Róża północy

Wydawnictwo: Albatros
The Midnight Rose
Marzenna Rączkowska
BagatElka

ORIENTALNA PIĘKNOŚĆ, DZIEDZIC PODUPADŁEJ FORTUNY, I KOBIETA, KTÓRA CHCE ZABIĆ ICH MIŁOŚĆ! Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu swoich setnych urodzin, przekazuje prawnukowi manuskrypt, w którym opisała historię swojego życia. Młody Ari Malik, skoncentrowany na pracy i karierze, chowa babcine opowieści do szuflady. Po latach, spełniony w życiu zawodowym, ale rozczarowany swoim życiem...

Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu swoich setnych urodzin, przekazuje prawnukowi manuskrypt, w którym opisała historię swojego życia. Młody Ari Malik, skoncentrowany na pracy i karierze, chowa babcine opowieści do szuflady. Po latach, spełniony w życiu zawodowym, ale rozczarowany swoim życiem osobistym, sięga po wspomnienia Anahity. Podążając tropami tajemnic przeszłości trafia z upalnych kolorowych Indii do ponurej i mrocznej rezydencji Astbury w angielskim hrabstwie Devon. Tam poznaje jej tajemniczego właściciela i … gwiazdę filmową z Hollywood. Mroczne sekrety, które kładą się cieniem na historii szlachetnego rodu Astbury, połączą ich losy.

„Róża północy”, to książka o skomplikowanej współzależności ludzkich losów, potędze przekazywanego z pokolenia na pokolenie niezwykłego daru intuicji i jasnowidzenia, bogatych indyjskich dziedziczkach, wytwornych angielskich lordach i ogromnej sile miłości.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

deana | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Róża północy" to zachwycająca i wciągająca już od pierwszych stron saga rodzinna. Rozpoczyna się na początku XX wieku w Indiach, by potem przenieść się do Anglii z okresu Wielkiej Wojny. Opowiada trudne i skomplikowane dzieje młodej hinduskiej dziewczyny Anahity, która zmuszona zostaje do zmierzenia się z hermetycznym angielskim arystokratycznym środowiskiem. Koleje jej losu odkrywamy powoli, krok za krokiem wędrując z jej wnukiem po współczesnej Anglii. Stopniowo odsłaniane są kolejne dramatyczne wydarzenia i wstydliwe sekrety.

Akcja powieści misternie splata przeszłość z teraźniejszością. Bohaterowie Ari, Rebecca i Anthony nieświadomie zostają uwikłani w dzieje przodków. To co wydarzyło się kiedyś determinuje ich obecne kroki, dopiero poznanie i zrozumienie prawdy może być ratunkiem dla wszystkich.

,,Różą północy" będą zachwyceni wszyscy ci, którzy lubią tak jak ja orientalizm, rodzinne tajemnice, nostalgiczny świat początku XX wieku oraz opowieści o trudnych ale...

filozof | 2018-10-07

Okładka
piękna

skąd

biblioteka

fabuła

Indie,Anglia,teraz i kiedyś

Moja opinia

Perła w Koronie Imperium.Mowa,o Indiach.
Powieść,piękna ,mądra.
Akcja obsadzona w tak pięknych plenarach,że tylko wybitny umysł.
Mógł,to napisać ,obyczajowość Indii tak różna.Od tej Anglielskiej.
A mimo,to ładnie ze sobą splecjona.
Dożyć 100 lat to nie lada wyczyn,widzieć tyle .
To opowieść,na kolejne 100 lat.
Kiedy w Indiach susza,każda matka drży o swoje dziecko.
W Londynie wystarczy odkręcić kurek,podobno w Indiach.
Człowiek,wie co to znaczy być naprawdę głodnym.

kaktusowaona71 | 2017-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Zacznijmy od tego, że już od dawna żadna książka mnie tak nie zaskoczyła jak „Róża Północy” Lucindy Riley.
Spodziewałam się bowiem kolejnego, mniej lub bardziej udanego, typowego romansu historycznego, lekkiego miłego i bezrefleksyjnego.
Okazało się, że trafiłam na naprawdę, NAPRAWDĘ świetną powieść obyczajową !
I mówię to z pełną świadomością – ja, która za powieściami obyczajowymi raczej nie przepadam i dotychczas nijak one na mnie nie wpływały.
Ta historia stanowi chlubny wyjątek, ponieważ tym razem, książka pochłonęła mnie bez reszty od pierwszych stron i trzymała w niepewności i zaciekawieniu, do stron ostatnich..
Fabuła – szalenie rozbudowana, wielowątkowa, dramatyczna i intrygująca- toczy się na kilku planach, rozrzuconych zarówno geograficznie jak i czasowo.
Wraz z akcją i naszymi bohaterami przemieszczamy się pomiędzy Indiami a Anglią i pomiędzy przełomem wieku XIX / XX i czasami współczesnymi, poznając przy tej okazji, pełen kolorytu, obraz minionej epoki i mając szansę...

książek: 2084
anya | 2017-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Piękna historia.To co lubię najbardziej, miłość, zagadka historie ludzi, tajemnice. Od dziś moja ulubiona pisarka.

boziaczek | 2017-10-10
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Róża Północy" Lucindy Riley to powieść obyczajowa, którą czyta się z niegasnącym zainteresowaniem. Główną osia tej historii jest tajemnicze życie Hinduski Anahity, która wsutek tragicznych zdarzeń straciła kontakt z synem i jej wnuk Ari, który po śmierci babki próbuje poukładać wszystkie elementy z jej zagadkowej przeszłości. A nie jest to proste zadanie...
Bohaterowie tej powieści to wspaniale nakreślone postaci, targane emocjami i głębokimi uczuciami, których życie nie raz zostaje wystawione na próbę.
Bardzo podobało mi się prowadzenie narracji przez autorkę, mieszanie teraźniejszości z przeszłością i poznawanie krok po kroku tej niesamowitej historii.
Zachęcam do przeczytania.

grażyna | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Pierwszy kontakt z Panią Riley i strzał w dychę. Książka fajnie napisana mogę powiedzieć śmiało, że Lucinda Riley może konkurować z Panią Morton, obie pisarki mają podobny styl pisarski.
Rebecca jest amerykańską aktorką i wraz z ekipą przylatują do Anglii kręcić film w starej posiadłości Astbury. Właścicielem rezydencji jest lord Anthony, stary kawaler. W tym samym czasie do rezydencji przyjeżdża również z Bombaju Ari prawnuk Anahity, którego prababcia przed śmiercią prosiła, by odszukał jej zaginionego wiele, wiele lat temu syna Moha. Wydawało by się, że nic nie może łączyć hinduski z rezydentami z Astbury, a jednak jest pewna tajemnica skrywana przez dziesiątki lat, która łączy pokolenie Anahity Chavan z pokoleniem Anthonego Astbury.
Polecam.

Iwona | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Bardzo przyzwoite, porywające czytadło na te letnie, burzowe dni. Świetnie się czyta, opowieść wciąga, dzieje się dużo, czasem przewidywalnie, czasem zaskakująco, ale zawsze ciekawie. Historia jest opisana w dość często wykorzystywany przez pisarzy i modny ostatnio sposób – akcja rozgrywa się na kilku planach historycznych i geograficznych, od 2011 roku sięga wstecz do początków wieku dwudziestego, przenosi się z Indii do Anglii, trafiając również na plan filmowy, bo główna bohaterka współczesna jest słynną amerykańską aktorką i celebrytką. Jak zwykle w tego typu powieściach, tło historyczne jest dużo bardziej zajmujące niż wątek dziejący się obecnie. Tym bardziej, że postać Rebeki i jej problemy z wielbicielami mocno trącą Harlequinem i są bardzo banalne, żeby nie powiedzieć tandetne. Rekompensuje to, na szczęście, wątek historyczno-hinduski i jego bohaterka Anahita.

Trochę egzotyki, mnóstwo tajemnic rodzinnych, nieszczęśliwa miłość, dramaty rodzinne, wartka akcja, negatywna,...

Biblioteczka Rudej | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

"Szczęście składa się z wielu czynników, nie tylko jednego.Pieniądze i sukcesy nigdy człowieka nie uszczęśliwią jeśli ma zamknięte serce. "
Książka już od dawna zalegała na moim czytniku, ale jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Jest taki moment, w którym kończę jedną książkę i juz zastanawiam się nad następną. Tym razem mój wybór padł na Różę Północy i ....absolutnie przepadam, to były tak cudowne godziny, że tak jak na początku przerażała mnie objętość, tak żałowałam,że stron ubywa mi tak szybko.
Więcej na blogu http://rudabiblioteczka.blogspot.de/2018/02/lucinda-riley-roza-ponocy.html?m=1

Rybana | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Uwielbiam gdy w książce przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a akcja toczy się dwutorowo. Sekrety, intrygi, nienawiść, zazdrość. I nie jest to bynajmniej słodko pierdzący romans, ale powieść o uprzedzeniach rasowych, podłości, bólu i niełatwej miłości.
Historia o tym jak nienawiść i postępki jednej osoby mogą wpłynąć na losy potomnych, oraz jak wielka miłość kobiety o dobrym sercu może odbijać się echem w przyszłości.
Książka wciąga, może nie od pierwszych stron, ale z każdym kolejnym rozdziałem pochałnia czytelnika coraz bardziej. I to właśnie cenię w dobrej powieści, gdy czytając przepadam na dobre, a po przeczytaniu zostaje jakiś ślad na duszy.

Wiola | 2018-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Książkę skończyłam wczoraj ale dalej jestem pod jej wielkim wrażeniem.
Zaczyna się ona bardzo niepozornie..Starszej kobiecie wyprawiane są urodziny i z tej okazji zjeżdża się prawie cała jej rodzina. Urodziny jak każde inne, mnóstwo gości, prezentów.. Jednak starsza Paniprzez wiele lat swego życia skrywała tajemnicę, którą teraz chce powierzyć swojemu wnukowi i pragnie aby on rozwikłał zagadkę, która trapi ją od młodzieńczych lat..
W tym samym czasie młoda aktorka, której kariera dopiero nabiera rozpędu przyjeżdża do pewnej rezydencji, w której ma kręcić nowy film i dzięki czemu ucieka od swojego przyszłego narzeczonego ponieważ sama nie wie czy ma się zgodzić na jego oświadczyny.
Dwa niby różne wątki a jednak coś je łączy. Co??? tego nie mogę zdradzić ponieważ wszystko co najlepsze by ominęło czytelnika:)
Powieść powoduje, że zapomina się o całym świecie i myśli się tylko o tym, co będzie dalej. Mimo, że jest to obszerna lektura ponieważ prawie 600 str liczy to nie idzie się nią...