Rok w kondominium

Wydawnictwo: Agencja SGK
Grzegorz Braun, kondominium
inne
Izolator

Oddajemy w Państwa ręce książkę, która jest wyborem obszernych fragmentów z różnych wypowiedzi Grzegorza Brauna. Warto zaznaczyć, że wypowiedzi te miały charakter mówiony "z głowy" i były formułowane "na żywo". Po raz pierwszy na papier zostały przelane w tej książce. Obejmują ona okres pomiędzy 11 listopada 2014 r. a 10 listopada 2015 r. Wybór daty początkowej, od której zaczynamy jest związany z przemówieniem podczas Marszu Niepodległości. Data końcowa przypada na spotkanie „Pobudki” i na wykład Grzegorza Brauna o geopolityce we Wrocławiu, którym kończymy książkę. W ten sposób został ukazany rok w "kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym", jak autor nazywa aktualne państwo polskie.

Był to niezwykle ważny rok obfitujący w wiele wydarzeń. Start w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Wiele wystąpień programowych, wykładów i wywiadów. Protest pod PKW i związany z nim proces "o zakłócenie miru domowego". Wytoczenie procesów przeciwko Gazecie Wyborczej i Gazecie Polskiej w trybie wyborczym zakończone pierwszym, tego typu, historycznym zwycięstwem w sądzie z Gazetą Wyborczą.

Wypowiedzi Grzegorza Brauna zostały ułożone chronologicznie. Dodatkowo na końcu zostały zamieszczone aneksy: odpowiedzi Grzegorza Brauna na pytania skierowane do kandydatów na prezydenta, jakie wystosowały środowiska obrońców życia, kresowe oraz Miłośników Broni Palnej, odpowiedzi na pytania dra R. Sikory w sprawie inicjatywy "Husaria przed pałac", a także kalendarium, które pozwala zorientować się jak wiele się działo podczas tego roku. Do książki został także dołączony życiorys Grzegorza Brauna przygotowany przez Agnieszkę Piwar i wywiad, który przeprowadziła. W książce zamieszczamy również fotografie z tego okresu oraz powstałe spontanicznie w Internecie "memy" na temat Grzegorza Brauna i jego poglądów.

źródło opisu: http://multibook.pl/pl/p/Grzegorz-Braun-Rok-w-kondominium/6439

źródło okładki: http://www.agencjasgk.pl/32-76-large/rok-w-kondominium.jpg

as12 | 2019-09-22

Żenująca twórczość fanatyka religijnego.

Skylar | 2019-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2019

"Kondominium" to nie jest książka, w której ocenie podlega fabuła czy inne popularne walory literackie - jako manifest poglądów oznacza, że oceniamy w oczywisty sposób właśnie poglądy autora i jego spojrzenie na rzeczywistość.

W tej opinii nie będę oceniała jego osoby czy też jego wartości jako polityka, a opinie, które zostały spisane z wypowiedzi improwizowanych.

Niepopularne, mówiąc delikatnie, chociaż ciągle żywe w środowisku prawicowym połączenie monarchizmu, katolicyzmu i wolnego rynku. Nie rozumiałam Grzegorza Brauna, choć od zawsze przemawiała do mnie jego erudycja(widoczna w sposób oczywisty również w tych wypowiedziach), dopóki sama nie poszerzyłam swojej wiedzy o obowiązkowe pozycje z zakresu historii i geopolityki. Poglądy reprezentowane tutaj są tylko pozornie kontrowersyjne - wydają się takimi w zdemokratyzowanym świecie, zdominowanym przez narrację liberalną, proaborcyjną i laicką, jeśli nie powiedzieć wprost: antychrześcijańską.

Autor jeńców nie bierze i nie...

Piratka | 2018-09-25

Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (art. 133).