Chłopak który zniknął

Wydawnictwo: Media Rodzina

Pewnego dnia Bobby Philips zniknął. Nie dlatego, że uciekł z domu albo padł ofiarą przestępstwa. Nie porwali go też kosmici. znikła tylko jego powierzchowność. Bobby stał się niewidzialny. Oczywiście, nie miał tego w planach przeciwnie, niewidzialność to w końcu stan dość kłopotliwy. Nie

Mia | 2016-08-30
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Książka autorstwa Andrew Clementsa ma interesującą fabułę. Bobby Philips, dotychczas zwyczajny nastolatek, pewnego dnia staje się niewidzialny. Jest to dla niego stan bardzo kłopotliwy i z pomocą rodziców próbuje z powrotem stać się normalny. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy sprawą zniknięcia chłopaka zaczyna interesować się szkoła. Dodatkowo Bobby poznaje piękną, niewidomą Alicję...
Książka podobała mi się. Ma ciekawą fabułę, jest interesująca, zawiera zwroty akcji. Polubiłam bohaterów. Moją ulubioną postacią był Bobby. Mniejszą sympatią zapałałam natomiast do Alicji, ale ona była w sumie też całkiem fajna. Mama Bobby'ego wprost genialna!
Jedyne, co mi się w tej książce nie spodobało, to zakończenie. Było jakby urwane. Miałam wrażenie, że lektura skończyła się w połowie.
Mimo to polecam.

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenia zaskoczona jestem historia opowiada o Bobbym chłopcu który nagle staje się niewidzialny.
Nie porwali go kosmici, nie padł ofiarą przestępstwa nie musi chodzić do szkoły,nic robić, niczym się martwić.
Druga historia to jest o niewidomej Alicji bardzo wzruszająca, ciekawa
Obie historie bardzo mi się spodobały, napisana świetnie powieść
wzruszyła mnie, wciąga na maksa po prostu znakomita książka.

Lenka | 2015-10-05
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 października 2015

Niepopularny autor, niepopularny tytuł. A może nawet... Nieznany autor, nieznany tytuł. Bo kto kojarzy Andrew Clementsa i jego powieść o niewidzialnym nastolatku? Na mojej szafce ta książka przeleżała dobre kilka lat zanim zdecydowałam się dać jej szansę. I kupiłam ją za złotówkę lub dwie na wyprzedaży. A teraz pluję sobie w brodę dlaczego tak długo czekałam i zwlekałam z zagłębieniem się w tę opowieść. Głównym bohater (i narratorem zarazem) jest Bobby Philips. Zwyczajny chłopak, jedynak, grający na trąbce w szkolnym jazz bandzie. Wiedzie spokojne życie, aż pewnego poranka budzi się i nie dostrzega swojego własnego odbicia. Staje się niewidzialny. Nie tylko dla siebie, ale także dla całego świata. Jego świat staje na głowie i wraz rodzicami - ojcem fizykiem i matką wykładowczynią literatury - stara się wrócić do poprzedniego stanu.

Bardzo ważną postacią jest Alicja. Niewidoma licealistka, którą Bobby spotyka w uniwersyteckiej bibliotece. To właśnie ona daje mu siłę do walki i nie...

Gooolden Books | 2013-05-27
elizjusz | 2012-11-29
Przeczytana: 2012 rok

W mojej miejscowości biblioteka nie jest bogata, toteż sięgnęłam po tę książkę dość niechętnie z powodu braku jakichkolwiek ciekawych pozycji. Temat wydał mi się niezbyt ciekawy, ale za to wzmianka w opisie o niewidomej dziewczynie - przeciwnie.
Lektura opisuje problemy młodego Bobby'ego oraz porusza m.in. takie kwestie jak relacje z rodzicami. Przyczyna zniknięcia bohatera okazała się dość banalna, no ale czego spektakularnego się spodziewałam? W ogóle ten cały wątek niewidzialności mnie jakoś nie pociągał, ale fajne było to, jak musiał się zamaskować, aby wyjść na zewnątrz i jak wszyscy stali bardzo zainteresowani, czemuż to Bobby nie chodzi do szkoły itp.
Alicja była moją ulubioną postacią i ciekawe wydały mi się kontakty jej i Bobby'ego, zwłaszcza dlatego, że ona i tak go nie mogła zobaczyć. Dzięki temu niektóre momenty mnie rozbawiały.
Książka ma parę zalet, ale ogólnie jest nudnawa i mogłaby być znacznie krótsza.

Riri | 2014-11-16

Książka, mimo że nie ma zachwycającego zwrotu akcji, Niespodziewanego zakończenia i niesamowitej fabuły, zdobyła moje serce. Najbardziej urzekł mnie końcowy list Alicjii do Bobbiego. Wydał mi się bardzo mądry i poruszył moje serce. Serdecznie polecam wam tę książkę.

Karo | 2013-08-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

przyjemna i nietypowa.
kto by pomyślał, że koc elektryczny może być źródłem tak niezwykłych wydarzeń.?

aliska | 2012-07-12
Przeczytana: 23 maja 2012

Czasem zastanawiamy się „co by było gdyby”. Co byśmy zrobili, gdybyśmy mogli zmienić swoje wybory czy też co by było jakbyśmy się urodzili gdzie indziej. Takie pytania pewnie rodziły się w głowie Bobby’ego, kiedy zniknął. Książka opowiada właśnie o chłopaku, który zniknął, no, sam tytuł na to wskazuje. Ogólnie mój stosunek do książki początkowo był naprawdę dobry, kiedy pierwszy raz pożyczyłam ją w zeszłe wakacje, jednak gdy zaczęłam ją czytać, zanudziła mnie nieco. Aczkolwiek ostatnio zdecydowałam się zakończyć to, co zaczęłam i ponownie wypożyczyłam ją z bielańskiej biblioteki. Początkowo było opornie, znów przysypiałam, a dalsze strony, których treści jeszcze nie znałam nudziły. Dopiero gdy doczytałam do połowy, książka zaczęła mi się podobać, znaczy, zaczęłam się w nią wciągać, bo do ideału to jeszcze jej daleko.
„Chłopak, który zniknął” to książka pisana bardzo lekkim, lecz czasem dość nudnym językiem. Niektóre wątki również są kiepskie, jednak całość...

Patrycjaa20 | 2016-08-20
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane