The Imaginary Jew

Okładka książki The Imaginary Jew Alain Finkielkraut
Okładka książki The Imaginary Jew
Alain Finkielkraut Wydawnictwo: University of Nebraska Press biografia, autobiografia, pamiętnik
Le Juif imaginaire
University of Nebraska Press
1997-04-01
1997-04-01

Co to znaczy być Żydem dzisiaj? Co ma wpływ na to, jak postrzegamy rzeczywistość, znając historię narodu, do którego należymy? W książce pada wiele ważnych pytań o tożsamość i zdefiniowanie samego siebie, bo czy fakt że urodziliśmy się w żydowskiej rodzinie, czyni z nas automatycznie Żyda? Czy daje nam to prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich Żydów, także tych, którzy zginęli poprzez holocaust? Zagadnienia te są bardzo trudne, na wymienione pytania nie ma takż oczywistej odpowiedzi, jednak warto je sobie zadać. Finkielkraut to mój wielki Mistrz i człowiek, którego mogłabym czytac godzinami. Niestety wiele jego książek jest dostepnych jedynie po francusku, co uniemożliwia mi całkowicie ich odbiór.

Dodaj cytat z książki The Imaginary Jew