w firmie Pawła-Sebastiana). Finału tej historii można się domyślić przeczytając zarówno sam opis książki jak i w trakcie czytania ,,Twarzy pod maską". Tym, którzy nie lubią przewidywalnych książek - nie polecam.

Dominika | 2014-03-22
Przeczytana: 12 marca 2014

Z początku czyta się ciężko, lecz im dalej się wdrąża w książkę tym szybciej i lepiej się ją chłonie. Mogę więc polecić.

Katarzyna Organiściak | 2013-07-11

Książka "Twarz pod maską" została mi pożyczona. Właściwie nawet wręczona bez pytania o to, czy mam ochotę zapoznać się z jej treścią, czy też nie. Przeczytałam streszczenie powieści umieszczone na okładce i odłożyłam ją na kupkę książek aktualnie czytanych i tych, które będą czytane w następnej kolejności. Rzeczone streszczenie bardzo mnie zniechęciło. Wczoraj uświadomiłam sobie, że za kilka dni powinnam egzemplarz zwrócić prawowitej właścicielce. Tak więc zdecydowałam się sięgnąć po powieść (bardziej z obowiązku względem osoby użyczającej niż z własnej woli). Nie pożałowałam. Nie jest to oczywiście wielka i ambitna literatura, tylko babskie czytadło. Oto powraca do Polski niejaki Sebastian Coredo - gwiazda nie tylko włoskiego, ale także międzynarodowego biznesu. Odwiedza swoje rodzinne strony, które kojarzą mu się z biedą i brakiem miłości. Zaczyna wspominać okrutnego ojca, śmierć ukochanej siostry bliźniaczki, dzieciństwo w domu dziecka (który okazał się dla niego wybawieniem)...

Asia | 2015-10-29
Przeczytana: 2007 rok

Książka wprost porywająca. Od samego początku wciąga i nie pozwala się oderwać. Opowiada historie poruszające. Jako nieliczna wzbudziła we mnie wiele emocji. Momentami miałam jej dość, gdyż uważałam, że przedstawiona w niej historia jest niesprawiedliwa i dość brutalna, ale nie mogłam się od niej oderwać, gdyż musiałam wiedzieć jak potoczą się losy bohaterów. Bawiła, smuciła, dawała do myślenia. Banalne może wydawać się opisanie historii biednego chłopca skrzywdzonego przez życie oraz panienki z dobrego domu, która miała wszystko poza miłością ojca... Wiadome, że ich losy się połączą. Jednak autorka zrobiła to po prostu fenomenalnie. Historie zaczęły się przenikać, uzupełniać, a momentami wykluczać. Całość po prostu świetna. Polecam, bardzo polecam :)

| 2012-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Przeczytałam do końca z ciekawości zakończenia, ale momentami bardzo pobieżnie. Nie obrażając nikogo, ale język pisarza przypomina stylem dobre wypracowania gimnazjalistów...

Małgorzata | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Książka robi wrażenie. Być może losy bohaterów są zbyt fantastyczne, ale mnie poruszyła bardzo, zwłaszcza dzieciństwo Pawła i relacje Joanny z ojcem. Warto było przeczytać.

Janmax | 2011-08-12
Na półkach: #2011, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2011

Lubie książki o dobrym zakończeniu, może nie jest Doskonała ale warto przeczytać.

wieśka | 2012-02-01
Przeczytana: 2008 rok

Super książka, bardzo mi się podobała i do dziś ja pamiętam.

Klaudryna | 2015-09-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2015

Nie mogłam oderwać się od czytania.. Książka bardzo ciekawą, zachęcam do przeczytania :)

makarela | 2013-09-25
Przeczytana: 19 października 2012